Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Pakvipo dar vienu skandalu - E.Masiulis neigia atgailavęs
  prieš R.Malinauską: „Nematau, dėl ko turėčiau jo
  atsiprašinėti“

E.Masiulis neigia atgailavęs prieš R.Malinauską
                                                                     www.delfi.lt nuotr.


                                                                           T.Bauro nuotr.

    Prieš kelias savaites Vilniuje suorganizuotoje spaudos konferencijoje „Lietuvos politinis armagedonas. Ričardas Malinauskas neparankus – reikia sunaikinti bet kokia kaina“ meras, bandęs sudrebinti Lietuvą kalbomis apie jo „politinį persekiojimą“, vėl vardino tuos pačius jam ramiai gyventi neduodančius „priešus“ iš Seimo bei Druskininkų. Akylesni šiame R.Malinausko išsisakyme pastebėjo vienintelį skirtumą: kaltinimų politine korupcija sulaukęs Eligijus Masiulis, prieš metus dar buvęs R.Malinausko „priešų“ sąraše, dabar esą pasidarė jo „sąjungininku“. Anot R.Malinausko, buvęs liberalų sąjūdžio lyderis neseniai vykusio telefoninio pokalbio metu jo „atsiprašinėjo“ už praeitį. E.Masiulis, šią savaitę „Druskonio“ paklaustas dėl tokių Druskininkų mero kalbų, paneigė atgailavęs prieš R.Malinauską. „Nematau, dėl ko turėčiau jo atsiprašinėti“, - tvirtino E.Masiulis. 

Išsisakė spaudos konferencijoje

   Neseniai Vilniuje suorganizavęs skambiai pavadintą spaudos konferenciją „Lietuvos politinis armagedonas. Ričardas Malinauskas neparankus – reikia sunaikinti bet kokia kaina“ meras vėl bandė sudrebinti Lietuvą kalbomis apie jo „politinį persekiojimą“. Žurnalistės Daivos Žeimytės ir R.Malinausko pokalbyje „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“, spaudžiamas nepatogių klausimų, meras išsišnekėjo ne tik į valias, bet, atrodo, ir į pievas. 
    Vienu didžiausių „kenkėjų“ toje spaudos konferencijoje R.Malinauskas įvardino verslininką Valdą Trinkūną, apkaltinęs jį Prezidentūros „šokdinimu“ ir „veikimu“ per patarėją R.Svetikaitę, kuri neva Prezidentei pateikinėjo kažkokią „tendencingą“ medžiagą. Tokias R.Malinausko kalbas V.Trinkūnas išvadino visišku melu, patvirtinęs, kad nepažįsta ir niekada nėra sutikęs ar bendravęs su minėta Prezidentės patarėja. Skambius R.Malinausko pasisakymus apie „atgailaujantį dėl praeities“ E.Masiulį šią savaitę paneigė ir buvęs liberalų sąjūdžio pirmininkas.
   „Jūs sakote, kad neformaliuose pokalbiuose su prezidente E.Masiuliui yra ne kartą minėta, kaip svarbu yra išspręsti Vijūnėlės klausimą“, - televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ R.Malinauskui klausimą uždavė žurnalistė D.Žeimytė. „Taip. Šiuo klausimu aš esu su E.Masiuliu kalbėjęs dar prieš visą skandalą su dėžutėm. Eligijaus aš esu paklausęs viename iš renginių, už ką jūsų partiečiai, jūs darote tokį spaudimą man, mano šeimai, tėvams. Tada Eligijus atsakė: tiesiog geros kortos į rankas pakliuvo. Tuo pokalbis ir baigėsi. Tai buvo gal pusmetis ar metai iki skandalo“, - laidos metu reikšmingai dėstė R.Malinauskas. 

Iš „priešo“ pavirto „sąjungininku“

   „Ar puolimas prieš Druskininkų savivaldybę ir jos merą galėjo būti suderintas su Prezidentūra? Pradėjus viešinti prezidentės susirašinėjimus, vis labiau aiškėja, kodėl aršiausiais kurorto kritikais tapo liberalai. (...) Dar visai neseniai Eligijus Masiulis buvo vienas aktyviausių Druskininkų savivaldybės ir jos mero kritikų, - R.Malinausko priešininkui dėmesys neseniai buvo skirtas ir Druskininkų merą mylinčiame dienraštyje. - Spaudos konferencijoje R.Malinauskas teigė gavęs E.Masiulio elektroninį laišką, kuriame rašoma, kad jam gėda dėl to, ką darė tuo metu“. „Nurodymų iš prezidentės telefonu ir SMS buvo daug ir ypatingų, bet telefono pokalbiai nėra išlikę“, – E.Masiulį citavo R.Malinauskas“, - rašoma minėtame straipsnyje. 
   Dabar jau savo „sąjungininku“ E.Masiulį viešumoje bandydamas pateikti R.Malinauskas dar visai neseniai apie jį šnekėjo visai ką kita. Vos prieš metus buvusį liberalų sąjūdžio pirmininką R.Malinauskas skambiai „koneveikė“, jo pavardę linksniuodamas kartu su kitais savo bėdų „kaltininkais“. Pernai vasarį propagandiniame organe perspausdintame straipsnyje „Skundų bombų kruša – tiktai purvui taškyti“ R.Malinauskas garsiai vardijo „priešų“ pavardes: „Šiuos savivaldybės darbą paralyžiavusius skundus pasirašydavo Druskininkų savivaldybės tarybos opozicijai priklausantys keli liberalai ir konservatoriai, o jiems tarpininkaudavo parlamentarai Vitalijus Gailius, Arvydas Anušauskas, Jurgis Razma ir buvęs Seimo narys Eligijus Masiulis“.
   Į R.Malinausko nemalonę buvęs liberalų sąjūdžio lyderis galėjo patekti dėl savo pareiškimų viešojoje erdvėje. Dar 2016 m. vasarį naujienų portale www.alfa.lt E.Masiulis, kalbėdamas apie tuo metu socialdemokratų partiją drebinusius rimtus skandalus, atvirai rėžė, kad, kilus skandalui dėl Vijūnėlės dvaro, jam susidarė įspūdis, jog situaciją socialdemokratų partijoje kontroliavo ne A. Butkevičius, ne kažkas kitas, o Druskininkų meras. „O tada atsiranda tokie dalykai kaip skambučiai bet kuriam ministrui, prašant jam naudingų dalykų, kaip atsitiko su aplinkos ministru. Lygiai toks pat ir J. Bernatonio atvejis, sunku įsivaizduoti, ar gali dar bent vienas Lietuvoje meras paskambinti teisingumo ministrui ir paprašyti greito ir operatyvaus susitikimo su generaliniu prokuroru“, - minėtoje www.alfa.lt publikacijoje buvo cituojamas E.Masiulis ir jo požiūris į Vijūnėlės dvaro skandale skendusius socdemus.

E.Masiulis neigia atgailavęs prieš R.Malinauską

   Dabar R.Malinauskas viešumoje jau ėmė „piešti“ praregėjusio E.Masiulio portretą. Kaip jau minėta, anot R.Malinausko, buvęs liberalų sąjūdžio lyderis jam neva neseniai skambinęs ir „atsiprašinėjęs“ už praeitį. E.Masiulis, šią savaitę „Druskonio“ paklaustas dėl tokių Druskininkų mero kalbų, paneigė atgailavęs prieš R.Malinauską. „Nematau, dėl ko turėčiau jo atsiprašinėti“, - tvirtino E.Masiulis. 
   „Viešojoje erdvėje R.Malinauskas reikšmingai išsisakė, kad jūs su juo neseniai kalbėjotės ir neva jam prisipažinote, kad jums esą gėda už tai, ką darėte anksčiau, kokių veiksmų ėmėtės prieš jį ir pan. Kaip ten iš tiesų buvo ir ar tikrai taip buvo, kaip čia visiems pasakoja R. Malinauskas?“ – „Druskonis“ šią savaitę paklausė buvusio liberalų sąjūdžio pirmininko E.Masiulio.
   - Galiu patvirtinti tik jo pacituotą sakinį: „Nurodymų iš prezidentės telefonu ir SMS buvo daug ir ypatingų, bet telefono pokalbiai nėra išlikę“, ir tai – kalbėdamas su juo vartojau ne žodį „nurodymai“: tiesiog žodiškai kalbant, buvo aptarinėjami Vijūnėlės klausimai su Prezidente. O daugiau nieko, apie jokius ten atsiprašinėjimus, gėdas tikrai niekam nieko nesu sakęs. Tiesiog buvo paprašyta iš R.Malinausko pusės, paklausta manęs, ar buvo kalbama (su Prezidente, - red.p.) apie Vijūnėlės dvarą. Pasakiau, kad viename iš laiškų, kurie jau buvo publikuoti žiniasklaidoje, yra toks pasakymas, kad socialdemokratai gali keršyti dėl A.Butkevičiaus reikalų ir dėl Vijūnėlės. Yra toks vienas viešai publikuotas susirašinėjimo laiškas tarp manęs ir Prezidentės. Ir viskas. O visa kita yra kažkoks nesusipratimas.
   - Vadinasi, tame jūsų pokalbyje su R.Malinausku neatgailavote, kad neva anksčiau „kenkėte“ jam bei jo artimiesiems ir kaip jis mėgsta dažnai pridėti „visiems Druskininkams“? Tai apie ką jis čia tuomet postringauja?
   - Buvau jo paklaustas, ar buvo kažkokių kalbų apie Vijūnėlę, man kalbantis su Prezidente. Patvirtinau, kad tokių kalbų yra buvę su Prezidente. Ir viskas. O daugiau aš tikrai nieko nekomentavau ir jokių atsiprašymų, apgailestavimų jam jokia forma nesu išreiškęs. 
   - Bet jis, dalindamas tuos „armagedoninius“ interviu, pateikinėja, kad dabar lyg tapote jo sąjungininku, esate „praregėjęs“ ir „atgailaujantis“ dėl savo veiksmų jo atžvilgiu? 
  
- Ne, nematau netgi dėl ko turėčiau taip daryti, jo atsiprašinėti. Kita vertus, ta tema netgi iš viso nesu su juo kalbėjęs. 
   - O kaip buvo su tuo neva ankstesniu pokalbiu – esą, kai jis jus bandė „gėdinti“, už ką „kenčia“ jis ir jo tėvas, kuomet neva atsakėte, kad „geros kortos į rankas papuolė“? Ar buvo toks pokalbis?
   - Kad Vijūnėlės tema pokalbiuose su Prezidente buvo aptarinėjama, tai šitą aš jam tikrai patvirtinau ir galiu patvirtinti dar kartą. O visa kita – neturiu ką komentuoti, nes visa kita nesakiau ir nerašiau.
   - Ir apie jokias „geras kortas“ su juo nekalbėjote?
   - Apie jokias „geras kortas“ nežinau, tokio pokalbio tikrai nebuvo. Be to, pastaraisiais metais su juo man net ir neteko bendrauti. Tik prieš pat tą jo spaudos konferenciją vienas toks buvo paklausimas iš jo pusės. Patvirtinau vienu sakiniu, kad taip, Vijūnėlės tema buvo aptarinėjama.
   - Tai kaip čia išeina, kad Malinauskas tą trumpą kalbą su jumis dėl Vijūnėlės dvaro pavertė jūsų „atgailavimu“ dėl kažkokių veiksmų jo atžvilgiu ? Nes jus Malinauskas, kaip matyti, „cituoja“ ne tik dvaro istorijoje, bet ir savo kalbose apie politinius priešininkus bei „politinį persekiojimą“. 
   - Ne, kalba ėjo tik apie tą laišką (E.Masiulio susirašinėjimą su Prezidente, - red.p.), kad socdemai gali keršyti ir ten buvo minima Vijūnėlė.
   - Dar vienas svarbus akcentas. Prieš pat tą „armagedoninę“ R.Malinausko spaudos konferenciją jis pats jums skambino ir klausinėjo dėl to Vijūnėlės dvaro?
   - Taip, čia buvo jo iniciatyva. Aš pats jam nei skambinau, nei ką.
   - Ir domėjosi būtent Vijūnėlės dvaru?
   - Taip. Kadangi buvo pasirodę visi tie laiškai, tiesiog buvo klausimas, ar ta tema dar buvo plačiau aptarinėjama. Tai aš patvirtinau, kad ne tik laiškuose ta tema buvo aptarinėjama, bet ir susitikimuose su Prezidente. 
   - Labai įdomiai skamba: R.Malinauskas jums skambina, kažkodėl aktyviai domisi jam esą nepriklausančio privataus namo (Vijūnėlės dvaro) reikalais, gal jūs šiuo klausimu dar turite ko nors „pikantiško“ iš susirašinėjimų su Prezidente? Paskui spaudos konferencijoje prabylama apie kažkokius jūsų „atgailavimus“ prieš jį. Kaip čia suprasti: „nusidainuota ne į tas lankas“?
   - Kartais, matyt, pateikiama daugiau, negu kad yra realiai gyvenime. 
   - R.Malinauskas, eilinį kartą užsipuldamas savo priešus, kurių sąrašas nesikeičia jau senokai, jus pateikė kaip „pagaliau praregėjusį“. Pasiskaičius jo kalbų, susidarė įspūdis, kad vos ne priklupote prieš jį ant kelių ir paprašėte atgailos. 
  
- Su mano regėjimu viskas gerai. 

„Druskonio“ inf.

 

  Gerbiami Druskininkų savivaldybės gyventojai,

kreipiamės į Jus, nes mes visi mylime savo miestą bei jo apylinkes. Taip, Druskininkai tapo gražiu lietuvių ir užsieniečių pamėgtu kurortu. Kas galėtų tai neigti? Tačiau, mūsų nuomone, atėjo metas keisti beveik du dešimtmečius gyvuojančius savivaldybės raidos prioritetus. Jau kuris laikas savivaldybei svarbiausi – atvykstantys turistai, o gyventojų poreikiai lieka antrame plane.
   Druskininkai yra vienas iš sparčiausiai mažėjančių miestų Lietuvoje: per du dešimtmečius gyventojų skaičius sumažėjo daugiau nei trečdaliu arba 6,5 tūkst., o pagal darbo užmokesčio dydį tarp savivaldybių esame 34-toje vietoje, taigi maždaug per vidurį. Gyventojų poreikiai, jų dabartis ir ateitis – svarbiausia. Ir visa tai negali likti dėmesio nuošaly.
   Gaila, kad Druskininkai tapo izoliuotu miestu, paskendusiu įtarimais korupcija skandaluose bei teisiniuose procesuose. Negalime leisti, kad savivaldybė taptų vieno asmens nepamatuotų lūkesčių, ambicijų bei intrigų įkaitu. Tokia situacija tikrai neprisideda prie miesto, kuris galėtų būti kuriamas drąsiai, atvirai, atsakingai, prestižo.
   Negalime taikytis ir su kitokią nuomonę reiškiančių piliečių persekiojimu ir menkinimu dėl kritikos. Negalime taikytis su politikų savivaliavimu. Demokratinėje visuomenėje bet kurio piliečio teisė reikšti nuomonę – laisvės laimėjimas ir atrama, o gyventojų ir politikų debatai – bendruomenės vystymosi garantas. Turime pasiekti, kad vietos valdžia tarnautų žmonėms, o ne atskiroms interesų grupėms. Akivaizdu, kad reikia pokyčių. Ir juos reikia pradėti nuo savęs. Demokratinėje valstybėje tik jos piliečiai gali keisti valdžios darbo metodus ir prioritetus. Mes norime padrąsinti dvejojančius, padėti, apginti silpnesniuosius, kad būtų mažiau nelygybės, daugiau pagarbos ir teisybės.
   Druskininkai – išskirtinis miestas – turi tapti atviras naujoms idėjoms, diskusijoms, kūrybai. Juk ne Vijūnėlės dvaro problema druskininkiečiams yra svarbiausia. Savivaldybės gyventojai laukia opių dabarties ir ateities problemų sprendimo. Būtina daugiau dėmesio skirti gyventojų poreikiams teikiant jiems kokybiškas sveikatos priežiūros, socialines ir kitas paslaugas. Nuolatinio dėmesio centre turi būti ne pagyros sau, o kasdieninis rūpestis vaikų ugdymo kokybe, gyventojų sveikata, vaikų ir suaugusiųjų užimtumu, švietėjiška veikla, teikiamomis paslaugomis šeimai, jaunimui, neįgaliesiems asmenims, mūsų senjorams. 
   Tausodami viešuosius finansus, turime atsisakyti nereikalingų didžiulių projektų ir kuo greičiau pradėti statyti Druskininkų poreikiams pritaikytą, optimalaus dydžio koncertų salę. Būtina atkurti dalykišką bendradarbiavimą su valstybės institucijomis (be advokatų) ir parengti naują Druskininkų savivaldybės ilgalaikės plėtros planą su konkrečiais žingsniais. Planą, orientuotą į Druskininkų savivaldybėje gyvenantį žmogų. Druskininkuose jau sukurtos visos prielaidos, kad pas mus būtų kuriamos ne vien mažai apmokamos darbo vietos paslaugų sektoriuje, bet ir skatinamos aukštų technologijų investicijos, pritrauksiančios į miestą aukštos kvalifikacijos specialistus.
   Ambicingiems tikslams pasiekti reikalingi vedliai. Mes esame įsitikinę, kad puikiu permainų vedliu galėtų tapti didelę patirtį valdyme sukaupusi, daug žinių įgijusi, buvusi Druskininkų savivaldybės kontrolės tarnybos vadovė, ilgametė vietos Tarybos narė, Druskininkų savivaldybės vicemerė, Seimo narė Kristina Miškinienė. 
   K. Miškinienė – gerai druskininkiečiams pažįstamas žmogus. Kolegos ją apibūdina kaip pasižyminčią gebėjimu tartis ir susitarti. O tikro – ne parodomojo – dialogo, kompromisų ieškojimo miesto valdyme dabar labai trūksta. K. Miškinienę 2018 m. gegužės 28 dieną LSDP Druskininkų skyrius iškėlė kandidate į Druskininkų savivaldybės merus 2019 metų rinkimuose.
   Jau šiandien turime nugalėti baimes ir atsakyti sau, ar Druskininkų krašto žmonės pasiruošę imtis ambicingų permainų ir lyderystės. Kviečiame prisijungti ir imtis bendro darbo. Diskutuokime!

Lietuvos socialdemokratų partijos 
Druskininkų skyriaus taryba
Tel. 866360370
Užsak. Nr. 22/1

 

  „Ar apsidžiaugtum pamatęs tokį vaizdą ant savo artimųjų
  kapų?“

Birželio 4-oji Druskininkų senosiose kapinėse

Jolanta JURKONIENĖ 

   Birželio 4-osios pavakary, apie 18.30 val., kartu su vyru ir sūnumi atvykome į senąsias Druskininkų kapines palaistyti gėlių. Šiose kapinėse yra dvi kapavietės viena šalia kitos, kuriose palaidoti vyro seneliai ir proseneliai. Priėjome arčiau kapaviečių ir buvome šokiruoti, nes ant kapų buvo suverstos medžių šakos, o šalia sumesti nupjautų medžių gabalai (kulbės). Abu su vyru tik pasidžiaugėme, kad kartu neatėjo 84-erių metų vyro mama, kuri tikrai būtų numirusi iš siaubo. Sutinku, kad medžius reikia pjauti ir genėti, bet taip palikti yra visiška nepagarba mirusiems ir jų artimiesiems. Prie kapinių pagrindinių vartų radau du telefono numerius, kuriais galima skambinti dėl vartų atrakinimo. Pirmuoju numeriu niekas neatsakė, o kitu – atsiliepė vyras (pavardės nežinau). Jam papasakojau situaciją ir paklausiau, į ką galima kreiptis, norint išsiaiškinti šią situaciją. Vyriškis mane suprato ir paaiškino, kad medžius tą dieną pjovė įmonė, kuri jau buvo panašiai pasielgusi Ratnyčios kapinėse. Kadangi buvo vakaras (apie 19 val.), jis pažadėjo, kad rytoj (t.y. birželio 5 d.) ryte, apie 9.30 val., jis atvažiuos į kapines kartu su kapinių prižiūrėtoju ir savivaldybės atstovu. Sutarėm, kad mes nufotografuosim savo kapavietes. Sutartu laiku atvykome su vyru į kapines, radome ten kapinių ir savivaldybės atstovus bei įmonės darbuotojus. Mes išreiškėme nepasitenkinimą - kapinių ir savivaldybės atstovai mus suprato. Mūsų akivaizdoje buvo nurodyta įmonės darbuotojams viską sutvarkyti ir ateityje darbo vietos taip nepalikti. Sutarėme, jei, sutvarkius kapavietes, rasime nuostolių, tai su prašymo raštu kreipsimės į savivaldybę. Mane labai nustebino įmonės atstovo ir vieno iš darbuotojų požiūris, nes šiuo atveju jie nematė nieko baisaus ir teisinosi, kad kitaip nupjauti neįmanoma ir pan.   Paklausiau įmonės atstovą tiesiai šviesiai: „Ar apsidžiaugtum pamatęs tokį vaizdą ant savo artimųjų kapų?“, bet, gaila, jis apie tai net nesusimąstė.
   Man pasirodė keista, nes ant įmonės automobilio buvo aiškiai parašyta, kad tai profesionalūs medžių pjovėjai, automobilio viduje matėsi virvės, metaliniai kabliai, kita reikalinga įranga, o darbuotojų komandą sudarė maždaug aštuoni jauni vyrai. Manau, kad pjaunant buvo galima tvarkyti iš karto ir nepalikti suverstų šakų ir medžių gabalų (kulbių). 
   Vakare su vyru vėl nuvažiavome į kapines pažiūrėti, ar savo pažadą įmonės darbuotojai ištesėjo. Ištesėjo, sutvarkė kapavietę gražiai. Tik labai keista, kodėl tai nebuvo padaryta iš karto, kodėl mums teko patirti didelį šoką? Ar nebuvo sutaupytas laikas darbo kultūros sąskaita?
                                        *    *    * 
   Redakcijos komentaras: „Apie panašią medžių pjovimo darbo kultūrą „Druskonis“ jau rašė praėjusių metų balandžio mėnesį, kai senosios Druskininkų kapinės tapo panašios ne į amžinojo poilsio, o į medienos ruošos vietą. Liudininkų pastebėjimu, šįkart kapai nenukentėjo, kaip 2017-ųjų metų pavasarį, tačiau besiilsinčių amžinojo poilsio senosiose kapinėse artimieji pasigenda bendrovės „Aplinkos darbai“ darbininkų, kuriuos pjovimo darbams samdosi Druskininkų savivaldybės administracijos Architektūros ir ubranistikos skyrius, atidesnės ir pagarbesnės kapavietėms darbo kultūros. Po pjovimo senąsias Druskininkų kapines pakankamai operatyviai sutvarkė Druskininkų savivaldybės Paslaugų ūkio darbininkai.

 

  Afrikinio kiaulių maro protrūkis netoli nuo Lietuvos sienos
   Afrikinio kiaulių maro (AKM) situacijos regione blogėjimą rodo kaimyninėje Lenkijoje nustatytas jau 8 protrūkis, užfiksuotas kiaulininkystės ūkyje. Naujausias ligos protrūkis užfiksuotas ūkyje, esančiame vos apie 13 km nuo sienos su Lietuva. Ūkyje buvo auginamos 82 kiaulės, 32 iš jų nugaišo. Lenkijos veterinarijos specialistų pagrindinė įvardijama prielaida – protrūkis galėjo atsirasti dėl žmogiškojo faktoriaus, t. y. dėl biologinio saugumo reikalavimų nesilaikymo.
   Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įpareigojo teritorinius padalinius sugriežtinti kontrolę kiaules auginančiuose ūkiuose, ypač jei šie ūkiai yra pasienyje su Lenkija. Druskininkų savivaldybės teritorijoje esantys kiaulių laikytojai bus informuoti apie AKM grėsmę regione telefono žinute.
   Kiaulių laikytojai turi labai gerai įvertinti riziką, ypač tose vietovėse, kur AKM nuolat nustatomas laukinėje faunoje.   Besilankydami miškuose, šerdami kiaules šviežiai nušienauta žole, palikdami praviras duris ir langus, neapsaugodami laikomų kiaulių nuo graužikų ar kraujasiurbių vabzdžių ir pan., ūkininkaujantys asmenys rizikuoja parsinešti į ūkį AKM virusą. Dar kartą primename, kad pastebėjus pakitusį kiaulių elgesį (neėda, nesikelia, atsiranda kraujingos išskyros, parausta ausys, papilvė, atsiranda taškinės kraujosruvos odoje), reikia nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją arba į VMVT teritorinių padalinių specialistus. Biologinio saugumo reikalavimų taikymas svarbus ne vien kiaulių ūkiuose, bet ir medžioklių metu. Be to, reikia nepamiršti, kad į Lietuvą draudžiama įvežti bet kokį gyvūninės kilmės maistą, nes jis taip pat gali būti užkrato šaltinis.
   Remiantis ankstesnių metų patirtimi, šiltuoju metų laiku AKM virusas suaktyvėja, atsiranda daugiau galimybių jam patekti į kiaulių laikymo vietas. 
   Birželio–rugsėjo mėnesiai yra patys rizikingiausi ir labiausiai pavojingi kiaulių augintojams, todėl jie privalo griežtai paisyti biologinio saugumo reikalavimų. Negalima laikyti kiaulių lauke, šerti šviežia žole ar virtuvės atliekomis. Į kiaulių laikymo vietą be savininko žinios neturėtų patekti pašaliniai žmonės. Kiaulių laikymo vietose būtina naikinti graužikus ir kraujasiurbius vabzdžius, kurie taip pat gali būti potencialūs AKM viruso pernešėjai. Dirbant tvarte, būtina pasikeisti avalynę ir drabužius, prie įėjimų įrengti veikiančius dezinfekavimo barjerus.
   VMVT perspėja Lietuvos piliečius, vykstančius į kaimyninę Lenkiją, nesusigundyti pigesne kiauliena, ypač parduodama ne patvirtintose prekybos vietose, be dokumentų. Be to, seniūnijų atsakingoms tarnyboms rekomenduojama stengtis kuo greičiau išvežti šiukšles, paliktas prie vandens telkinių ar poilsiavietėse.   Pakelėse ar atviruose konteineriuose sukrautas atliekas gali išdraskyti laukiniai žvėrys ar paukščiai, o tai gali būti vienas iš AKM viruso plitimo kelių.

Druskininkų VMVT inf.


PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.