Pirmas


Medijų rėmimo fondas remiamas projektas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija




Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>



  R.Malinausko reakcija į kritiką dėl konkurencijos privačiam
 verslui: „Turėsim superinį ekonominės klasės viešbutį, 
 kuris padės išgyventi slidinėjimo trasai ekonomiškai, 
 o koks restoranas ten bus!“


Dėl prasto derliaus tarpusavy dejuojantys privatūs Druskininkų viešbučiai gali ir toliau ploti atsistoję geltonųjų rūmų šeimininkui: savivaldybės įmonė UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras Aqua“ stato dar vieną viešbutį, konkuruosiantį su privačiu verslu. Savivaldybės verslo teritorija plečiasi: maždaug 200 vietų viešbutis dygsta prie Snow arenos, prieš kelis metus atitekusios tam pačiam akvaparkui. 

Ar savivaldybės funkcija plėsti verslą?


   Druskininkų privačiam apgyvendinimo sektoriui ruošiama dar viena konkurencinė „dovanėlė“ - savivaldybės įmonė UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras „Aqua“, liaudyje vadinama tiesiog vandens parku, kurorte stato dar vieną viešbutį. „Žiema - vasarą! Tiesa, žiemos pramogomis Druskininkuose daug susižavėjusių nepamačiau. Bet pamačiau statybas. Savivaldybė, tai yra jos 100 proc. įmonė - pradėjo dar vieno viešbučio statybas, jau trečiojo, - tokiu įrašu feisbuke dar pernai pasidalino buvęs Seimo narys, druskininkietis Vilius Semeška. - O sakoma, kad Kultūros centrui, kurio sąmata siekia jau 46 mln. eurų, užbaigti bent 20 mln. trūksta. Pasirodo, resursų yra, tik ar savivaldybės ir jos įmonės funkcija plėsti komercinę veiklą?“ 
   Nors V.Semeška savo komentare minėjo, jog savivaldybė, t.y. jos 100 proc. įmonė UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras Aqua“, turi du viešbučius, ir Snow arenos pašonėje šiuo metu statosi trečiąjį, panašu, kad naujajį statinį reikėtų vadinti jau ketvirtuoju savivaldybės viešbučiu. Akvaparkas, kaip žinia, turi ir valdo prie vandens parko prisišliejusius viešbučius „Aqua“, „Flores“ bei buvusių gydyklos administracijos patalpose įsikūrusį prabangųjį Aqua apartamentų centrą. Pastarasis liaudyje gerai žinomas kaip 2016-aisiais skandalingai nuskambėję nuogalių vaizdais išpuošti buvę „slaptieji apartamentai“. 

Statybos – opozicijos valandoje

   Prie Snow arenos kylančio naujo savivaldybės įmonės viešbučio statybos klausimas buvo iškeltas opozicijos valandoje, vykusioje vasario mėn. savivaldybės tarybos posėdyje.
   „Dar vienos pusiau neviešos statybos – Snow arenos viešbutis. Taip pat informacijos stoka. Kokiomis aplinkybėmis buvo nuspręsta šitą objektą statyti, nes Vietos savivaldos įstatymas vis tik neleidžia savivaldybei, savivaldybės įmonėms vykdyti veiklas, kurios yra rinkos sistemoje. Kaip pavyko gauti leidimą, ar iš viso nesikreipėte į Konkurencijos tarybą? –vietos valdžiai klausimą uždavė opozicijai atstovaujantis savivaldybės tarybos narys Antanas Balkė. - Informacija taip pat būtų reikalinga apie užmojus, apie sąmatas, apie paties akvaparko galimybes, nes 2023 m. finansinė ataskaita buvo labai vėlai pateikta Registrų centrui ir ten, slidinėjimo trasų veikloje nesimato jokių pelnų, atvirkščiai – Snow arenos minimi nuostoliai. Kaip pakomentuotumėte tokią situaciją?“. „Paprašysiu direktorės atsakyti, kad meras pailsėtų, taigi būtų trumpiau“, - ironizavo A.Balkė į ištisinius visais klausimais pasisakinėjančio R.Malinausko monologus.
   „Šiaip tai aš dabar akcininkas esu, bet dabar tegu kalba mano pagalbininkas. Šaip tai sakykit, šimtą milijonų planuojam“, - be savo komentarų vis tiek nesusilaikė R.Malinauskas. „Aš, mere, nežinau, negaliu žinoti“, - pasigirdo savivaldybės administracijos direktorės V.Jurgelevičienės balsas. „Aš irgi nežinau, bet kodėl nepafantazuot“, - abudu tarpusavy persimetė ironiškom replikom.
   „Meras jau tikrai išsamiai atsakė į jūsų klausimus ir pamąstymus, sakyčiau, transliuojat į eterį, gerbiamas tarybos nary, abejones ne visai teisingas, kaip čia švelniai pasakyt, - A.Balkei ėmė atsakinėti R.Malinausko pavaldinė. - Visos procedūros padarytos, dar kartą akcentuoju, taip, kaip priklauso. Ir su Konkurencijos taryba ir su visais objektais, galiu priminti, ką klausėt ir ką neklausėt, ir su kultūros centru, ką reikėjo, pasiklausėm, Konkurencijos taryboje palaiminta, ir dėl slidžių trasos, jeigu grįžot, dėl perėmimo ir dėl dalyvavimo konkursuose, visur Konkurencijos tarybos leidimai buvo gauti. Kalbant apie tai, ką uždaroji akcinė bendrovė daro investicijas, ir tiek kiek su akcininku privalėjo suderinti, kadangi akcininkas nepriima sprendimo nei dėl skolinimosi, nei taryba, nei meras, kuris atstovauja kaip akcininkas, dėl to bendrovė dėliojasi savo rezultatus ir daro plėtrą, kuri paskaičiuota kaip pliusinė. Tiek galiu pasakyti“. „Ką daugiau, mere? – iškart klusniai į R.Malinauską atsisuko V.Jurgelevičienė. - Kainos nežinau, procesas vyksta teisingai ir sklandžiai, kiek žinau, esame patenkinti šios įmonės veikla“.
   Čia jau R.Malinauskas dėjo savo kalbą. „Tam, kad objektas būtų gyvybingas ir ekonomiškai pelningas, reikalinga sukurti infrastruktūrą. Visą laiką sakiau ir sakysiu, kad mes padėti objektui susikurti turime, bet išgyventi tas objektas turi pats. Bet vien iš slidinėjimo niekada neuždirbsi tiek, kad tai atsipirktų, gali uždirbti tik aplinkui besikuriančios paslaugos – maitinimas, apgyvendinimas, kartingai, šmartingai ir dar visokie kitokie dalykai“, - štai tokiais argumentais prabilo R.Malinauskas, atsakinėdamas į kritiką, kaip savivaldybei 100 proc. priklausanti įmonė gali daryti konkurenciją privačiam verslui. „Jūs įsivaizduokit, mes ten ne tik viešbutį pastatyti planuojam, jūs neįsivaizduojat, kokius atrakcionus mes ten planuojam po tom trasom, po tom kolonom toliau, padarę pirmam aukšte parkavimą, o virš to visokie kalneliai, nusileidimai, kritimai, čiuožimai, plaukimai ir taip toliau“, - su naujom vizijom posėdyje įsivažiavo R.Malinauskas. „Gal, mieli verslininkai, kas nors norit tą padaryt? – ėmė dėstyti jis. - Imkit, pulkit, nuo ryt darykit. Bet kažkaip nesulaukiam. O žinom, kad to reikia miestui“. Gaila, nepaaiškino, iš kur tokios pranašystės, kad unikaliam ramybės kurortui reikalinga disneilendo aplinka. 
   „Tai šitoj vietoj džiaugiuosi dėl viešbučio - taip, tai pirmas etapas, turėsim superinį ekonominės klasės viešbutį, kuris padės išgyventi slidinėjimo trasai ekonomiškai, pritraukti papildomą srautą ir t.t. A jeigu jūs sakot, kad mes turėtum rūpintis ir tuo žmogum, kuris tiktai lovą pakloja pas save ir daugiau nieko nedaro, tik laukia srautų, taip, turim rūpintis, ir rūpinamės. Vandens parke iš jo paties viešbučių lankytojų vandens parke yra gal 15 ar 25 proc. Tai ar tas viešbutis reikalingas? Taip, kad išgyventi reikalingas, ir koks ten bus restoranas viršuj! Gaila tik, kad naktinio klubo nedaro, tai dar savivaldybė per savo įstaigą turėtų dar vieną naktinį klubą“, - toliau gyrėsi R.Malinauskas. 

Opozicija kritikavo jau seniai

   Valdžios norą turėti savo viešbučius ir verslininkauti ne vienerius metus aštriai kritikavo vietos verslininkai bei opozicija. „Savivaldos veiklą reglamentuojančiuose teisės aktuose labai aiškiai kalbama apie viešąsias paslaugas, kuo ir turi užsiimti savivaldybės. Ar viešbučių verslas yra būtina gyventojams teikti viešoji paslauga? Tai pilnai galėtų daryti privatus kapitalas, privatus verslas. Nes priešingu atveju savivaldybės įmonės pradeda konkuruoti ne visai lygiomis sąlygomis su privačiu verslu“, - beveik prieš dešimtmetį kalbėjo tuometinis savivaldybės tarybos narys dr. Juozas Šarkus. 
   „Druskonyje“ buvo ne kartą rašyta apie kilusį vietos verslininkų nepasitenkinimą dėl plečiamo savivaldybei priklausančio vandens parko viešbučių tinklo. “Negali taip būti, kad savivaldybė užsiiminėtų tais verslais, kuriais turi užsiimti privatininkai. Pirmiausia, manau, kad savivaldybė ekonominius pamatus griauna su savo gydyklomis, purvu, o jei dar ir viešbučių verslu užsiima, tai nėra gerai, - kritiškai šiuo klausimu nekart pasisakė ir SPA Vilnius SANA savininkas Valdas Trinkūnas. - Tokie dalykai, kaip valdiški viešbučiai, restoranai, naktiniai klubai, gydyklos – tai jau peržengia logikos ribas. Raskite Lietuvoje, o gal ir visoje Europoje, savivaldybę, kuri turėtų naktinį klubą? Privataus ir savivaldybės valdomo verslo visiškai nelygios jėgos. Tokia veikla yra principinis verslo pamatų griovimas savivaldybės rankomis. Tai gal tada tegul superka visus miesto viešbučius, įkuria administracijoje atitinkamą skyrių ir ūkininkauja?“. Pasak verslininko, tokius komercinius objektus statanti savivaldybė sudaro nenatūralią konkurenciją privačioms bendrovėms, kurortinių paslaugų ir apgyvendinimo versle.

Kiek pajamų praras privatininkai? 

   Snow arenos pašonėje dygstantį savivaldybės įmonės viešbutį planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos. Ar Druskininkų privatus verlsas išgalės konkuruoti su tokiu akvaparko viešbučių „tinklu“, kur savivaldybės įmonės viešbučių klientai viliojami „ypatingais vandens pramogų ir gydymo programų pasiūlymais“? Ne vienerius metus privatus verslas murma, kad privatūs viešbučiai, ypatingai maži, klientus pajunta tada, kai užsipildo akvaparko lovos. Neabejotina, kad naujasis objektas prie slidinėjimo trasų trauks ne tik gražios panoramos mėgėjus, bet ir sportininkus. O privatūs verslininkai, šiuo metu uždirbantys iš žiemos sporto entuziastų apgyvendinimo, už būsimą savo perspektyvą galės toliau ploti atsistoję miesto šeimininkui. 
   „Druskonis“ dar pernai kreipėsi į statytoją – savivaldybei 100 proc. priklausančios UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras Aqua“ direktorių Edmundą Antanaitį, užduodamas klausimus el.paštu, ar būdama savivaldybei priklausanti bendrovė, toliau plečianti komercinę veiklą, turinti jau tris viešbučių pastatus ir statanti dar ir ketvirtą, savo viešbučių klientams siūlanti „ypatingus pasiūlymus su gydymo programa ir vandens parku“, įsivaizduoja, kokią konkurenciją, būdama savivaldybės įmone, sukelia privačiam Druskininkų apgyvendinimo sektoriui? Kiek, jie mano, pajamų dėl to praras privatūs Druskininkų viešbučiai, kuriuose iki šiol apsistoja atvykstantys slidininkai, snieglentininkai? Atsakymų į klausimus iš akvaparko tuomet taip ir nesulaukėme. 

„Druskonio“ inf.


Paieška