Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Korupcijos skandalas: žmonių prekeivio gelbėjimui mestas
  15 tūkst. eurų kyšis, byla svarstoma iš naujo 

G.Valatkevičiaus (nuotr.) ir jo bendrininko T.Dapkūno byla teisme svarstoma iš naujo
                                                        G.Bitvinsko nuotr., lrytas.lt


Vygandas TRAINYS, www.lrytas.lt

   Dėl prekybos žmonėmis į kalėjimą prieš pusmetį pasiųsti Tomas Dapkūnas ir Giedrius Valatkevičius teisiami iš naujo. Suabejota, ar nuosprendį paskelbęs Kauno teisėjas Rimas Švirinas nebuvo šališkas, nes jo poveikiui galėjo būti skirtas 15 tūkst. eurų kyšis. Kauno apygardos teismas antradienį (spalio 8 d.) atvertė baudžiamąją bylą dėl 16 metų ir 18 metų vaikinų, patekusių į žmonių prekeivių gaujos gniaužtus, išnaudojimo. Vargingose šeimose augę jaunuoliai buvo išvežti į užsienį ir verčiami daryti nusikaltimus. Byla jau apkeliavo ne vieną teismą, o dabar jos ėmėsi teisėjas Algirdas Giedraitis. A.Giedraičio kolega R.Švirinas dar šių metų kovo pabaigoje pripažino 39 metų T.Dapkūną ir pastarojo bendraamžį G.Valatkevičių kaltais, skyręs jiems vienodas pusšeštų metų nelaisvės bausmes. Iš Druskininkų kilę vyrai nuosprendį apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui, kurio kolegija grąžino bylą į Kauną. Teismuose ji nagrinėjama jau trejus metus.
   R.Švirinui skelbiant nuosprendį, G.Valatkevičius pratrūko: „Man iškelta byla dėl jūsų papirkimo, esame bendrininkai!“. 
Netrukus ėmė šūkauti ir T.Dapkūnas, nuo kurio sklido alkoholio tvaikas: „Skaitote nesąmones – jau tris metus jų klausome“.  Teisėjas į šiurkščias bendrininkų replikas neatsakinėjo – perskaitęs sprendimą, iškart išėjo iš posėdžių salės. Kaltinamieji žmonių prekyba suraitė skundus. Išaiškėjo, jog prieš priimant nuosprendį tekėjo gilios povandeninės srovės.

Iškelta byla dėl kyšio 

   Baudžiamojon atsakomybėn buvo patraukti G.Valatkevičiaus advokatas Drąsutis Zagreckas ir dabar jau buvęs Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas. Pastarajam pareikšti įtarimai garsioje aštuonių teisėjų korupcijos byloje. Tyrėjų duomenimis, D.Zagreckas susitarė su G.Čekanausku dėl 15 tūkst. eurų kyšio jam perdavimo. Įtariama, jog G.Čekanauskas pažadėjo paveikti savo kolegą R.Šviriną dėl palankaus nuosprendžio priėmimo G.Valatkevičiui. R.Švirinui įtarimai kyšininkavimo byloje jam nebuvo pareikšti – jis buvo pripažintas liudytoju.
   Tačiau nepaisant to, Apeliacinis teismas žmonių prekybos bylą nutarė gražinti į Kauną, kur ji turi būti svarstoma iš naujo – aukštesniojo teismo nuomone, R.Švirinas, siekdamas išvengti įtarimų, galėjo priimti tik apkaltinamąjį nuosprendį. Kilus triukšmui, R.Švirinas pasiprašė perkeliamas į Alytaus apylinkės teismą, kur dirba iki šiol. Naujienų portalo lrytas.lt žiniomis, kyšio jis nepaėmė, tyrimas vis dar vyksta. 

Grobį atiduodavo verbuotojams 

   Kaltinimai byloje dėl prekybos žmonėmis buvo pareikšti T.Dapkūnui, G.Valatkevičiui ir vykdytojo rolę atlikusiam Mantui Balčiui, kuris šiuo metu slapstosi nuo teisėsaugos. Bėglio byla yra atskirta.
   Pareigūnų duomenimis, trijulė į nusikaltimus įklampino du iš asocialių šeimų kilusius jaunuolius, taip pat gyvenančius Druskininkų krašte. Verbuotojai pasinaudojo vaikinų sunkia materialine padėtimi, menku išsilavinimu, priklausomybe nuo alkoholio ir narkotikų. Jaunuoliams buvo žadamas geras atlygis, tačiau leista suprasti, jog pajamos nebus legalios. Į užsienį jie buvo išvežti 2015 metų rugpjūčio viduryje. Iš Druskininkų krašto kilęs 16-metis buvo įklimpęs į bėdas dėl Lietuvoje padarytų nusikaltimų, jo ieškojo mūsų šalies teisėsauga. Atsidūręs Vokietijoje, 16-metis tapo visiškai priklausomas nuo prekeivių žmonėmis – jis neturėjo savo dokumentų, pinigų, legalaus darbo, nemokėjo užsienio kalbos. Jis vogė alkoholį, maisto produktus, įrankius iš automobilių, gyvenamųjų namų, o grobį aiduodavo jį užverbavusiems asmenims. Panašiai į gaujos narių tinklą pateko ir 18-metis, kuriam liepta daryti nusikaltimus Vokietijoje ir Prancūzijoje. Žmonių prekeivių grupuotė buvo išaiškinta, kai abu vaikinus sulaikė šių šalių teisėsauga.

PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.