Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Savivaldybė teisme „kaunasi“ dėl R.Malinausko sodybos:
  paprašė skirti ekspertizę

                                                                          15min.lt nuotr.

   Bylą dėl R. Malinausko sodybos Latežerio kaime, ant Ratnyčios upės kranto, iš naujo nagrinėjantis Kauno apygardos teismas gruodžio 17 d. patenkino Druskininkų savivaldybės administracijos prašymą skirti kompleksinę: statinio – pastato suprojektavimo – statybos vietos ir Ratnyčios upės pakrantės apsaugos juostos atkūrimo galimybės nustatymo ekspertizę, kuri bus apmokėta miesto biudžeto, t.y. mūsų visų pinigais. 

Aiškino, kad paveldėjo iš močiutės

   Skandalas dėl prabangios sodybos statinių ant Ratnyčios upės kranto Latežerio kaime bei vandenin įbridusios tvoros kilo 2014 metų pavasarį, kai žiniasklaida paviešino informaciją, kad R.Malinausko sodybos tvora užtverta iki pat vandens, o pats namas stovi vandens apsaugos juostoje.
   Kilus skandalui, R.Malinauskas viešumoje puolė aiškinti, kad sodybą Latežeryje paveldėjo iš anapilin išėjusios savo močiutės. Neva ji statė šį statinį Latežeryje. Bet apie tai paklausti R.Malinausko kaimynai Latežerio kaime juokėsi gyvenime jokios močiutės čia nematę. 
   Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija dar 2014 m. birželio pradžioje kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama apginti viešąjį interesą ir perduoti teismui ieškinį dėl Druskininkų merui priklausančių statinių statybos pažeidimų. Tarnyba prašė pripažinti negaliojančiu Druskininkų savivaldybės 2006 metais išduotą statybos leidimą, taip pat panaikinti ir kitą R.Malinausko sodybos statinį „legalizavusį“ dokumentą – Alytaus apskrities viršininko administracijos 2008 m. priimtą statinių pripažinimo tinkamais naudoti aktą. Prokuratūros buvo prašoma įpareigoti R.Malinauską išardyti Ratnyčios upės apsaugos juostoje pastatytus statinius – gyvenamojo namo dalį, tvoros dalį, stoginę, lauko židinį, taip pat sutvarkyti statybvietę. Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras į Druskininkų teismą kreipėsi 2014 m. vasarą, prašydamas pripažinti negaliojančiais dokumentus, kurių pagrindu buvo vykdomos statybos šiuo metu R.Malinauskui priklausančiame žemės sklype Latežeryje. 
   R.Malinauskui byloje atstovaujantis advokatas bandė įrodinėti, kad ne sodyba pastatyta neleistinai arti prie vandens, o esą pati upė pakeitė vagą ir priartėjo prie statinių. Teismo posėdžiuose kalbėję liudytojai prisiminė, kad prabangaus namo vietoje anksčiau stovėjo paprastas kluonas, kuris buvo nugriautas ir supjautas malkoms. Statant namą kiemas išlygintas, išlieti nauji pamatai, o upės vaga gilinta ekskavatoriumi. 

Tailandietiška vizija Latežeryje

   2015 m. vasarį „Druskonyje“ spausdintame straipsnyje „R.Malinausko rūmai Latežerio kaime – egzotiško Tailando vizija, už kurios projektavimą architektas tikina iki šiol negavęs pinigų“ garsiosios sodybos statybą prisiminė ir medinius rūmus Latežeryje projektavusios G.Kalyčio tyrinėjimų ir projektavimo įmonės atstovas. „Dėl statinio kalbėjomės ir reikalus tvarkėme su Ričardu Malinausku. Bendravau tiesiogiai su R.Malinausku. Močiutės aš niekada nemačiau, tik žinojau, kad projektas rengiamas jos vardu“, - minėjo jis. „Taip, rengiant projektą, derinom planus, siuntinėjom eskizus“, - atsakė jis į klausimą, ar namas buvo projektuotas pagal R.Malinausko pageidavimus. Norai, pasak projektuotojo, buvo tokie: pastato konstrukcija rąstinė, stogas su nendrių danga, terasa link upelio. Anot architekto, pateikta buvo ir fotonuotrauka, kurioje matėsi ant polių pastatyti mediniai namukai su terasomis, o po jomis tekanti upė. Greičiausiai tai buvo Tailando, kuriame poilsiavo R.Malinauskas, Kvai upės vaizdai.
   „Žinoma, kad vandenyje „vilų“ statyti negalima, priklausomai nuo vandens apsaugos juostos pločio, kurioje negalima jokia veikla, kiti minimalūs atstumai nustatomi kiekvienu konkrečiu atveju pagal tos vietos sąlygas. Pastatas buvo projektuojamas už 5- 8 metrų nuo kranto, už vandens apsaugos juostos. Kaip jie statė toliau, kodėl pastatas atsidūrė prie pat vandens, mes nežinome.   Prie upės turėtų būti nustatytas mažiausiai 5 metrų pločio servitutas, dažniausiai sutampantis su upės apsaugine juosta, kaip ir prie beveik visų vandens telkinių, kad žmonės turėtų laisvą praėjimą“, - minėjo projektuotojas. „Statybos vyko labai greitai. Kieno darbininkai statė aš nežinau, dirbo statybos technika ir statybininkai darbo rūbais, pažymėtais ženklais „Skirnuva“, pamatus sodyboje Latežeryje padarė greitai. Statybvietėje lankiausi tris kartus. Statant namą, ten darbus prižiūrėjo toks Vitoldas“, - atsakė jis į klausimą, kas atliko statybos darbus ir prižiūrėjo statybos eigą. 

Teismų maratonas

   Kauno apygardos teismas, tenkindamas prokuroro, ginančio viešąjį interesą, ieškinį, buvo pripažinęs negaliojančiais atitinkamus Druskininkų savivaldybės administracijos išduotus dokumentus ir įpareigojo R. Malinauską nugriauti (išardyti) gyvenamojo namo dalį, tvoros dalį, stoginę, lauko židinį, esančius Ratnyčios upės pakrantės apsaugos juostoje, ir sutvarkyti statybvietę.
   Tačiau Kauno apygardos teismo nutarties dalį, kuria R. Malinauskas buvo įpareigotas nugriauti (išardyti) gyvenamojo namo dalį, stoginę, lauko židinį, sutvarkyti statybvietę, taip pat dalį, kuria paskirstytos bylinėjimosi išlaidos, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) panaikino ir perdavė šią bylos dalį iš naujo nagrinėti Kauno apygardos teismui. Nutarties dalį dėl esančios tvoros dalies nugriovimo paliko nepakeistą. 
   LAT teisėjų kolegija konstatavo, kad apeliacinės instancijos teismas pagrįstai sprendė, jog R. Malinausko teisių pirmtakė vykdė ne statinio rekonstrukcijos, o naujo statinio statybos darbus. „Tokie statybos darbai, jei buvo išardytos (išmontuotos) visos pirminio statinio – ūkio pastato – konstrukcijos ir elementai ir vietoj jo pastatytas kitas statinys, yra naujo statinio statyba, o ne rekonstravimo darbai“, – paskelbė teismas. Teisėjų kolegija nurodė, kad, pripažinus statybą ar ją leidžiantį dokumentą neteisėtais ir dėl to reikalaujant statinio (jo dalies) nugriovimo, taikytinas aukštesnis įrodinėjimo standartas. „Tai reiškia, kad turi būti pateikti konkretūs, tikslūs, aiškūs, išsamūs, neprieštaringi ir patikimi įrodymai“, – nurodė LAT. 
   „Man patiko, kad Aukščiausiasis Teismas, grąžindamas bylos dalį apeliacinės instancijos teismui, aiškiai nutartyje pasisakė: “...apeliacinės instancijos teismas, nustatęs pagrindą taikyti Statybos įstatymo 33 straipsnio 2 dalies 1–2 punktuose įtvirtintas neteisėtos statybos padarinių šalinimo priemones, turėtų išsiaiškinti ir atitinkamai argumentuoti, kas yra atsakingas (atsakingi) už neteisėtos statybos leidimo išdavimą pažeidžiant teisės aktų reikalavimus ir todėl privalo dengti išlaidas už statybos padarinių šalinimą”, - socialiniame tinkle facebook priimtą LAT nutartį dėl garsiosios Latežerio sodybos pakomentavo druskininkietis, Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Vilius Semeška. - Tai būtų puiki teismų praktika, kad nutartyse būtų ne tik konstatuojamas pats neteisėtų statybų faktas, bet tuo atveju ir nustatyti tie asmenys, kurie priėmė neteisėtus sprendimus - privalėdami padengti tam tikras išlaidas“.

Savivaldybė užsiprašė ekspertizės

   Kauno apygardos teismas, lapkričio 5 d. iš naujo ėmęsis bylos dėl R. Malinausko sodybos namo dalies nugriovimo, su nagrinėjimu labai toli į priekį nepajudėjo. Mat Druskininkų savivaldybė iškart paprašė skirti kompleksinę statinio, pastato suprojektavimo, statybos vietos ir Ratnyčios upės pakrantės apsaugos juostos atkūrimo galimybės nustatymo ekspertizę. Teismas gruodžio 17 d. šį savivaldybės prašymą tenkino, įpareigojęs Druskininkų savivaldybės administraciją įmokėti avansą už ekspertizės atlikimą. Kauno apygardos teismas „Druskoniui“ patvirtino, kad pagal teismo nutartį šios kompleksinės ekspertizės išlaidas turės apmokėti Druskininkų savivaldybės administracija. Civilinė byla sustabdyta, kol bus atlikta minėta ekspertizė.
   Naujienų portale www.delfi.lt pasirodžius informacijai apie Druskininkų valdžios žygius teisme, užsiprašius kompleksinės ekspertizės R.Malinausko sodybai, savo nuomonę rėžė ne tik paprasti žmonės, bet ir žinomi politikai. Europarlamentaras, buvęs aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, prisiminęs R.Malinausko veiklą Druskininkuose, komentavo, jog „bėgant laikui, meras R. Malinauskas pasijuto vienvaldžiu ir nebaudžiamu valdovu su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Visa ši istorija prasidėjo nuo smulkmenos. Meras atsisakė griauti tvoros dalį, kuri buvo “įbridusi” į upelį ir tuo pažeidė galiojantį pakrančių apsaugos įstatymą. Tuo metu aš buvau aplinkos ministru ir maniau, kad įstatymo normos turi vienodai galioti visiems, nepriklausomai nuo užimamų pareigų. Taip pat aš manau ir dabar. Neslėpsiu, kad tuometiniai Alytaus regioninio aplinkos apsaugos departamento darbuotojai šiuo atveju “nedrįso” elgtis taip, kaip reikalavo tuo metu galiojantys teisės aktai. Teko priminti jiems jų pareigas.    Meras pradėjo teisminius karus, kurių pasekoje iškilo klausimai ir dėl paties pastato rekonstrukcijos teisėtumo. Bent jau dėl tvoros, nuo kurios ir prasidėjo visa ši istorija, atveju teismas priėmė galutinį sprendimą. Iš esmės tai buvo kova ne dėl kelių metrų tvoros teisėtumo. Meras R. Malinauskas tai suprato kaip kovą dėl teisės būti neliečiamu. Panašiai vystosi ir situacija su statiniu, vadinamu “Vijūnėlės dvaru”. Nors ir nelengvai, bet procesas juda į priekį. Čia vyksta kova ne tiek dėl tvorų ar statinių. Čia vyksta kova, ar bus įteisintas “gyvulių ūkis” Lietuvoje, ar mes gyvensime pagal kitas, demokratinėse valstybėse priimtinas taisykles ir normas. Laikas parodys, kol kas kova tęsiasi“.

„Druskonio“ inf.

 

  VRK verdiktas: meras savivaldybės renginyje propagavo
  savo judėjimą

                                                           www.druskininkai.lt nuotr.

   Vyriausioji rinkimų komisija sausio 2 d. posėdyje nagrinėjo kreipimąsi dėl 2018 m. spalio 13 d. Druskininkų savivaldybės renginio „Mūsų bendruomenės diena” ir jo metu mero bei kitų savivaldybės atstovų naudotos judėjimo „Už Druskininkus” atributikos. Atsižvelgiant į viešoje erdvėje paviešintą informaciją, buvo prašoma ištirti ir įvertinti nurodytų faktų atitikimą politinės reklamos skleidimą ir finansavimą reglamentuojantiems teisės aktams. „R. Malinauskas, dalyvaudamas už savivaldybės lėšas surengtame renginyje, propagavo savo vadovaujamą visuomeninį judėjimą, posėdyje konstatavo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK)”, - sausio 2 d. pranešė naujienų agentūra BNS.

Pažink savivaldą ar R.Malinausko judėjimą?

   „Druskonis“ rašė apie tai, kad pernai spalį Druskininkų valdžios organizuotame renginyje R.Malinauskas prisivirė ne tik sriubos, bet ir košės. Druskininkų valdžiai kilo nemalonumai dėl Savivaldos dienos šventėje nemokamai dalintų „partinių“ šalikų.
   Vyriausioji rinkimų komisija atliko tyrimą dėl spalio 13 d. Druskininkų valdžios organizuoto renginio „Savivaldos dienos šventė“, į kurį žmonės buvo vilioti ne tik nemokama R.Malinausko sriuba: savivaldybės organizuotos šventės metu buvo dykai dalinami R.Malinausko vadovaujamo judėjimo atributika žymėti šalikai, jais renginio metu taip pat ryšėjo savivaldybės vadovai bei kiti šios asociacijos nariai. Rinkimų prievaizdai aiškinosi, ar toks „šventimas“ atitinka politinės reklamos skleidimą ir finansavimą reglamentuojančius teisės aktus. 
   Rinkimų prievaizdams buvo pateikta savivaldybės tinklapio informacija apie valdžios organizuotą šventę. Džiaugsmingą valdžios pranešimą apie renginį, skirtą, kaip teigiama, „pažinčiai su savivaldos darbu“, iliustravo šūsnis nuotraukų: prie nemokamos sriubos katilo su samčiu rankoje besidarbuojąs R.Malinauskas, ryšintis jo vadovaujamo nepartinio judėjimo šaliką, tokiu pačiu šaliku pasipuošusi jo pavaldinė, savivaldybės administracijos direktorė V.Jurgelevičienė bei kiti R.Malinausko bendražygiai.
Negana to, renginyje Malinausko vadovaujamo judėjimo šalikus galėjo nemokamai gauti visi, kas tik nori. Tereikėjo tik „palaikinti“ asociacijos profilį feisbuke.

VRK atliko tyrimą

   Po praūžusios valdžios šventės ne vienam kilo klausimas, kas gi čia per savivaldybės, t.y. už mokesčių mokėtojų pinigus, organizuotas renginys, jeigu jame aiškiai prieš visų akis plevėsavo R.Malinausko vadovaujamo nepartinio judėjimo atributika paženklinti šalikai? 
   Kreipimąsi dėl galimai paslėptos politinės reklamos įvertinimo netrukus po renginio gavusi Vyriausioji rinkimų komisija pradėjo tyrimą dėl šios Druskininkų valdžios šventės. Savo ruožtu VRK kreipėsi į tarnybinės etikos prievaizdus, prašydama jų kompetencijos srityje įvertinti su Druskininkų valdžios renginiu susijusią medžiagą. 
   Druskininkų valdžia, sužinojusi apie rinkimų prievaizdus pasiekusį raštą dėl jos pasirodymo „Savivaldos diena“ pavadintame renginyje, sureagavo savo stiliumi – pareikalavo paties skundo ir su juo pateiktos medžiagos, motyvuodama siekiu „užtikrinti išsamų atsakymo pateikimą“. Apsvarsčiusi Druskininkų savivaldybės rašytinį reikalavimą atskleisti skundo autorius ir turinį, taip pat perduoti savivaldybei patį skundą, Komisija tokiai „raganų medžioklei“ nepritarė - nesutiko Druskininkų valdžiai perduoti kreipimosi turinio ir autoriaus.
   Vykdant tyrimą, Komisija R.Malinauskui buvo pateikusi eilę klausimų. Reikalauta atsakyti, kaip viešai pristatytos „Mero sriubos“ virimas savivaldybės organizuotame renginyje yra susijęs su nepartinio judėjimo „Už Druskininkus“, kurio pirmininkas yra R. Malinauskas, reprezentavimu, ar mero pareigų įvardijimas ir kartu nepartinio judėjimo reprezentavimas nebuvo supainioti, pristatant R. Malinauską savivaldybės organizuotame renginyje. 
   Į klausimą, kokios vertės, kieno sprendimu ir iš kokių lėšų įsigyti prizai savivaldybės vadovų buvo įteikti šventės dalyviams bei kas juos įteikė, R.Malinauskas dėjo atsakymą, kad „prizus įsteigė verslo atstovai ir bendruomenės nariai. Prizų vertė man nėra žinoma. Prizus įteikiau prizų steigėjų prašymu“. Dar įdomiau nuskambėjo R.Malinausko pozicija dėl „partinių šalikų“: paklaustas, ar jam žinoma, kieno iniciatyva ir sprendimu savivaldybės renginio metu gyventojams buvo dovanojama nepartinio judėjimo „Už Druskininkus“ atributika (šalikai), R. Malinauskas į šį klausimą informacijos, pasak Komisijos, nepateikė ir nurodė jai kreiptis... į nepartinį judėjimą „Už Druskininkus“.
   Raštu atsakydamas į VRK klausimus, R. Malinauskas pareiškė, kad „atsakymą teikiu asmeniškai kaip fizinis asmuo“. Atkreiptinas dėmesys, kad sausio 2 d. VRK posėdyje R.Malinauskui atstovavo advokatas Justas Čobotas, kuris teismuose gina savivaldybės interesus ir kurio atstovaujama advokatų kontora su savivaldybės administracija yra sudariusi teisinių paslaugų sutartį. VRK posėdžio metu sausio 2 d. buvo pateiktas įgaliojimas, kad J.Čobotas čia atstovauja R.Malinauskui, o ne savivaldybei. Beje, sausio 3 d. tas pats advokatas atstovavo jau savivaldybei byloje prieš du opozicijos narius dėl savivaldybės Etikos komisijos sprendimo.
   „Druskonis“ savivaldybės administracijos šią savaitę paklausė, ar advokato Justo Čoboto teisinės paslaugos š.m. sausio 2 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdyje buvo/bus apmokėtos Druskininkų savivaldybės biudžeto pinigais? Jei taip, tai kokia konkrečiai suma? Savivaldybės atsiųstame atsakyme nurodoma, kad „jūsų minimos paslaugos iš savivaldybės biudžeto lėšų nebus apmokamos“. 

„Mes matome tame propagavimą“

   Sausio 2 d. VRK posėdyje R. Malinauskui atstovavęs advokatas J.Čobotas aiškino, kad dėvėti partijos ar judėjimo atributą esą yra sena politinė tradicija pasaulyje. Anot jo, net eidami balsuoti rinkimų dieną kai kurie politikai segi savo atstovaujamos organizacijos ženkliuką.
   „Programoje įvardyta, kad tai savivaldybės renginys – mero sriuba, bet ateini ir matai judėjimo propagavimą. (...) Tai sąmoningas veiksmas, kai eidamas į renginį užsidedi šaliką. Negaliu patikėti, kad jiems visiems buvo šalta“, – sausio 2 d. per VRK posėdį sakė komisijos Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė. 
   Aplinkybes besiaiškinusi VRK atstovė L.Petronienė posėdyje taip pat nurodė, kad renginyje piliečiai buvo klaidinami, nes buvo pristatoma, kad renginyje bus verdama „mero sriuba“, bet, be mero, sriubą virė dar du judėjimo „Už Druskininkus“ atstovai, o visa trijulė ryšėjo judėjimo „Už Druskininkus“ šalikus. „Taip, mes matome tame propagavimą“, – akcentavo L.Petronienė. Pasak jos, paslėptos judėjimo reklamos visgi nėra, nes renginio metu dar nevyko savivaldos rinkimų kampanija. Pasak jos, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) turės nuspręsti, ar meras tokiu būdu nesupainiojo interesų.
   VRK nusprendė pripažinti, kad likus mažiau kaip mėnesiui iki 2019 m. kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimų politinės kampanijos pradžios, Druskininkų savivaldybės meras, jo pavaduotojas bei administracijos direktorius, dalyvaudami Druskininkų savivaldybės renginyje „Mūsų bendruomenės diena”, kaip savivaldybės atstovai, ir naudodami visuomeninio judėjimo, kuriam vadovauja, atributiką, siekė propaguoti judėjimą „Už Druskininkus”, o kartu – artėjančios politinės kampanijos būsimą savarankišką politinės kampanijos dalyvį.
   Atsižvelgiant į tai, kad tokie veiksmai gali klaidinti visuomenę, Vyriausioji rinkimų komisija rekomendavo susilaikyti nuo atstovaujamų judėjimų, politinių partijų propagavimo, vykdant pareigas valstybės ar savivaldybės institucijose, organizacijose ar organuose, ypač politinės kampanijos metu.
   Tyrimą dėl šio atvejo, kaip jau minėta, dar atlieka Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. 
   Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie VRK posėdyje nagrinėtą Druskininkų savivaldybės renginį su jame plevėsavusiais R.Malinausko vadovaujamo judėjimo šalikais, komentatoriai tiesiai šviesiai rėžė savo nuomonę. „Labai patogu už svetimus pinigus stumt savo propagandą“, - naujienų portale www.delfi.lt įrašą paliko vienas skaitytojas. „Visai net nesvarstoma, ar galima stumt propagandą už savivaldybės pinigus, svarstyta tik su kokios spalvos šalikais galima ateiti į viešą renginį“, - ironizavo antras. „O pašto dėžutės prišiukšlintos kalendoriais su caro autografu, kas tai, eilinis savivaldybės pinigų švaistymas, ar iš pono asmeninių lėšų? Kur žiūri VRK, teisėsauga“, - piktinosi kitas delfi.lt komentatorius.

„Druskonio“ inf. 

 

  Naujieji K.Dineikos sveikatingumo parke

K.Dineikos sveikatingumo parko Kalėdų senelis


Žygio iki Švyturio kopos dalyviai

   Jau tradicija tampa naujametinės nakties bėgimai iš senųjų metų į naujuosius Karolio Dineikos sveikatingumo parke bei metų pradžios žygiai įdomesnėmis aplinkinėmis vietovėmis. 
   Druskininkų III amžiaus universiteto senjorai, K.Dineikos sporto klubo nariai bei jų svečiai iš Kauno, mūsų miestelėnai vėlgi stojo senųjų metų startan, idant finišuotų jau 2019-aisiais. Tai, žinoma, simbolinė vieno kilometro trąsa parko takeliais, kur nebūtina nei išskirtinė ištvermė, nei kova dėl pergalių.
   Naujųjų sutikimas K. Dineikos sveikatingumo parke pastaraisiais metais vienija judrius ir linksmus druskininkiečius bei jų svečius iš kitų miestų, kurie yra blaivių švenčių šalininkai. Suneštinės vaišės – nuosavo kepimo pyragai užgeriant įvairių žolelių arbatomis. 
Metų pradžios žygis šiemet dėl palankesnių oro sąlygų buvo atidėtas sausio 2 dienai. Jo kryptis – vėlgi tradicinė, link unikalios Švyturio kopos, esančios apie 2 km nuo Druskininkų. Ji priklauso žemyninių kopų grupei, kurią švendubrėnai vadina lapių kalnais. Pakeliui aplankyta kita vietinės gamtos įžymybė - penkiakamienė pušis. 
   Įlipus į 132 m aukščio virš jūros lygio Švyturio kopą – pagal tradiciją bendros vaišės viršukalnėje, šalia statinio, naudoto pasienio apžvalgos tikslais, liekanų. 
   Druskininkiečių ir jų svečių žygiai po Druskininkų apylinkes tęsiasi. Žygiuose gali kulniuoti kiekvienas panorėjęs, juolab K.Dineikos sveikatingumo parko projektų vadovas Gediminas Grigelis pagal fizinio aktyvumo programėles juos organizuoja tiek nuo viešbučio „Violeta“, kur įsikūręs, tiek iš K.Dineikos sveikatingumo parko trečiadieniais-penktadieniais 10 val. Privalu priminti, jog šiais metais, kaip ir praėjusiais, K.Dineikos sveikatingumo parke antradieniais ir ketvirtadieniais 10 val. mankštas ant kilimėlio, skirtas nugarai stiprinti, veda Jonas Burokas, o pirmadieniais ir šeštadieniais 10 val. visam kūnui skirtas mankštas be kilimėlio veda Algis Pūtys ir G.Grigelis. Šių mankštų naudą gali pakomentuoti liudijimai tų, kurie dabar mėgaujasi kalnų slidėmis, prieš tai dėl negalios neišlipdavę iš lovos. 

„Druskonio“ inf. 

 

  Leipalingio aikštė tapo filmavimo aikštele 


Pasinaudojant Leipalingio įmonių ir pavienių miestelėnų sukurtu grožiu, vėlų ketvirtadienio vakarą prieš pat Šv. Kalėdas buvo nufilmuotas muzikinis kalėdinis klipas „Kalėdų sapne“, kurį įdainavo žavūs miestelėnai Egidija Plepytė ir Vitas Muliuolis (nuotraukoje). Tad Leipalingio kalėdinių kompozicijų aikštė virto ir filmavimo aikštele. Muziką ir tekstą padovanojo atlikėjas Tomas Bagdonavičius, klipo scenarijų sukūrė Viktorija Nenartovič, filmavo ir montavo Karolis Katinas. Muzikinio klipo filmavimo mintis kilo, idant tokiu būdu pagarsinti šią kalėdinių kompozicijų aikštę šalies mastu, perteikiant kalėdinę dvasią ne tik miestelio gyventojams, bet ir visai Lietuvai. Supažindinti, galbūt net užkrėsti kitus miestelius ir kaimus vieningai puošti savo erdves ir džiaugtis kalėdine dvasia su visais be ypatingų biudžetų. Muzikinio klipo premjera „Leipalingiečių sąskrydžio“ paskyroje startavo jau pirmąjį Šv. Kalėdų rytą. 

„Druskonio“ inf. 

 

  Šeimos pačios stiprėja ir padeda stiprėti kitoms 


Angelė PAULĖKAITĖ
Druskininkų parapijos namų administratorė 

   Jau daugiau kaip penkeri metai Druskininkų švč. M. M. Škaplierinės parapijos namuose renkasi šeimų grupelė. Parapijos namai mūsų šeimoms tapo vieta, kur gera pajausti buvimo šalia vienas kito džiaugsmą, kur gera mėgautis praleistomis akimirkomis su šeima. Leidžiame laiką kartu išvykose, kelionėse, lankydamiesi kultūriniuose renginiuose, rengdami mokymus, švęsdami gimtadienius, šeimų vakarones, valstybines ir religines šventes. Rengdami didesnius renginius, pvz. Vasario 16-osios šventimą miške, kviečiame prisijungi viso miesto šeimas. Juk švęsti kartu su kitais neformalioje aplinkoje labai smagu.     Kiekvieną vasarą organizuojame vaikų stovyklą, kur savanoriauja mamos. Rengiame ir vykdome socialinius projektus. Ką tik baigėsi pusmetį Druskininkų švč. M. M. Škaplierinės Parapijos namuose vykęs Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamas projektas „Parapijos šeimų savitarpio pagalbos grupės telkimas ir stiprinimas“. Šiuo projektu skatinome šeimas telktis parapijos namuose, dalintis patirtimi „tėvai-tėvams“, įgyvendinti naujas idėjas, kurti šeimos tradicijas, kartu auginti vaikus, spręsti iškilusias problemas bei turiningai leisti laisvalaikį. Daugelio žmonių patirtis rodo, kad santuokai skirtas laikas ir darbas visada duoda nuostabių vaisių, dėl to verta stengtis. Bendri renginiai, pagalba auginant vaikus ar ištikus sunkumams, vaikų užimtumas po pamokų - visa tai skatina šeimas stiprėti pačias ir padėti stiprėti kitoms šeimoms. 
   Projekto finansavimo metu gautos lėšos tapo atspirties tašku naujiems sumanymams ir veikloms. Gimė daug naujų idėjų. Kai kurias, pasinaudoję projekto lėšomis, įgyvendinome iškart, kitos veiklos bus tęsiamos toliau. Projekto metu į parapijos bendruomenės veiklą įsitraukė naujos šeimos, vaikai rado naujų draugų.
   Laikui bėgant gyvenime daug kas pasikeičia, tačiau tikrosios vertybės išlieka amžinai. Šeima - tai didžiausias turtas, kurį privalome vertinti ir puoselėti. Kebonas Kęstutis savo kalėdiniame pasisakyme linkėjo„kad viskas, kas tik įmanoma, būtų daroma dėl vaiko gerovės, kad Kalėdų šviesa apšviestų mūsų visų rytojaus padangę. Negesinkime jos ir savo širdyse – lai mūsų širdies šviesa atsispindi išoriniame pasaulyje gerais darbais.“ 

 

  Tėveliai ir vaikai mokėsi gelbėti mišką nuo šiukšlių
   Prieš didžiąsias praėjusių metų šventes, gruodžio 22 d., Druskininkų gyventojai ir svečiai mokėsi, kaip rūšiuojant atliekas saugoti ir tausoti gamtą. Nuotaikingame renginyje prie miesto kalėdinės eglės susibūrusias šeimas linksmino atliekų rūšiavimo konteinerius vaizduojantys herojai. Įtraukę į žaidimus, jie pasakojo, kokias atliekas galima mesti į mėlynąjį, geltonąjį ir žaliąjį konteinerius. 
   Renginyje dalyvavę miestiečiai vėliau sutartinai sakė, kad apie atliekų rūšiavimą yra girdėję ne sykį, tačiau vis pritrūkdavo paskatos imtis rūšiavimo namuose. „Kai apie popieriaus, stiklo ir plastiko rūšiavimą išgirdome ne tik mes, bet ir dukra, dabar namuose turėsime kur kas daugiau entuziastų. Su vyru netgi pagalvojome, kad atliekų rūšiavimas gali tapti mūsų šeimos naujųjų metų rezoliucija. Galbūt mums pavyks išsiugdyti šį įgūdį ir rodyti gerąjį pavyzdį savo dukrai“, – pasakojo po renginio pakalbinta druskininkietė Dalia. 
   Vaikai ypač noriai ir imliai klausėsi Mėlynojo, Geltonojo ir Žaliojo konteinerių istorijų, įsitraukė į jų žaidimus ir šokius. Konteinerius vaizduojantys herojai dar kartą priminė, kad atidėlioti gamtos puoselėjimo ir tausojimo ateities kartoms nebegalime, turime veikti dabar. Pasaulyje vykstantys gamtos procesai rodo, jog natūralūs šaltiniai yra pereikvoti ir užteršti buitinėmis šiukšlėmis.   Mėlynasis konteineris sakė, kad į jį galima mesti viską, kas pagaminta iš popieriaus ir kartono. Geltonasis konteineris šypsodamasis pasakojo, kad geltona – ne tik saulės spalva. Tai taip pat plastiko atliekų simbolinė spalva, ir geltonasis konteineris skirtas viskam, kas pagaminta iš plastiko. Tuo tarpu Žaliasis konteineris porino, jog jį galima atskirti pagal žalią stiklinių butelių spalvą, ir jį metamos visos stiklo atliekos. 
   Šventiniu laikotarpiu pažintinius atliekų rūšiavimo renginius inicijavo pakuočių atliekų tvarkymo organizacija VšĮ „Gamtos ateitis“. Jos direktorius Karolis Šiaudkulis po šių renginių sakė, kad atliekų rūšiavimo įgūdžiai prasideda nuo šeimos. Jo teigimu, atliekų rūšiavimo įmonių veikla pasiekia užsibrėžtų tikslų tik tuomet, kai prie atliekų rūšiavimo prisideda kuo daugiau žmonių. Galiausiai K. Šiaudkulis paneigė mitą, jog rūšiuoti atliekų neverta, jos esą vis vien patenka į bendrą sąvartyną. „Kai žmonių išrūšiuotos atliekos surenkamos į atliekų rūšiavimo bazes, ten jos dar kartą atidžiai perrūšiuojamos ir tik tuomet priduodamos antrinių žaliavų perdirbimui. Netgi atliekas renkantys automobiliai turi atskiras sekcijas skirtingoms atliekoms. Visas procesas organizuotas taip, kad skirtingų rūšių atliekos neturi jokio sąlyčio“, – pasakoja VšĮ „Gamtos ateitis“ direktorius.
   Visi renginio dalyviai namo parsinešė ne tik naujų įgūdžių ir linksmą nuotaiką, bet ir edukacinę pasakų knygą „Kaip vėjas mišką nuo šiukšlių gelbėjo“.

PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.