Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Vijūnėlės dvarui griauti pasamdyta „auksinį“ tualetą
  valdžios rūmuose rengusi bendrovė


   Kaip jau rašyta, Vijūnėlės dvaro savininkas kreipėsi į teismą su prašymu leisti atidėti namo griovimo darbus iki pavasario – kovo 30-osios. Vilniaus apylinkės teisme šis prašymas bus nagrinėjamas vasario 22 d. Dėl dvaro kovojanti Druskininkų savivaldybės administracija savo ruožtu netgi bando atnaujinti teismo procesą. Tuo metu žiniasklaida, besidominti, kokios gi kliūtys sutrukdė statinio šeimininkui per šešis mėnesius įvykdyti Aukščiausiojo Teismo nutartį ir nugriauti dvarą, netruko išsiaiškinti, kur veda siūlo galas. Žurnalistai atskleidė taip pat ir tai, kad Vijūnėlės dvaro griovimo darbams pasamdyta Druskininkų valdžiai gerai pažįstama statybos bendrovė iš Alytaus, visai neseniai valdžios rūmuose rengusi „auksinį“ tualetą. 

Sujudo ir statybos prievaizdai

   Naujienų agentūra BNS išsiaiškino, kad Vijūnėlės dvaro savininkas pastato griovimo darbams pasisamdė Alytaus statybos bendrovę „Expolita“, vadovaujamą vietinio politiko Vyto Arbačiausko. Pastaroji aiškina nesulaukianti Druskininkų savivaldybės leidimo sunkiasvore technika atlikti darbus parko teritorijoje. Tuo metu savivaldybė nurodo, kad leidimų šiuo atveju nereikia ir jokių veiksmų savo ruožtu imtis neketina. Vijūnėlės dvaro savininkas kreipėsi į Vilniaus apylinkės teismą su prašymu leisti atidėti namo griovimo darbus iki pavasario – kovo 30-osios. „Pagal mums pateiktą informaciją iš rangovo (UAB „Expolita“ – BNS), su kuriuo pasirašėme sutartį dėl griovimo darbų, prašome pratęsti terminus iki kovo 30 dienos tuo pagrindu, kad rangovas negauna leidimo iš savivaldybės vykdyti darbus“, – neseniai BNS agentūrai teigė Vijūnėlės dvaro savininko advokatas N. Šilaika. 
   Kaip jau rašyta, Aukščiausiasis Teismas buvo numatęs galutinį beveik 600 kvadratinių metrų gyvenamojo namo griovimo terminą – iki praėjusių metų gruodžio 22 dienos. Tačiau šis sprendimas neįvykdytas iki šiol. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) informavo pernai gruodį ir prieš kelias savaites sausį atlikusi du patikrinimus dėl teismo įpareigojimo pašalinti statybos padarinius įvykdymo. „Užfiksuota, kad teismo įpareigojimas neįvykdytas – statinys nenugriautas. VTPSI 2017 metų gruodžio 15 dieną raštu kreipėsi į teismą dėl vykdomojo rašto išdavimo, kol kas vykdomasis raštas nėra išduotas. Kol negautas vykdomasis raštas, VTPSI negali kreiptis į antstolį dėl priverstinio teismo sprendimo, o be šios procedūros negali ir organizuoti teismo sprendimo vykdymo“, – nurodoma inspekcijos komentare. Inspekcija taip pat pažymi, kad yra gautas Vijūnėlės pastato savininko prašymas atidėti griovimo darbų terminą, jį Vilniaus miesto apylinkės teismas nagrinės vasario 22 dieną. 

„Vyksta susirašinėjimas su savivaldybe“

   Kaip informavo BNS, Vijūnėlės namo savininkas sutartį dėl pastato griovimo pasirašė su Alytaus rajono tarybos nario buvusio „darbiečio“ V. Arbačiausko vadovaujama statybų bendrove „Expolita“. V. Arbačiauskas BNS teigė, kad šiuo metu vyksta tik „susirašinėjimas su savivaldybe“, o griovimo darbai nevyksta, nes savivaldybės administracija neišduoda leidimo sunkiasvorei technikai dirbti parko teritorijoje. „Dabar niekas nevyksta, dar vyksta susirašinėjimas su savivaldybe. Mes prašėme leidimo įvažiuoti su technika, dar negavome. Jie (savivaldybė – BNS) turėjo gauti atsakymus iš ministerijos ar iš kažkur. (...) Mes patikslinome, kokią techniką reikės naudoti, nes ten reikia vežtis sunkiasvorę techniką – ekskavatorių, reikia sunkiasvorės mašinos, ten parko teritorija, todėl reikia leidimo, kad nesulaužytų kelių.    Mes irgi negalime savavališkai važiuoti. Naujausią raštą parašėme poros savaičių ar savaitės laikotarpyje ir atsakymo dar negavę“, – aiškino V. Arbačiauskas. Verslininkas tvirtino nenorįs atsakyti už galimą žalą, padarytą parko aplinkai. „Ten toks parko keliukas, įvažiuos sunkiasvorė technika, jei įvažiuos sulaužys, mes nelabai norėtume paskui atstatinėti visus kelius iš naujo, nes tai tam tikri kaštai. Jeigu bus oficialiai leidimas, kad galime – tada judėsime“, – aiškino V. Arbačiauskas. 

R.Malinauskas: „Expolita“ – patikimas rangovas 

   Klausiamas, ar jo vadovaujama bendrovė yra laimėjusi Druskininkų savivaldybės pirkimų, V. Arbačiauskas sakė, kad „anksčiau smulkių objektukų yra buvę“, šiuo metu tokių nėra. Pasak BNS, „bendrovė daugiausia užsiima gyvenamųjų namų renovacija, Druskininkuose ji taip pat dalyvauja renovuojant pastatus. Centrinės viešųjų pirkimų sistemos duomenimis, bendrovė „Expolita“ per pastaruosius dvejus metus yra laimėjusi apie dešimt Druskininkų savivaldybės administracijos pirkimų, jų vertė nuo 3 tūkst. iki 14 tūkst. eurų. „Džiugu, kad bendromis pastangomis pavyko išspręsti situaciją ir liepos 4 dieną buvo pasirašyta sutartis su nauju, patikimu, ne vieną namą Druskininkuose renovavusiu rangovu UAB „Expolita“, – praėjusių metų liepą Druskininkų meras yra raminęs kelių strigusios renovacijos darbais besipiktinusių namų gyventojus“. 
   Kaip informavo BNS, „klausiamas, ar dėl kitų Druskininkuose vykdomų projektų su savivaldybe bendradarbiauja sklandžiai, „Expolitos“ vadovas teigė, kad su pačios savivaldybės atstovais bendrovei tenka bendrauti nedaug, nes renovavimo projektai vykdomi su bendrove „Druskininkų butų ūkis“. V. Arbačiauskas taip pat patikino asmeniškai nepažįstantis ir nebendravęs su Druskininkų meru“. 

Valdžia aiškina: leidimų nereikia 

   R. Malinauskas BNS naujienų agentūrai teigė esą Vijūnėlės pastato situacija asmeniškai nesidomintis ir nukreipė klausimus pateikti savivaldybės administracijai. Druskininkų savivaldybės administracija BNS nurodė esą nuo praėjusių metų spalio mėnesio susirašinėjanti su objekto Turistų g. 13 (vadinamo Vijūnėlės dvaro) savininko pasamdytu rangovu bendrove „Expolita“. „Nepaisant to, kad leidimas šiuo konkrečiu atveju griovimo darbams nereikalingas, tačiau administracija yra atsakinga už Vijūnėlės parko priežiūrą ir tvarkymą. Administracija gavo patikslintą UAB „Expolita“ informaciją, kuri reikalinga tam, kad būtų galima užtikrinti efektyvią viešųjų erdvių infrastruktūros priežiūrą bei kontrolę. Jokių procedūrų ar veiksmų savivaldybė imtis nenumato“, – nurodoma Druskininkų savivaldybės administracijos komentare.
   Nors V. Arbačiauskas aiškina asmeniškai nepažįstantis ir nebendravęs su Druskininkų meru, aiškėja, kad Vijūnėlės dvarui griauti pasamdyta Alytaus statybos bendrovė Expolita“ - gerai žinoma vietos valdžiai. Kai pernai vasarą kilo skandalas dėl 15 tūkst. eurų kainavusio savivaldybės administracijos tualeto remonto, paaiškėjo, kad valdžios rūmuose esančias WC patalpas rekonstravo V.Arbačiausko vadovaujama UAB „Expolita“. Kaip rašė žiniasklaida, už tokią sumą Druskininkuose galima nusipirkti vieno kambario butą ar net namą su gabalu žemės Leipalingyje. 

Remontavo valdžios rūmų tualetą

   Už tualetą savivaldybės administracijos antrajame aukšte, kur beveik dvi dešimtis metų sėdi R.Malinauskas su savo ištikimų bendražygių kompanija, vietos valdžia pernai paklojo daugiau kaip 15 tūkst. eurų. Pagal sąmatą vien tik klozetas, o jų po rekonstrukcijos minėtoje patalpoje pastatyti du, kainavo po 935 eurus. Naujiena apie tokias valdžios „investicijas“ buvo sutikta atitinkamai – žmonės, liaudiškai kalbant, apšalo. Viešojoje erdvėje pasipylus komentarams apie pribloškiančios sąmatos tualetą savivaldybės administracijoje, vietos valdžia viešumoje suskubo teisintis, kad tai – esą visiškai normalūs skaičiai. R. Malinauskas netgi prisipažino besidžiaugiantis, kad pagaliau išspręstas jo keltas klausimas, nes jam neva būdavo gėda prieš atvykstančius svečius ir darbuotojus, kurie esą turėdavo stovėti eilėje prie vienintelio antrame aukšte esančio sanitarinio mazgo. 
   Jo pavaldinė V.Jurgelevičienė savo ruožtu įtikinėjo, jog statybininkai atliko kone žygdarbį: esą jiems dirbti teko sudėtingomis sąlygomis, labai mažoje erdvėje, įrenginėjant du atskirus sanmazgus, griauti sienas, kapitalinėse sienose daryti keturias duris, atstatinėti pertvaras, sumontuoti naują sanmazgų įrangą, keisti vamzdynus ir pan. Anot jos, vyko ne vieno tualeto remontas, bet visos savivaldybės administracijos sanitarinių mazgų pertvarka. 
    2010 metais įkurta ir 43 darbuotojus turinti Alytaus statybos įmonė UAB „Expolita“, pasirodo, turi biurą ir Druskininkuose, Neravų g.2. Tai - daugiaaukštis pastatas, kurio šoninėje dalyje anksčiau veikė „Samsono“ parduotuvė. Žiniasklaidai pradėjus domėtis savivaldybės administracijos tualeto remonto įkainiais, tualetą remontavusi bendrovė sureagavo keistokai. Susidarė įspūdis, kad bendrovės atstovai dėl skaičių, susijusių su šiuo objektu, kažkaip praradę atmintį. UAB „Expolita“ direktorius V.Arbačiauskas, paklaustas dėl stebėtinai didelės sąmatos valdžios tualeto remonto, tuomet aiškino nežinantis detalių, nes esą bendrovė turi daug užsakymų. Tačiau kaip po kelių dienų išsišnekėjo vietinis valdžialaikraštis, paaiškėjo, jog apie „Druskonio“ skambutį „Expolitos“ vadovui, kuris dievagojosi beveik nieko nežinantis apie tą Druskininkų valdžios tualetą, kažkaip iškart buvo operatyviai informuoti atitinkami asmenys Druskininkuose. Kam, sakykite, tuomet reikia pranešinėti rūmams apie „žurnalistų atakas“, jeigu čia viskas taip tyra ir teisėta? 

Stebėjosi net ir ministras

   Kaip jau minėta, BNS žurnalistų klausinėjamas dėl leidimų, susijusių su Vijūnėlės dvaro griovimo darbais, meras nukreipė klausimus pateikti savivaldybės administracijai. R.Malinausko aiškinimai, kad jis „Vijūnėlės pastato situacija asmeniškai nesidomintis“, daugeliui gali sukelt tik juoką. Pakanka vien tik peržvelgti pastarųjų metų žiniasklaidos publikacijas apie Vijūnėlės dvarą, netgi Seime lygiai prieš metus specialiai dvaro reikalams surengtą spaudos konferenciją, kurioje R.Malinauskas žurnalistams teisinosi, kad „visi savivaldybės išduodami statybos leidimai yra išduodami teisėtai“. 
   R.Malinausko dėmesiu Vijūnėlės dvarui tuomet stebėjosi ir aplinkos ministras Kęstutis Navickas. „Keista, kodėl meras taip rūpinasi Vijūnėlės dvaru. Lyg tai su juo oficialiai nesusijęs. Man keistas tas perdėtas rūpestis“, – tada komentavo ministras. „Beje, ar nekeista, teismas grasinasi nuversti tokį gražų namą, o jo savininkas visiškai nesijaudina ir snaudžia, lyg lokys žiemą. Dėl svetimo namo kažkodėl prakaituoja tik meras R. Malinauskas su visa Druskininkų miesto taryba“, - Vijūnėlės dvarą bandžius ginti Palangos korta, tuomet ironizavo buvęs šio pajūrio kurorto savivaldybės vyr. architektas E.Benetis, komentuodamas Druskininkų valdžios žygius.

„Druskonio“ inf.

 

  Esate bedarbis Druskininkuose? Užjaučiu!


Gintarė PUGAČIAUSKAITĖ, L24.lt 

   Taip, Druskininkuose labai gražu, smagu, jauku ir šaunu. Ilsėtis. Bet jei norite čia dirbti, tai nei smagu, nei šaunu tikrai nebus.
Nereikia daug tuščiažodžiauti ir aušinti burnos, atsidarykime kokį nors populiarų portalą, kuriame skelbiama apie laisvas darbo vietas ir pasižiūrėkime, ką kurortas gali pasiūlyti veiklos ar tiesiog naujų perspektyvų ieškančiam žmogui.
   Kai pasirenku Druskininkų miestą, svetainė cvbankas.lt liūdnai atveria vos penkis darbo skelbimus. Penkis! Vienas iš jų dar ir klaidinantis, nes atsidarius paaiškėja, kad darbo vieta – Alytuje. Vadinasi, keturi. Tai bent pradžia. Galima rinktis: būti pardavėju, draudimo konsultantu arba vadybininku.
   cvonline.lt iš pirmo žvilgsnio suteikia daugiau vilties – čia randu dešimt skelbimų, susijusių su darbu Druskininkuose, tačiau ilgai džiaugtis netenka – net keturi iš jų ragina dirbti „Maximoje“ valytojais, kasininkais ir pardavėjais. Dar du iš tiesų siūlo dirbti Prienų rajone, vienas – Lazdijuose, tad irgi tenka atmesti. Keli vėl kartojasi ir sutampa su tuo, ką buvau radusi cvbankas.lt. Dievaži, galiausiai visai nebelieka pasirinkimo.
   cvmarket.lt pateikia septynis darbo skelbimus. Aleliuja, ir vėl karaliauja „Maxima“! Penki iš aštuonių skelbimų – būtent šios įmonės. Toliau vėl belieka tie patys pasirinkimai – vadybininkas arba draudimo konsultantas.
   cv.lt netikėtai atskleidžia naujų galimybių: savo laimę galima bandyti parduotuvėse „Iki“ bei „Norfa“, kurios ieško kasininko ir mėsininko. Jei esate mechanizatorius ar vamzdžių klojėjas, Jūs irgi reikalingas. Nemažai darbuotojų ieško įmonė „Stamita“, tačiau ar tai yra tinkamas karjeros tramplinas, abejoju. Darbuotojai čia nuolat skundžiasi vėluojančiais atlyginimais, dėl to jau buvo sukilusi ir profsąjunga, ir Alytaus darbo ginčų komisija. Tačiau jei rūpi tik darbas, o ne pinigai, pirmyn, svarbu turėti, ką veikti, o ne ką valgyti, ar ne?
   Aš, nors turiu lietuvių filologijos bakalauro, lietuvių literatūrologijos magistro laipsnį ir ilgametę patirtį žiniasklaidos srityje, o šiuo metu dar studijuoju pedagogiką, sau neradau visiškai nieko. Visa laimė, kad skelbimus naršiau tik tam, kad parašyčiau šį tekstą, o ne todėl, jog išties ieškočiau darbo.
    Neįsivaizduoju ir nei žinoti nenoriu, koks jausmas stebėti visus tuos žėrinčius SPA, sanatorijas, pramogų kompleksus, restoranus, ištaigingus viešbučius ir vilas, kai pats neturi nei darbo, nei euro kišenėje, nei jokios vilties iš darbo paieškų skelbimų portaluose. Tikrai, užjaučiu Jus, jei esate bedarbis Druskininkuose.

PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui
Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.