Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Teismas vėl spręs, ar priimti Vijūnėlės dvaro statytojo
  prašymą
   Vijūnėlės dvaro, kuris Aukščiausiojo Teismo sprendimu turėjo būti nugriautas dar pernai prieš Kalėdas, istorija virsta tikru Gordijaus mazgu. Dėl valstybės žemėje, centriniame Druskininkų kurorto parke, ant Vijūnėlės tvenkinio kranto, įžūliai išdygusio privataus namo Lietuvos teismai iki šiol nagrinėja vis naujus dvaro savininko skundus ir prašymus, o apie nesibaigiančias teismų nutartis rašantys žurnalistai kartais jau ir pasimeta, kas čia prie ko. Kaip, pavyzdžiui, nutiko praėjusią savaitę žiniasklaidoje išplatintoje informacijoje, esą Vilniaus apygardos teismas įpareigojo žemesnės instacijos teismą “nagrinėti vadinamojo Vijūnėlės dvaro Druskininkuose savininkų prašymą dėl galimybės neteisėtu pripažintą statinį ne griauti, o perstatyti“. O iš tikrųjų Vilniaus apygardos teismas tik nurodė dvaro statytojo prašymą nagrinėti atsisakiusiam Vilniaus miesto apylinkės teismui iš naujo spręsti šio prašymo priėmimo klausimą.

Nesibaigiantys teismai

   Kaip žinia, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pernai birželio 22-ąją paskelbė neskundžiamą nutartį, kad vadinamasis Vijūnėlės dvaras Druskininkuose turi būti nugriautas per šešis mėnesius, iki Kalėdų. Teismas konstatavo, kad, pastačius gyvenamosios paskirties pastatą rekreacinėje teritorijoje kurorto apsaugos zonos antrojoje juostoje, buvo pažeisti Lietuvos įstatymai. 
   Gruodžio 22 d. suėjo terminas, iki kurio turėjo būti įvykdyta minėta Aukščiausiojo Teismo nutartis, tačiau visą Lietuvą savo statybų istorijomis šokiravęs prabangus pastatas vis dar stovi. Dėl kurorto parke, pažeidžiant įstatymus, pastatyto privataus dvaro teismams pilami vis nauji skundai ir prašymai. 
   Dirbama, taip sakant, visais teisiniais frontais. Dėl dvaro kovojanti Druskininkų valdžia netgi bandė atnaujinti teismo procesą. Bet nesėkmingai – teismas tokių jos norų netenkino. 
   Visą pusmetį nuo Aukščiausiojo Teismo nutarties nepajudėjus nei plytai nuo dvaro, savininkas pernai lapkritį kreipiasi į Vilniaus apylinkės teismą su prašymu leisti atidėti namo griovimo darbus iki kovo 30-osios – esą nesulaukia Druskininkų savivaldybės leidimo sunkiasvore technika atlikti darbus parko teritorijoje. Teismas tokio statytojo noro taip pat netenkina. Nepaisant fakto, kad netrukus turi sueiti savininko prašomas atidėti terminas, Vijūnėlės dvaro statytojas vis tiek užsuka bylinėjimosi procesą – įteikia skundą aukštesnės instancijos teismui. Paskui, praėjus trims savaitėms, skundą dėl statinio nugriovimo termino jau atsiima (logiška, nes jis jau praktiškai suėjęs). Per visą šį laiką dvaras stovi kaip stovėjęs, todėl toks elgesys – laukiu, skundžiu, skundą atsiimu, paskui vėl rašau naujus prašymus – tik sukelia įtarimus, kad taip galimai bandoma tempti laiką. 
   Kovo pabaigoje Vilniaus miesto apylinkės teismui vėl įteikiamas naujas Vijūnėlės dvaro statytojo prašymas – dabar jau dėl alternatyvių priemonių taikymo vietoj griovimo. Juridinis savininkas prašo pakeisti sprendimo vykdymo tvarką - vietoje dvaro griovimo ir statybvietės sutvarkymo –rekonstruoti pastatą „pagal rekreacinėje zonoje leidžiamų statinių paskirtį“. Štai va toks įteikiamas noras, praėjus devyniems mėnesiams nuo galutinės ir neskundžiamos Aukščiausiojo Teismo nutarties, įpareigojusios nugriauti Vijūnėlės dvarą!
   Vilniaus miesto apylinkės teismas šio savininko noro net nenagrinėja, atsakydamas, kad į visus šiuos klausimus jau yra atsakę Vijūnėlės dvaro istoriją išnagrinėję teismai – Vilniaus apygardos teismas bei galutinį žodį taręs Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Teismas savo sprendimą grąžinti skundą Vijūnėlės dvaro statytojui motyvuoja tuo, kad klausimas dėl alternatyvų jau buvo išspręstas ankstesnių teismų sprendimuose, kurie vienareikšmiškai pasisakė, kad kito būdo, išskyrus dvaro nugriovimą, nėra. 
   Kokie Vijūnėlės dvaro statytojo veiksmai į šią kovo 30 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį, galima numanyti: teismas vėl gauna savininką atstovaujančio advokato skundą. Kol įsuktas bylinėjimosi procesas, laikas bėga, dvaras nebestovi. 
   Vilniaus apygardos teismas pastarąjį skundą išnagrinėjo praėjusią savaitę, gegužės 31 d., ir savo nutartyje išaiškino, kad pirmos instancijos teismas netinkamai taikė procesines teisės normas, reglamentuojančias prašymo priėmimą. Todėl, patenkinęs skundą, nurodė dvaro statytojo skundą nagrinėti atsisakiusiam Vilniaus miesto apylinkės teismui iš naujo spręsti šio skundo priėmimo klausimą, o ne „nagrinėti dvaro savininko prašymą dėl galimybės neteisėtu pripažintą statinį ne griauti, o perstatyti“, kaip praėjusią savaitę buvo netiksliai išplatinta viešoje erdvėje.

Valdžia nesėkmingai mėgino įteikti naujus įrodymus

   „Ar ši nutartis nestabdo Aukščiausiojo Teismo, nurodžiusio griauti Vijūnėlės dvarą, sprendimo?“ – „Druskonis“ paklausė viešąjį interesą Vijūnėlės dvaro byloje ginančios Generalinės prokuratūros prokurorės Deimantės Nikitinienės.
   „Ne, minėta gegužės 31 d. Vilniaus apygardos teismo nutartis nieko nestabdo, klausimas čia buvo sprendžiamas tik dėl statytojo prašymo priėmimo, - minėjo Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė. - Statytojai pirmos instancijos teismo prašė keisti sprendimo vykdymo tvarką, Vilniaus miesto apylinkės teismas nepriėmė šio jų prašymo, ir teismo nutartį, kuria buvo atsisakyta priimti jų prašymą, dabar aukštesnės instancijos teismas panaikino ir įpareigojo pirmos instancijos teismą iš naujo spręsti priėmimo klausimą. Ką dabar teismas nuspręs – priims ar ne, vėlgi neaišku. Čia yra tik skundo priėmimo klausimas: kai paduodi dokumentą, tai teismas visą laiką sprendžia, ar jį priimti, ar ne. Tokia yra procedūra“. 
   Vijūnėlės dvaro bylose, kaip matyti, vilties vis dar nepraranda dėl šio statinio tiesiog „galvą guldanti“ Druskininkų valdžia. Kaip rašoma minėtoje gegužės 31 d. Vilniaus apygaros teismo nutartyje, „atsakovė Druskininkų savivaldybės administracija pateikė naujus rašytinius duomenis: teismo eksperto išvadą, kuri, atsakovės tvirtinimu, gali būti reikšminga atskirojo skundo nagrinėjimui“. Tačiau teismas, nurodęs, kad Druskininkų valdžia naujų įrodymų apeliacinės instancijos teismui pateikimo būtinumo nepagrindė, šiuos įrodymus priimti atsisakė. 
   „Ši situacija, kai spjaunama į visus nepalankius dvaro savininkui teismų sprendimus, nutartis ir vėl organizuojamos dvaro gelbėjimo pajėgos, jau tampa kurioziška ir kelianti nemenką iššūkį valstybės teisinei sistemai“, - savo nuomonę išsakė savivaldybės tarybos narys, opozicijos atstovas Antanas Balkė. 
   Kadangi Vijūnėlės dvaras vis negriaunamas, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija yra kreipusis į antstolį. Jis patvirtino, kad ir po savininko kreipimosi į EŽTT Vijūnėlės dvaro griovimo procedūros yra nestabdomos.

„Druskonio“ inf. 

 

  Policijos žinios
ĮSILAUŽĖ Į KIOSKĄ 
53 metų moteris pranešė, kad M.K. Čiurlionio g. nežinomi asmenys, sugadindami metalines žaliuzes ir išdauždami lango stiklą, įsibrovė į jos automobilinę priekabą, kurioje įrengtas prekybinis kioskas. Pavogta maisto prekių ir maisto produktų už 400 eur.

SUŽALOJO VAIKINĄ
Birželio 4 d., apie 23.20 val., V. Kudirkos gatvėje 22 metų vaikiną sumušė matyti asmenys. 

PAVOGĖ DVIRATĮ 
Birželio 2 d., apie 21 val., nežinomas asmuo iš dviračių stovėjimo aikštelės Vilniaus alėjoje pavogė L. Š. dviratį “Trek 4300 blue” su užraktu. Padaryta 250 eur žala.

ĮSIBROVĖ Į SODYBĄ 
Gegužės 28 d. gautas 49 metų moters pareiškimas, kad nenustatyti asmenys, sugadinę ūkinio pastato durų spyną, įsibrovė į jos sodybos Mašnyčių kaime ūkinį pastatą ir pavogė „Stihl“ benzininę žoliapjovę, elektrinį trimerį „Bosch“, vyrišką dviratį, du moteriškus dviračius, dvi meškeres su ritėmis, „Fiskar“ kastuvą, pompą, 4 vnt. žieminių padangų. Taip pat buvo įsibrauta ir į namą. Nuostolis – 925 eur.

APVOGĖ SUGĖROVAI 
Gegužės 31 d. 65 metų druskininkietis savo bute Veisiejų g. pasigedo dviejų auksinių žiedų, auksinės grandinėlės, gintarinių karolių, kurie buvo pavogti išgertuvių metu.

 


PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.