Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Už kontrabandą nuteistiems asmenims skirtos baudos,
  valstybei priteista 225 tūkst. eurų patirtos žalos
   Kauno apygardos teismas keturis asmenis pripažino kaltais dėl daugiau kaip  100 tūkst. pakelių cigarečių kontrabandos iš Baltarusijos, pranešė prokuratūra.
   Kaip nurodo prokuratūra, teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, tris Lietuvos Respublikos piliečius bei vieną Baltarusijos Respublikos pilietį pripažino kaltais dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Bylos duomenimis, 2021 m. Kauno rajono gyventojas V. K. subūrė organizuotą grupę cigarečių kontrabandai iš Baltarusijos į Lietuvą įvežti, į kurią įtraukė savo sūnų Š. K., anksčiau ne kartą teistą Druskininkų gyventoją G. Š. bei Baltarusijos pilietį D. Y. Anot teisėsaugos, nusikaltimo organizatorius V. K. šiai grupei vadovavo bei koordinavo jos narių veiksmus, parūpino ryšio priemones, numatė cigarečių pakrovimo, įvežimo į Lietuvą ir jų laikymo vietas.
Pasak teisėsaugos, 2021 m. kovo mėn. pradžioje Baltarusijoje į vilkiko „Iveco“ puspriekabėje įrengtą slėptuvę buvo pakrauta 109530 pakelių cigarečių, kurias per Padvarionių užkardą, nepateikdamas jų muitinės kontrolei, į Lietuvos Respubliką įvežė vilkiką vairavęs D. Y. Cigaretės buvo nuvežtos į iš anksto Kauno rajone išnuomotas patalpas. Organizuotos grupės nariai jau buvo pradėję iš vilkiko puspriekabėje įrengtos slėptuvės iškrauti Baltarusijos Respublikos banderolėmis pažymėtas cigaretes į mikroautobusą „Citroen“, kai juos sulaikė policijos pareigūnai. Kontrabanda įvežtų cigarečių vertė siekė beveik 409 tūkst. eurų.
Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad kontrabandos organizatorius bei jo sūnus suklastojo patalpų, kuriose turėjo būti laikomos kontrabanda įvežtos cigaretės, nuomos sutartį. Joje nurodę tikrovės neatitinkančius duomenis, šią sutartį panaudojo nuomodamiesi patalpas. Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, Kauno apygardos teismas organizuotą grupę subūrusiam ir kaltu dėl kontrabandos, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, dokumento klastojimo bei jo panaudojimo pripažintam V. K. skyrė galutinę subendrintą 30 900 eurų baudą. Jo sūnui Š. K. skirta 22200 eurų bauda. Vilkiką su kontrabandinėmis cigaretėmis vairavęs Baltarusijos pilietis D. Y. turės sumokėti galutinę 10 500 eurų baudą.
   Anksčiau už panašaus pobūdžio nusikaltimus bei neteisėtą žmonių gabenimą per valstybės sieną teistam Druskininkų gyventojui teismas skyrė 4 metų 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Teismas nurodė, kad nuosprendžiui įsiteisėjus G. Š. turės nedelsiant atlikti 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmės dalį, o 4 metų laisvės atėmimo bausmės dalies vykdymas atidėtas 3 metų laikotarpiui.
   Kaip nusikalstamos veikos padarymo priemonę teismas konfiskavo G. Š. priklausantį mikroautobusą „Citroen“. Iš nuteistųjų lygiomis dalimis bus išieškota ir vilkiko „Iveco“ su puspriekabe vertė – 7860 eurų. Kauno apygardos teismas iš dalies tenkino Valstybinės mokesčių inspekcijos civilinį ieškinį ir iš nuteistųjų valstybės naudai solidariai priteisė beveik 255 tūkst. eurų turtinės žalos, atsiradusios dėl nesumokėtų mokesčių, atlyginimui. Siekiant užtikrinti civilinio ieškinio atlyginimą, nuteistųjų turtui prokurorų nutarimais buvo taikomas laikinasis nuosavybės teisių apribojimas, kuris pratęstas iki priteistos turtinės žalos atlyginimo. Kauno apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

ELTOS inf. 


Paieška