Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  „Savanoriavimas prasidėjo visai netikėtai ir visiškai mus
  užvaldė: taip gera padėti mūsų draugams keturkojams“  

Alytaus gyvūnų prieglaudoje (iš kairės): Greta Akelienė, 
Ieva Stravinskaitė, Beata Kinderytė


Beata Kinderytė

   Praėjusiame „Druskonyje“ išspausdintas straipsnis apie benamių gyvūnų globą Druskininkuose sulaukė atgarsio. Pasirodo, mūsų mieste yra ir daugiau šios kilnios veiklos savanorių. Apie tris bendraamžes 29-erių metų druskininkietes Gretą, Ievą ir Beatą jau ir Dzūkijos TV papasakojo savo reportaže iš Alytaus gyvūnų prieglaudos, kur jos nuolatos lankosi. Filmuota medžiaga, kurioje druskininkiečių pagalba prieglaudos keturkojams gyventojams pristatyta kaip galimybė karantino metu nuveikti naudingus darbus, sulaukė daug teigiamų atsiliepimų su vieningais žiūrovų vertinimais, jog globėjos iš Druskininkų šaunuolės esančios. 
   Draugės nuo pradinių klasių, baigusios tą pačią „Ryto“ gimnaziją, o po mokslų Kaune, kur studijavo Ieva ir Greta, bei Londone, kur studijavo Beata, grįžusios gyventi į savo gimtąjį miestą Druskininkus, jau daugmaž pusę metų savanoriškai padeda benamiams gyvūnams. Taigi šnekiname savanores Gretą Akelienę, vienos iš kavinių Vilniaus alėjoje bendrasavininkę, Ievą Stravinskaitę, vienos iš Druskininkų maitinimo įstaigų vyr. administratorę, bei Beatą Kinderytę, vietinės įmonės sekretorę, apie jų apsisprendimą globoti benamius gyvūnus. 
   - „Druskonio“ žiniomis, palaikote nuolatinį ryšį su Alytaus gyvūnų prieglauda, kur dažnai lankotės, veždamos ten iš Druskininkų benamius šunis ir kates, maisto produktus ten patekusiems gyvūnams, prižiūrėdamos juos ir voljerus. Kaip atrodo jūsų apsilankymo Alytaus gyvūnų prieglaudoje diena?
   - Kai tik turime galimybę, stengiamės nuvažiuoti pasavanoriauti į Alytuje įsikūrusią gyvūnų prieglaudą „Keturkojo Viltis“. Prieš kiekvieną kelionę ieškome neabejingų žmonių, norinčių vienaip ar kitaip prisidėti. Tai darome per bendrus pažįstamus, darbovietėse ar skelbdamos facebook grupėje „Dingo/radau/dovanoju gyvūną Druskininkuose. 
   Prieglaudoje darbų - tikrai nemažai, kiekvienas šunelis ten patenka su atitinkama savo istorija ir dažniausiai jos nėra itin linksmos. Prieglaudos vadovas Eimantas Kalėda suteikia mums informaciją apie naujus prieglaudos gyventojus ir jų poreikius. Kai kurie šuneliai būna blogos tiek fizinės, tiek psichologinės būklės, todėl jiems reikia laiko adaptuotis, vėl išmokti pasitikėti žmogumi. Nusilpusiems šuniukams skiriamas kokybiškas maistas, spec. medikamentai, juos veža veterinaro apžiūrai. Visus reikia gerai išvedžioti po nakties, pasikeičiant valyti voljerus, pakeisti vandenį, papildyti maistą. Katėms keičiame kraiką, taip pat pildome vandenį ir maistą. Kadangi prieglaudoje apsistoję apie 60 šunų ir daugiau nei 100 kačių, jiems prižiūrėti dažnai trūksta papildomų rankų.
   - Gal užsimintumėt apie vietinių gyvūnų nelinksmas istorijas, kurios savanorystės dėka gerai baigėsi? 
   - Praėjusį rudenį Švendubrėje viena mergina rado pasiklydusią šunytę ir paprašė pagalbos. Neatsiradus šeimininkams, ją nuvežėme į Alytaus prieglaudą. Ten kalytei nustatė “parvo“ virusą, piršosi mintys, kad greičiausiai dėl savo ligos ji buvo išmesta, bet ši istorija su laiminga pabaiga. Šunytė pasveiko ir prieglaudos dėka jai buvo surasti nauji šeimininkai.
   Šiuo metu esame labai užsiėmusios pusiau laukiniais katinais. Vieno žmogaus negyvenamoje sodyboje, prie garažų, užsiveisė net apie 16 kačių. Supratę, kad po šio pavasario jų skaičius gali išaugti, nusprendėme padėti. Žmogus mielai sutiko priimti pagalbą ir pats prie jos prisidėti. Nežinojome, nuo ko pradėti ir iš kur gauti tiek pinigų katėms sterilizuoti. Paskambinę Eimantui Kalėdai, „Keturkojo Vilties“ vadovui, buvom maloniai nustebintos, nes jis padėjo gauti finansinę paramą ir su juo sudarėme visą šios misijos planą. Praėjusį antradienį pavyko nuvežti pas veterinarą net 7-ias kates. Kitomis dienomis vėl gaudysime ir vešime likusius. Jaunesni katinėliai ieškos namų, senuosius pasiliks valdos šeimininkas.
   - Ko gero, nuolatos įsitikinate, jog Alytaus gyvūnų prieglaudos gyventojai jūsų itin laukia? 
   - Žinoma, kad laukia! Visada pasitinka visus atvykus žmones. Tai galima iškart suprasti iš jų blizgančių akių ir vizginamų uodegų. Kiekvienas labai laukia savo būsimo šeimininko.
   - Ar turite rėmėjų, tarkim, maisto produktams, kuriuos gabenate į prieglaudą, pirkti, ar savanoriaujate vien savo lėšomis? 
   - Prieš vykstant į prieglaudą, visad susisiekiame su vadovu ir pasiteiraujame, ko tomis dienomis jiems labiausiai trūksta. Mūsų miesto veterinarijos klinika taip pat suteikia papildomą nuolaidą perkant būtiniausias prekes (maistas, vaistai, paklotai) prieglaudinukams. Rašome skelbimus facebook-e, ragindami žmones prisidėti. Mūsų kurorte yra tikrai labai daug geranoriškų žmonių, kurie mielai prisideda įvairiais lauknešėliais, taip pat visada, kiek galime, prisidedame ir savo lėšomis.
   - Kiek laiko ir kodėl taip savanoriaujate? Kas paskatino tokiai savanorystei? Galbūt jus visas tris suvienijo vaikystės su naminiais gyvūnais ar kitokios patirtys? 
   - Draugės esame nuo pradinių klasių, tačiau savanoriauti pradėjome gan neseniai. Tikrai tikime, kad ši veikla mus įtraukė ilgam. Ji prasidėjo visai netikėtai ir visiškai mus užvaldė - taip gera padėti mūsų draugams keturkojams.
   - Kaip jums atrodo, ar Druskininkų gyventojai yra jautrūs benamių gyvūnų bėdoms? 
   - Manom, jog situacija gerėja ir tikrai yra tam neabejingų žmonių, nors visada jų galėtų būti ir daugiau. Mes raginame ir kitus nelikti abejingais, pamačius paklydusį šunelį ar sušalusį kačiuką. Nežinant, kaip padėti, visada galima kreiptis pagalbos į artimiausias prieglaudas, vietinius savanorius, nuvežti pas veterinarą patikrinti, ar nėra “čipo“ (informacijos apie savininką mikroschema) su savininko duomenimis, galbūt gyvūnėlis pasimetė ir jo labai ieško šeimininkai, o jei keturkojis yra benamis, galbūt jam galima padėt surasti naujus namus.
   - Ar jūsų namų augintiniai – irgi iš gyvūnų prieglaudos? 
   - Mūsų senbuviai augintiniai nėra iš prieglaudų. Tačiau mes mielai priimame gyvūnus laikinai globai iš prieglaudos, padedame jiems socializuotis ir ieškome nuolatinių namų. Štai visai neseniai vienas globojamas keturkojis liko vienos iš mūsų šeimoje: šunelį vardu Bilas pasiliko Beatos tėtis. Šunelis į prieglaudą pateko iš žiaurių gyvenimo sąlygų - vienoje kaimo troboje jis buvo laikomas kartu su kitais 70 šunų.
   - Galbūt bendra iniciatyva ketinate įsteigti ir Druskininkuose gyvūnų prieglaudą? 
   - Mūsų miestui būtų labai reikalinga tokia įstaiga. Apie tai tikrai dažnai pasvajojame. 

„Druskonio“ inf.


Druskininkiečių savanorių rūpesčiai gyvūnų prieglaudoje „Keturkojo Viltis“ Alytuje


PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.