Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Įvertino valdžios deklaraciją apie vykdomus politinius
  užsakymus: pilnatis
   Praėjusį penktadienį, kovo 6-ąją, vietos valdžia savivaldybės internetiniame puslapyje dėjo „Pareiškimą apie Seime ir kai kuriose Valstybinėse institucijose vykstančius procesus“, kuriame eilinį kartą į šuns dienas išdėti Seimo nariai Arvydas Anušauskas, Jurgis Razma bei Vitalijus Gailius, kaip „Druskininkų atžvilgiu užsiimantys galimai nelegalia ir net nusikalstama veika“. Į Druskininkų valdžios nemalonę pateko ir Viešųjų pirkimų tarnyba, nurodžiusi R.Malinausko valdomai savivaldybei nutraukti sutartį su advokatų kontora „Jurex“. Pastarąją kurorto valdžios rūmai apkaltino galimai vykdant politinius užsakymus. 

Nurodė nutraukti sutartį


   Druskininkų valdžiai Viešųjų pirkimų tarnyba prieš kelias savaites priimtoje pirkimų vertinimo išvadoje nurodė nutraukti sutartį su advokatų kontora „Jurex“. Klausimai dėl savivaldybės ir „Jurex“ sudarytos teisinių paslaugų sutarties pagrįstumo į viešumą iškilo šių metų pradžioje, kai Druskininkų valdžia viešojoje erdvėje pasigyrė, jog žygiui į Seimą, reikalaujant pateikti apie ją parašytus skundus, pasisamdė „patirties šioje srityje turinčią“ advokatų kontorą. Pradėjus aiškintis, kokiu pagrindu buvo sudaryta minėta sutartis, paaiškėjo, kad centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje nėra Druskininkų savivaldybės administracijos ir „Jurex“ teisinių paslaugų teikimo viešojo pirkimo. 
   Paaiškėjo, kad kurorto valdžia šiam pirkiniui prisitaikė Viešųjų pirkimų įstatyme numatytas išimtis, kada šio įstatymo reikalavimai netaikomi. Tyrimą atlikusi Viešųjų pirkimų tarnyba konstatavo, kad savivaldybės administracijos ir „Jurex“ sudarytoje sutartyje nurodytos atitinkamos teisinės paslaugos nepatenka į Įstatymo 6 straipsnio 4 dalies išimčių taikymo sritį, todėl šioms paslaugoms įsigyti privalėjo būti vykdomas viešasis pirkimas įstatymo nustatyta tvarka.
   „Jeigu perkančioji organizacija nori save laikyti tvarkingai vykdančia pirkimus, ji turėtų nutraukti šitą sutartį. Motyvai, kuriuos mes išdėstėme vertinimo išvadoje, - jie naudojosi išimtimi, kai perkamos teisininkų paslaugos arbitražo bylose, bet šiuo atveju sutarties pirkimo sąlygose yra nurodomas gana platus paslaugų spektras, ir ta išimtimi jie negalėjo naudotis, - „Druskoniui“ minėjo Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė Diana Vilytė. - Dėl viešojo intereso, jeigu savivaldybė nenutrauks sutarties, mes turime galimybę eiti į teismą ir ginti viešąjį interesą. Šiuos sprendimus darysime, kai gausime jų atsakymą, ar jie nutrauks, ar nenutrauks sutarties“.
   Druskininkų savivaldybės administracija teisinių paslaugų sutartį su advokatų profesine bendrija „Jurex“ sudarė pernai rugpjūčio 31 d. 
   Pasidomėjus, kokios advokatų kontoros atstovauja savivaldybės administracijai pastarųjų metų bylose, paaiškėjo, kad vienoje iš jų „Jurex“ gina savivaldybės administracijos interesus Vijūnėlės dvaro byloje dėl žalos atlyginimo, nagrinėjamoje Kauno apygardos administraciniame teisme. Įdomi detalė, kad tos pačios advokatų kontoros „Jurex“ advokatai gina ir R.Malinauską su juo asmeniškai susijusiose bylose, pavyzdžiui, dėl Latežerio sodybos pastato dalies, stoginės, lauko židinio nugriovimo, tvoros reikalų, taip pat ir dėl į Ratnyčios upę supiltų akmenų. Kilus klausimams, ar čia viskas iš tiesų taip švaru, ir ar už savo bylas meras tikrai susimoka savais pinigais, vietos valdžia atsakė, kad „administracija neatlieka mokėjimų už Ričardui Malinauskui asmeniškai teikiamas teisines paslaugas“.
   Žiniasklaidoje nekart buvo rašyta apie opozicijos narių pasipiktinimą, kodėl su politiniais oponentais, nepriklausoma žiniasklaida ir netgi kitomis valstybės institucijomis į teisinius ginčus įsivėlusi kurorto valdžia brangioms advokatų kontoroms mėto didžiules biudžeto sumas. 

Dėjo atsaką

   Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybė tokiam Viešųjų pirkimų tarnybos nurodymui davė griežtą atsaką. Vietos valdžia vis tiek laikosi savo - esą sutartis sudaryta pagal įstatymą „dėl konkrečių būtinųjų teisinių paslaugų: atstovavimo teismuose ir pasirengimo teisminiams procesams, šiuo konkrečiu atveju - ir dėl vykdomo persekiojimo“. „Druskininkų savivaldybė yra sistemingai persekiojama ne tik vietinių konservatorių ir liberalų, apipilančių šmeižiančiais skundais, bet ir tokių Seimo narių kaip A. Anušauskas, V. Gailius, J. Razma, kurie piktavališkai naudojasi savo užimamomis pareigomis bandydami sumenkinti pasitikėjimą Druskininkų savivaldybe ir sužlugdyti jos vadovų veiklą. Minėti Seimo nariai savo veiksmais peržengia ne tik padorumo ir moralės ribas - jie naudojasi savo užimamomis pareigomis ir be Komisijų ir Komitetų narių žinios, prisidengdami savo statusu, Komisijų ir Komitetų vardu duoda nurodymus įvairioms institucijoms atlikti tyrimus ir nubausti, iš anksto nusprendus, kad tai yra nelegalu ir neteisėta. Tokie veiksmai naudojami ir prieš savivaldybę, ir prieš jos vadovus“, - rėžta pareiškime, įdėtame oficialiame savivaldybės interneto puslapyje. - Akivaizdu ir žema, kad po to, kai Druskininkų savivaldybė advokatų pagalba ėmėsi veiksmų tam, kad išaiškintų minėtų Seimo narių ir kai kurių institucijų atstovų dangstymąsi užimamomis pareigomis ir kitą galimai nusikalstamą veiką, jų mundurą tuoj pat ėmė skalbti kai kuriais atvejais, kaip ir šiuo konkrečiu, galimus politinius užsakymus vykdanti Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT). Atkreipiame dėmesį, kad šiuo konkrečiu atveju dėl neva neteisėtų teisinių paslaugų pirkimo tėra tik vienos VPT specialistės pasisakymas. Tai dar vienas įrodymas, kad kai kurie teisėsaugos ar kitų institucijų atstovai yra galimai priklausomi nuo minėtų Seimo narių ir vykdo politinius užsakymus“. Pareiškimo pabaigoje iškilmingai pabrėžiama, esą „ginant minimos sutarties teisėtumą teismuose su Viešųjų pirkimų tarnyba Druskininkų savivaldybę atstovaus JUREX advokatai“.

„Pilnatis, atrodo, praėjusią savaitę buvo, ar ne?“

   „Mes esame įsitikinę, kad Druskininkų savivaldybė pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą, kas aiškiai parašyta išvadoje, bet Druskininkų savivaldybės teisė nesutikti su išvada. Teismas nuspręs“, - paprašyta pakomentuoti Druskininkų valdžios pasisakymą, minėjo Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė D.Vilytė. 
   - Kaip vertinate sparnuotas frazes Druskininkų valdžios pareiškime, neva skalbiate trijų Seimo narių mundurą ir galimai vykdote politinius užsakymus?
   - Pilnatis, atrodo, praėjusią savaitę buvo, ar ne? Kai tokiais dalykais kaltina, be ironijos turbūt kitaip negalima reaguoti į nesąmones. Politinio užsakymo mes nevykdom, žiūrim, kaip laikomasi teisės aktų, jei matom aiškius pažeidimus, atsirenkam vertinimui. Šiuo atveju nustatėm pažeidimus, kurie yra išdėstyti išvadoje. 
   - Ar jūsų tarnyba yra susidūrusi kada nors su tokia ekscentriška institucijos reakcija?
   - Matyt, savivaldybei nemalonu gauti konstatuojančią išvadą, kad buvo įstatymo pažeidimai: tada įjungiami gynybiniai mechanizmai. Klausimas tik, ar tai solidu. Jeigu jie mano, kad reikia eiti į teismą, teisme ir išsiaiškinsim, kieno ten buvo klaidos. Bet kaltinti kažkokiais politiniais užsakymais ar dar kažkuo, tai žinot... 
   - Anksčiau savivaldybės administracija, pirkdama advokatų paslaugas, viešai skelbdavo viešuosius pirkimus, visuomenė matydavo sumas ir natūraliai piktindavosi, kodėl šitokios sumos leidžiamos advokatams, kai savivaldybė turi visą juridinį skyrių. Kai pernai vasarą buvo priimtos įstatymo pataisos, Druskininkų valdžia prisitaikė sau išimtis. Galima numanyti kodėl: galimai nenorima viešinti sumų, kiek mokesčių mokėtojų lėšų išleidžiama brangiai apmokamiems teisininkams, nes, išėjus informacijai į viešumą, visada vyksta triukšmas, kodėl taškomos didžiulės biudžeto sumos. Ar didelės buvo išmokėtos sumos „Jurex“ kontorai nuo praėjusių metų rugpjūčio 31 d., kuomet sudaryta sutartis, iki šiol? 
   - Kadangi nenutraukta sutartis, tai sumos ir šiandien, matyt, yra leidžiamos. Sąskaitos išrašytos keistai: vienas vienetas, ir kažkokia suma. Ne taip, kad, pavyzdžiui, - už atstovavimą konkrečioje byloje, nurodant aiškų valandos įkainį. Sąskaitoje parašyta – vienas vienetas, vienąkart viena suma, kitąkart kita suma. Iš viso, man atrodo, buvo 38 tūkst. eurų, kiek mes matėm tų sąskaitų vertinimo metu, kai jie pateikė tas sąskaitas. O kiek biudžeto lėšų yra išleista iki šios dienos, nežinau, šitos informacijos mes nematom.
O dėl perkančiųjų organizacijų nenoro viešinti įkainius ir viešinti sumas, už ką nupirkta, - yra Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išvada, pasisakanti, kas yra konfidencialu ir kas yra ne, kad sumos viešuose finansuose negali būti konfidenciali informacija. O politikų atsakomybė prieš rinkėjus, kaip naudojami mokesčių mokėtojų pinigai, matyt, yra skaidrios ir socialiai atskaitingos savivaldos bruožas. Jei politikai neatsiskaito, rinkėjai, matyt, turi pasidaryti išvadas. 

Prisiminė, kaip meras paneiginėjo savo frazes

   „Kaip pakomentuotumėte praėjusią savaitę Druskininkų valdžios išplatintą pareiškimą, kuriame jūs visi trys Seimo nariai vėl išdėti į šuns dienas, apkaltinti galimom nusikalstamom veikom?“, - „Druskonis“ šią savaitę paklausė Seimo narį Arvydą Anušauską.
   - Iš tiesų ne pirmą kartą tokių „epitetų“ sulaukiame, kaltinami nebūtom nuodėmėm. Šiuo atveju išskirtinis dalykas, kad pats „Jurex“-o atstovaujamas meras, savo laiku per „Žinių radiją“ mane pavadinęs „organizuotos nusikalstamos grupuotės nariu“, po dviejų savaičių, gavęs advokatų reikalavimą paneigti informaciją, tą ir padarė. Tai, manau, kad ta šmeižto kompanija, su jo paties padarytu savo žodžių paneigimu, nenutraukta, ji tęsiama ir toliau.
   - Šiuo atveju imsitės kokių nors veiksmų, ar, taip sakant, nurašysit pilnačiai?
   - Jei atvirai, tai pilnačiai. Yra ką veikti, yra daug darbų. Matau, kad mus įvairiais kaltinimais iki įvairių absurdiškų dalykų nori įvelti į nuolatinį bylinėjimąsi, kad, ko gero, metus gerus iki savivaldos, Europarlamento, Prezidento rinkimų tik sėdėtume teismuose ir nieko daugiau nedirbtume, jokio politinio darbo. Aš tikrai nenusiteikęs tuo užsiiminėti rimtai. Reikia, be abejo, pasakyti, kad mūsų įstatymai nenumato didelių senaties terminų, ir jei ta kompanija tęsis po visų šitų rinkimų, tai visada turime galimybę rinktis, ką daryti tokiu atveju. 
   - Ar jums neatrodo keistai tokia Druskininkų valdžios kova dėl advokatų kontoros, kuri sudariusi sutartį su savivaldybe, o taip pat atstovauja ir merui jo asmeninėse bylose?
   - Manau, kad toks susidvejinimas - ginti savivaldybę, o paskui paatstovauti jos merui šiek tiek privačiai ginčuose su kitomis valstybės institucijomis, negražiai atrodo pačiai advokatų bendruomenei, patys advokatai elgiasi, mano manymu, nelabai etiškai.

„Druskonio“ inf. 

 

  Trumparegystės savivaldoje kaina


Antanas BALKĖ,
Druskininkų savivaldybės tarybos narys, 
TS-LKD Druskininkų skyriaus vicepirmininkas, www.15min.lt 


   Visuotinė trumparegystė: gal taip įmanoma paaiškinti, kodėl mūsų laisvoje demokratinėje valstybėje galima užvaldyti savivaldybės teritoriją iki visiško absurdo, savivaldą paversti politikos verslu, daug metų autoritariškai valdyti teritoriją kaip savo nuosavybę, nepatinkančių įstatymų nevykdyti, bet kokią kontrolę paversti butaforine, sukurti galingą savo propagandinį aparatą ir ruporą, jį nemokamai kas savaitę platinti 10000 tiražu, jame kaip socializmo laikais mėgautis savigyra, opoziciją paversti pajuokos objektu.
   Nepotizmą, mero ir tarybos daugumos asmeninių ir grupinių – politinių interesų tenkinimą, privačių interesų gynimą, pažeidžiant viešąjį per eilę metų paversti norma. Neabejoju, kad panašių dalykų yra ir kitose mažose savivaldybėse, bet norint pasiekti tokį lygį..... dar teks pasimokyti iš R.Malinausko. Kai tokių dalykų nematai, gyvenimas atrodo tuo metu gražesnis –toks trumparegystės privalumas. 
   Tokio Druskininkų vaizdo nemato ir valstybės vadovai, Seimas, nemato Vyriausybės atstovas, teisėsauga ir dar visa eilė kontroliuojančių institucijų. Sakot prokuratūra pastebėjo Vijūnėlės dvarą. Sutinku, bet jis dabar jau stovi kaip paminklas vietos valdžios įžūlumui. Turėjo būti nugriautas iki 2017-12-23, bet kol kas nenukrito nė viena čerpė, stovi visame gražume tarsi sakydamas: ir ką jūs man padarysite? 
   O ką mato druskininkiečiai? Jais pasirūpinta, ypač tais, kurie teisingai mato, atitinkamai vargas tiems, kurių matymas netinkamas, tokiems vietos čia nėra ir jie aiškiai nykstanti rūšis. Teisingai matantys žino, kad R. Malinauskas viską ir visus sutvarko, neša šviesą ir visuotinį gėrį, laimi visur ir visada, laimi visus teismus, o tų, kur nelaimi, tai kalti korumpuoti teisėjai, bet galiausiai vis tiek laimės. Žino, kad visas mero įgytas sukauptas nekilnojamasis turtas yra teisėtas, nes jam padovanotas, jokių valstybinių žemių neužvaldė, jokių neteisėtų tvorų nestatė, nes taip skelbia „Malinausko tiesa“ („Mano Druskininkai“). 
   Žodžiu, iki pilnos teisingumo pergalės trūksta visai nedaug – tik demaskuoti skundikus ir jų niekingus planus, susodinti paskutinius disidentus. Tuo tikslu dirba nusamdytos solidžios advokatų kontoros ir biudžeto lėšų tam yra. Sunku patikėti? Reali tikimybė, kad netrukus oponentų apskritai kaip tokių neliks ir sugrįšime į pažįstamą visuomeninę formaciją. 
   Šiandien matomos R.Malinausko neadekvačios pastangos valdžią, įtaką išsaugoti bet kokia kaina, jis pasiruošęs nubausti visus, kurie, jo vertinimu, kėsinasi į jo absoliučią valdžią. Taip istorijoje yra buvę daugybę kartų: lengva visuomenei užsiauginti gelbėtoją – diktatorių, gerokai sunkiau juo atsikratyti ir neturėti sunkių padarinių. Trumparegiai nemato šios Druskininkų situacijos bjauriosios dalies – tai, kad bendruomenė, kultūros žmonės padalinti į savus ir svetimus, kad visas valdžios veikimas pagrįstas šiuo dabar tapusiu pagrindiniu principu.
   Ta savųjų kasta suformuota, be abejo, išnaudojant žmogaus konformistines savybes, pagrindinis reikalavimas – lojalumas, tada postai , užtikrinta darbo vieta, verslo sąlygos, protekcijos. Pasekmė – totalus prisitaikymas tarnauti Malinausko sukurtam valdymo modeliui. Ši priklausomybė iš esmės panaši į alkoholinę priklausomybę, kai protas veikia tik mąstant kaip pratęsti būseną. 
   Rezultatas toks, kad rinkimai kaip sąžiningas politinis procesas čia jau nebeįmanomas, nes bet kokie pasikeitimai nemažai daliai puikiai prisitaikiusių (kaip tarybiniais laikais) darosi nepriimtini vertinant asmenines perspektyvas ir neapibrėžtumą. Paradoksas – už blizgančio fasado visiškai sugriauta žmonių savigarba ir galimybė elgtis kaip laisviems piliečiams, nebijoti, kad būsi persekiojamas už valdžios kritiką, nebijoti, kad už neteisingą nuomonę neteksi darbo ir pragyvenimo šaltinio. 
   Druskininkų savivaldybės tarybos 5 opozicinių frakcijų nariai 2018 m. kovo 11 d. kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę su prašymu teikti siūlymą Lietuvos Respublikos Seimui laikinai įvesti tiesioginį valdymą Druskininkų savivaldybės teritorijoje, kaip numato Lietuvos Respublikos laikino tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje įstatymas. Taip pat viešu pareiškimu kreipėsi ir į valstybės vadovus. Jame sakoma, kad besitęsiantis Druskininkų savivaldybės autoritarinis užvaldymas, sisteminiai įstatymų pažeidimai, akivaizdus mero ir tarybos daugumos asmeninių ir grupinių – politinių interesų tenkinimas, neteisėta 5 metus trunkanti vietos valdžios propaganda, nepotizmas, neskaidrūs vadovų veiksmai ginant privatų interesą, pažeidžiant viešąjį, rodo, kad valstybės institucijos ir teisėsauga kol kas nepajėgios tinkamai reaguoti ir užtikrinti įstatymų viršenybę Druskininkų savivaldybės teritorijoje. Toks valdymas lemia rimtus demokratijos, teisingumo, konstitucinių piliečių teisių pažeidimus ir rodo objektyvią būtinybę įvesti laikiną tiesioginį valdymą. 
   Tai, žinoma, testas visų pirma Vyriausybei. Ar nematyti ir nekreipti dėmesio, ar matyti užvaldymą kaip rimtą problemą ir grėsmę demokratijai, valstybės konstituciniams pamatams, optimistinei perspektyvai. Šis testas leis įsitikinti, kiek valstybės vadovų matymas ir šventinės kalbos skiriasi nuo realybės. 
   Suprantu, kad šimtai gali šaukti, kaip viskas Druskininkuose sutvarkyta. Jeigu matote tik trinkeles, tada sunku ginčytis. Visada kalbėjau apie nevienareikšmes ES paramos pasekmes. ES paramos lėšos – tikras grobis ir jos dažniausiai naudojamas pagal grobio dalijimosi principus. Ar gali būti kitaip, nežinau. Štai 2018 m. svarstant savivaldybės biudžetą konstatuojama, kad Druskininkų savivaldybės savarankiškoji biudžeto dalis nepasiekė 2008 m. lygio. 
   Ši biudžeto dalis tai GPM (gyventojų pajamų mokestis), turto , žemės nuomos mokestis, įvairios rinkliavos. Kaip gi taip? Šitiek investuota, didėjo ir minimali alga, ir kiti mokesčiai, ir pagalvės mokesčio surenkama virš 700 tūkstančių. Vadinasi visuotinis gėris – blefas, vadinasi 10 m. Druskininkuose tęsiasi stagnacija. Tai labai rimtas, objektyvus, verčiantis matyti daugiau faktas. Taigi trumparegystė – akivaizdus neįgalumas, kuris dar ir brangiai visiems kainuoja, susimokame ir turime emigraciją, socialinę nelygybę ir kitus negatyvus, kurie grėblio principu laikas nuo laiko vis atseikėja, o mes pasimetę vis klausiame kodėl, kodėl neturime pilietinės visuomenės, kodėl išsivaikščioja tauta. Be kita ko, Druskininkai turi M.K.Čiurlionį ir tai yra labai daug. Trumparegystė taip pat neleidžia šito suvokti. 

 

  Opozicijos nario draugas papasakojo sulaukęs įdomaus
  skambučio
   Savivaldybės tarybos narys, opozicijos lyderis Vilius Semeška juokiasi įsigijęs asmeninį biografą. Neseniai socialiniame tinkle jis papasakojo sulaukęs skambučio iš draugo, kuriam esą skambino R.Malinauskas ir teiravosi kokių nors senų istorijų apie V.Semešką. 

   Neseniai savo feisbuko paskyroje savivaldybės tarybos narys V.Semeška paskelbė štai tokį įrašą: „Praneša man vienas senas draugas, kad kalbėjo su pačiu meru. Taip, taip - per garsiakalbį, telefonu.Teiravosi kokių nors senų istorijų, net galėtų atvažiuoti „žurnalistai“, su kamera, jei sutiktų kalbėti. Būtų juokinga, jei nebūtų graudu. Vietoje to, kad iš upės akmenis paprašytų padėti ištraukti ar kokios tvoros gabalą išardyti, gal kokią čerpę nuo Vijūnėlės dvaro atsargiai nukelti, investuoja zadanijų didmeistris į demaskuotojas „žurnalistes“.
   „Paskambino man vieną popietę senas draugas ir sako, nepatikėsi, su kuo kalbėjau – su pačiu Druskininkų meru. Sako, per buvusį darbdavį mane pasikvietė į to buvusio darbdavio biurą, ir ten kalbėjau per mikrofoną su R.Malinausku. Klausinėjo, ar pažįsta mane, ar yra bendravęs, - „Druskoniui“ papasakojo V.Semeška apie netikėtą skambutį. - Kaip supratau iš draugo, jo buvo teirautasi, ar šis turi kokių nors neva pikantiškų istorijų apie mane, kuriuos galėtų papasakoti, ir jei turįs, tai ar galėtų atvažiuoti kažkokia „žurnalistė“ su kamera ir įrašyti visa tai. Kadangi jis yra tikras draugas, pasakė, kad tikrai nesiruošia ir neketina pasakoti pikantiškų ar nepikantiškų istorijų, ir atsisakė tokio pasiūlymo. Tuo jo pokalbis ir baigėsi. Po mano įrašo feisbuke apie šį skambutį tas draugas netrukus pranešė, kad jam skambino buvęs darbdavys, nusivylęs, kam šis man viską papasakojo. Mane labai nustebino, kad ieškoma mano bičiulių, draugų, vadinamųjų „išdavikų“, kurie suteiktų kokių nors pikantiškų prieskonių kovai su R.Malinausko politiniais oponentais. Meras, beje, man jau kažkuriame posėdyje yra ištriūbijęs, kad renkama kažkokia tai informacija ir greitai ji bus paviešinta. Panašu, kad tas rinkimas vyksta nuolat ir jau ne vienerius metus“. 
   „Druskonis“ klausimus dėl V.Semeškos feisbuko paskyroje paskelbtos informacijos uždavė R.Malinauskui el.paštu: meras@druskininkai.lt: “Kovo 13 d. socialiniame tinkle Facebook savivaldybės tarybos narys Vilius Semeška viešai pasidalino informacija apie tai, kad jam skambino vienas senas draugas ir papasakojo apie jūsų skambutį jam, kad tamsta esą teiravotės jo kokių nors senų istorijų apie V.Semešką, sakėte, esą galėtų net atvažiuoti „žurnalistai“ su kamera. Kaip pakomentuotumėte šią situaciją? Dėl kokių priežasčių renkate ir ar teisėtai renkate informaciją apie savo politinį oponentą V.Semešką? Ar pastaruoju metu viešojoje erdvėje pasirodę V.Semešką „demaskuojantys“ straipsniai susiję su V.Semeškos minima informacija apie jūsų domėjimąsi jo praeitimi?“.
   Į R.Malinauskui siųstus klausimus atsakė savivaldybės administracijos viešųjų ryšių specialistė: „Informuojame, kad savivaldybė nekomentuos privataus asmens socialiniuose tinkluose talpinamų įrašų, kurie gali būti provokacinio pobūdžio ir skleisti tiesos neatitinkančią informaciją“.
   Serialai „koks blogas V.Semeška“ pastaruoju metu nuolat transliuojami valdžialaikraštyje ir dar keliuose R.Malinauską garbstančiuose leidiniuose. Šių metų pradžioje viename iš jų buvo pasirodęs straipsnis apie „galbūt nedeklaruotas, neaiškias lėšas, išlaidas, milijonu didesnes negu pajamas“. V.Semeška dėl straipsnyje cituotų ištraukų iš esą „žurnalistui“ patekusio VMI patikrinimo akto tuomet pavadino įžūliu melu, bandant jį kompromituoti kaip Vyriausiosios rinkimų komisijos narį. Opozicijos narys tuomet kreipėsi į VMI, klausdamas, ar tokia patikrinimo ataskaita, kokia cituota straipsnyje, buvo pateikta to leidinio redakcijai, o jeigu žiniasklaidoje buvo sąmoningai klastojami duomenys ar nesąžiningai manipuliuojama VMI dokumentais, paprašė kreiptis į kompetentingas institucijas ir pareikalauti atsakomybės už daromą žalą VMI. 
   Mokesčių inspekcija patvirtino žiniasklaidai nesuteikusi jokios su V.Semeška susijusios informacijos. Tuomet, kilus skandalui, V.Semeška žiniasklaidai pasakojo jau anksčiau sulaukęs signalų apie kažkokį „kompromatą“. „Be kita ko, vienas iš konservatorių frakcijos narių Seime man pasakojo, kad su juo kalbėjęsis Malinauskas neva užsiminė apie kažkokią informaciją, kad bus kaip sprogimas, neva aptaškys ir partiją, ir viską. Tačiau jei tai ir yra ta visa informacija, tai tiesiog juokinga, eilinis šnipštas, - tada žiniasklaidai komentavo V.Semeška. – Beje, prisiminkime V.Malinausko pažadus, kuriuos jis išbėrė kažkuriame savivaldybės tarybos posėdyje, kad mes greitai išgirsime šio to apie mane“. 
   „Druskonis“ primena, kad apie „įdomią informaciją“, susijusią su V.Semeška, R.Malinauskas išsitarė dar 2015 m. pabaigoje. Tuomet gruodžio 30-osios savivaldybės tarybos posėdžiui pirmininkavęs R.Malinauskas viešai pareiškė: „Ponas Semeška, dėl jūsų gimtojo miesto, dėl jūsų paties ir taip toliau. Tai jau kam, kam, bet su jūsų praeitimi į šiuos postus pretenduoti tiesiog turėtų prieš mūsų visą bendruomenę būti didelė, didelė gėda. Nereikia purkštauti, jūs apie juos išgirsite, jeigu juos pamiršote, ir, tikėsiuosi, artimiausiu metu. Apie tuos Rytus, Vakarus, Korėjas, Vokietijas, vokiečių kompanijas, Lietuvos kompanijas, ir finansinius reikalus ir viską, viską, viską. Tikrai patikėkite, įdomi, įdomi medžiaga. Apie jūsų problemas teko girdėti, bet tiek to, kol dar neturime dokumentų, tai apie jas patylėsime“. „Jūs galėtumėte mane paduoti teismą, aš su mielu noru sudalyvaučiau. Nes man dar trūksta kai kurių galų. Ten aš juos galėčiau normaliai susidėlioti“, - prie savo prakalbos apie surinktą „įdomią medžiagą“, susijusią su V.Semeška, tuomet dar pridėjo R.Malinauskas. Po V.Semeškos oficialaus kreipimosi paaiškinti, kam buvo duotas nurodymas rinkti informaciją apie jį, taip pat kokiu pagrindu ji renkama, R.Malinauskas atsiuntė raštą, kad jis tarybos posėdyje tuomet išsakė savo nuomonę, jog informacija apie opozicijos nario privatų gyvenimą nėra renkama, o vietos konservatorių lyderis jam esą „nėra toks svarbus ar įdomus žmogus“.

„Druskonio“ inf.

 

  Blaivūs alkoholikai Jonas ir Juozas padeda sau ir kitiems
  siekti blaivybės
Kovo 24-osios vakare Ratnyčios parapijos namuose Druskininkų anoniminiai alkoholikai (AA) savo atvirame susirinkime sulaukė svečių minios iš viso Dzūkijos regiono ir šalies didmiesčių, kurioje paminėjo anoniminių alkoholikų veiklos mūsų mieste 24-uosius metus. Susibūrimas vyko pagal AA draugijos tradiciją atvirai išsipasakojant apie nuosavą kelią blaivybės link, primenant 12 žingsnių sveikimo programą, susiimant už rankų bei linkint vienas kitam ramybės tam skirta malda ir kt. Po atviro susirinkimo vyko uždaras, kuriame dalyvavo vien tie, kurie prisipažino patys sau, kad esantys alkoholikai. 

Kai gyvenimą valdo ne patys žmonės 

  
„Druskonis“ nuo pat pirmųjų Druskininkų AA draugijos susirinkimų, vykusių 1994 metais Švendubrės mokyklos patalpose, remia šią veiklą, nes ji gelbsti tiek pavienius asmenis, tiek blaivių alkoholikų šeimas ir artimuosius. Kaip nuolatos skelbiame, AA grupės „Arčiau namų“ susirinkimai vyksta pirmadieniais ir ketvirtadieniais 19 val. Druskininkų parapijos namuose, grupė „Aidas“ kiekvieną antradienį ir šeštadienį 19 val. susirenka Ratnyčios parapijos namuose, o grupė „Liepsna“ 19 val. Leipalingio parapijos namuose. Mūsų žiniomis, Druskininkų AA grupių suėjimuose nuolat lankosi apie 40 alkoholikų, kurie nori pasveikti nuo žiaurokos alkoholizmo ligos. Žinoma, lankančių galėtų būti gerokai daugiau, nes mūsų miestelyje apstu alkoholikų savanorių, nuo ryto iki vakaro tuščiomis kišenėmis zujančių aplink Druskininkų parduotuves ir besidairančių svaigalų malonės. Atviresniam pokalbiui pakalbintų nuolatinių AA susirinkimų lankytojų druskininkiečių Jono ir Juozo (jų vardai pakeisti pagal draugijos anonimiškumo nuostatą) pirmiausia paklausėm, kaip blaivūs alkoholikai gali padėti būtent tiems alkoholikams savižudžiams, kasdien pakampėse ir pamiškėse gurkšnojantiems „X failus“, „Tritaškius“, „Katiušas“ ir kitokius atitinkamų pavadinimų pigiuosius vynelius. Jau 10 metų negeriantis Jonas iškart atsakė, kad pasveiksta tie, kurie sugeba būti sąžiningi patys su savimi, nemeluodami ir neslėpdami, o prisipažindami, jog sau padėti jau nebegalintys. Tad likimo draugai atsikratyti alkoholio talkina prisipažinusiems sau, kad yra alkoholikai, kurių gyvenimą valdo alkoholis, o ne jie patys. Pašnekovai Jonas ir Juozas sutaria, kad tai pripažinti yra sudėtinga, nes alkoholis paveikia ir užvaldo psichiką, savaip surikiuodamas kasdieninius poreikius. Vartojantis alkoholį gyvena tarsi kreivų veidrodžių karalystėje, kurioje alkoholis tampa įprasta ir neatskiriama bendravimo bei atsipalaidavimo priemone. „Kai geri, atrodo, kad visi aplinkui alkoholiu svaiginasi, kai meti, atsiranda tikri draugai, irgi blaivybės siekiantys, nors senais pažįstamais alkoholikais, kuriems esi įtartinas, jei negeri, sunku atsikratyti,“ - priduria. 

Sveiksta drauge 

   “Prisipažinome patys sau, kad sunkiai sergame, ir supratome, kad alkoholizmas yra liga, kurios pavieniui neįveiksime, “ – skleidžia žinią apie savo susirinkimus Druskininkų blaivūs alkoholikai, besidalijantys vienas su kitu savo patirtimis, jėgomis ir viltimis, norintys padėti sau ir kitiems siekti blaivybės. Juos sieja atvirumas ir pasitikėjimas, nes panašaus likimo žmonių dėka aiškinasi su savimi, nemeluodami ir savo priklausomybės neslėpdami. 
   AA grupė, kurią galima pavadinti savitarpio pagalbos susibūrimu, nekontroliuoja savo narių elgesio, nereikalauja jokių įsipareigojimų ar įpareigojimų, nesudarinėja sąrašų, ligų istorijų, neima narystės mokesčių. AA grupė nesirūpina alkoholiu apsvaigusiais atsitiktiniais asmenimis: “Jeigu nori gert, eik ir gerk, jei nori mest, ateik pas mus”. „Esi AA grupės senbuvis ar naujokas, visiškai žlugai ar dar tik kapanojiesi, užimi aukštas pareigas ar juodadarbis, visi mūsų draugijoje yra lygiaverčiai, nėra svarbesnių ar mažiau reikšmingų, nes visus vienija toks pats tikslas siekti blaivybės, – priduria Jonas. – Be to, vienas kito nekritikuojam, išklausom nepertraukinėdami, kai atvirai išsipasakojam“. 
  “AA susirinkimuose niekas nereikalauja, kad būtum itin atviras – pakanka tiek, kiek pats sau leidi pasipasakoti apie savo paklydimus, – priduria Juozas. - Vienintelė sąlyga tapti AA draugijos nariu – noras mesti gerti alkoholį”. 
   Jau 10 metų nevartojantis alkoholio druskininkietis Jonas išsipasakojo, kad nei kodavimasis nuo alkoholio, nei vadinamosios “torpedos”, t.y. vaistai, suleidžiami į kraują, priverčiantys gyventi baimėj dėl užgėrimo pasekmių, jam nepadėjo tiek, kiek likimo bičiuliai anoniminiai alkoholikai. Jie padėjo atpažinti ligą, puikybę kitų atžvilgiu, poreikį keistis pačiam ir nemeluoti savo sąžinei. 
Prisiminė savo nevaldomo gyvenimo patirtį, kai išėjęs nupirkti vaistų grįždavo namo po trijų užgėrimo dienų su svetimomis šlepetėmis ir terorizuodavo nepatenkintą žmoną. „Kaip pradėjau blaiviai mąstyt, suvokiau, jog artimiesiems tiek blogo pridariau, jog vargiai beatlyginsiu,“ – atvirauja Jonas, neabejojantis, jog buvo pasiekęs tiek moralinį, tiek fizinį dugną, kai žemiau kristi jau nėr kur, o jėgų pakilti nėra, nes pragerta ir valia, ir sąžinė, ir šeima. AA susirinkimuose pradėjo ieškot išeities, kai žmona iškėlė sąlygą „jeigu gersi, neatlaikysiu“. 

Įsigijo daug tikrų draugų 

   „Tris-keturias dienas gerdavau, po to tiek pat laiko sirgdavau, prasilošiau iki šeimos skolų, paliko žmona,“ – vardija savo praradimus 4-erius metus AA dėka nuo priklausomybių išsivadavęs Juozas. 
   Parapijos namuose pasikalbėti ir pabendrauti susirenka ir Druskininkų alkoholikų žmonos, nes alkoholizmas yra visos šeima liga. Kartais į AA susirinkimus užsuka ir vyras, ir žmona alkoholikai. Daugmaž trečdalis iš visų besilankančiųjų vietinėje AA bendrijoje yra moterys. Abu pašnekovai pastebi, kad į Druskininkų AA susibūrimus ateina vis jaunesni žmonės - vietinių alkoholikų amžius pajaunėjo daugmaž iki 18-20 metų amžiaus. Paprastai iš nuopuolio duobės lipa pakankamai solidaus amžiaus žmonės, kai prarandama sveikata ir gerovė, darbas ir šeima. 
   Jonas ir Petras džiaugiasi, jog AA draugijoje įsigijo gerokai daugiau tikrų draugų nei anksčiau prie stikliuko, nes dabar bičiuliaujasi su visos Lietuvos anoniminiais alkoholikais, lankosi vieni pas kitus, draugauja šeimomis, kartu iškylauja, su šeimomis stovyklauja prie ežerų ir jūros.

ruskonio” inf.


PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui
Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.