Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Malinauskas teismuose aiškinasi ne tik dėl upėn suverstų
  akmenų, bet ir dėl pilnai nenugriautos penkių metrų tvoros 
   R.Malinausko sodyba Latežerio kaime neseniai vėl buvo šalies žiniasklaidos dėmesio centre. Kauno apygardos administracinis teismas spalio 30 d. išnagrinėjo akmenų į Ratnyčios upelį privertusio Druskininkų mero skundą dėl jam surašyto aplinkosaugininkų privalomo nurodymo atstatyti buvusią Ratnyčios upės kranto liniją bei natūralią upės vagą. Kaip aiškėja, nesibaigę ir R.Malinausko sodybos tvoros, dalį kurios gamtos prievaizdai reikalavo nugriauti ir atlaisvinti penkių metrų praėjimą vandens apsaugos juosta, reikalai: nutartis dėl pilnai nenugriautos dalies tvoros lapkričio 3 d. buvo priimta Druskininkų m. apylinkės teisme. 
   Kaip pranešė naujienų portalas www.15min.lt, Alytaus aplinkosaugininkų reikalavimą atitaisyti padarytą žalą gamtai teismui apskundęs R.Malinauskas spalio 30 d. šventė pergalę – Kauno apygardos administracinis teismas (KAAT) visiškai tenkino Druskininkų mero skundą. Visa tai – dėl pačių aplinkosaugininkų aplaidumo pildant dokumentus. Tačiau gamtos prievaizdai ir toliau sieks, kad meras būtų nubaustas už pakeistą upelio vagą. 
   Kaip jau skelbta, savo sodyboje Latežerio kaime Druskininkų meras dalį Ratnyčios upelio užvertė akmenimis ir, kaip pripažino aplinkosaugininkai, padarė aplinkosauginį pažeidimą bei pakeitė upelio vagą. R.Malinauskui birželio mėnesį buvo surašytas privalomasis nurodymas, pagal kurį jis turėjo atstatyti buvusią Ratnyčios upės kranto liniją bei natūralią upės vagą. Tačiau jis neskubėjo rinkti akmenis iš upės – aplinkosaugininkų sprendimą ir nurodymą jis apskundė teismui. Spalio 30 d. KAAT nusprendė, kad R.Malinausko skundas prieš jį nubaudusius Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento specialistus yra pagrįstas ir tenkino Druskininkų mero skundą. 
   Alytaus RAAD Administracinių bylų nagrinėjimo skyriaus vedėjas Raimondas Merčaitis 15min teigė, jog teismas skundą tenkino dėl to, kad aplinkosaugininkų parengtame privalomajame nurodyme, kuris buvo pateiktas vykdyti R.Malinauskui, nebuvo išvardyti pažeisti teisės aktai. „Galima sakyti, dėl formalumo“, – pripažino jis. 
   R.Merčaitis tikino, jog dabar sunku pasakyti, kodėl aplinkosaugininkai jų nenurodė. „Ne aš surašinėjau, todėl nežinau. Aš būčiau nurodęs, gal netyčia praleido ar nepagalvojo. (...) Jie manė, kad jei pažeidimas fiksuotas kitur, ir žinoma, kas yra pažeista... Tik formalumas toks“, – teigė pašnekovas.
Jis svarstė, jog kolegos galėjo neapsižiūrėti ir dėl to, kad keitėsi šių dokumentų forma. Alytaus RAAD atstovas dar nežino, ar šis sprendimas bus skundžiamas. Jei nuspręs neskųsti, aplinkosaugininkai pasirengę surašyti dar vieną privalomąjį nurodymą dėl tų pačių aplinkybių, kuriame bus nurodyti pažeisti teisės aktai.
   - Šalies žiniasklaida neseniai plačiai informavo visuomenę apie R.Malinausko sodybos Latežeryje reikalus - bylą Kauno apygardos administraciniame teisme dėl akmenų, supiltų į Ratnyčios upelį. Jūs minėjote, kad privalomame nurodyme nebuvo įrašyti teisės aktai. Kas konkrečiai rašė tą privalomą nurodymą R.Malinauskui – Druskininkų aplinkosaugininkai? – „Druskonis“ šią savaitę paklausė Alytaus RAAD Administracinių bylų nagrinėjimo skyriaus vedėjo R. Merčaičio.
   - Taip, rašė Druskininkų aplinkosaugininkai. 
   - Kokie bus tolimesni jūsų žingsniai?
   - Kaip jau komentavau, bus sprendžiamas klausimas dėl naujo privalomo nurodymo surašymo, nes skundžiant Kauno apygardos administracinio teismo sprendimą, procesas tik užsitęstų. Teismų praktika yra tokia, kad turi būti nurodyti pažeisti teisės aktai. 
Kaip aiškėja, nesibaigę ir R.Malinausko sodybos tvoros, dalį kurios aplinkosaugininkai reikalavo nugriauti ir atlaisvinti 5 metrų laisvą praėjimą vandens apsaugos juosta, reikalai: nutartis dėl pilnai nenugriautos dalies tvoros lapkričio 3 d. buvo priimta Druskininkų m. apylinkės teisme. 
   Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamentas 2017 m. birželio 22 d. nutarimu R.Malinauską nubaudė administracine nuobauda – 225 Eur bauda už padarytą administracinį nusižengimą, t.y. už tai, kad laiku, iki 2017 m. vasario 15 d., neįvykdė privalomojo nurodymo ir nepašalino visos medinių konstrukcijų tvoros su betoniniu pamatu iš Ratnyčios upės pakrantės apsaugos juostos.
   Nekart žiniasklaidoje rašyta apie tai, kad akmenys ir skalda Ratnyčios upėje bei pakrantėje atsirado po to, kai teismas merui nurodė nugriauti dalį tvoros, paliekant laisvą 5 metrų priėjimą prie vandens. R. Malinauskas pustrečio metro tvoros nugriovė, tačiau tiek pat upės užvertė akmenimis, taip padidindamas pakrantės atstumą nuo gyvenamojo namo iki vandens, aiškindamas esą stiprinęs pažeistą erozijos upelio krantą. 
   R.Malinauskas birželio 22 d. priimtą aplinkosaugininkų nutarimą apskundė Druskininkų m. apylinkės teismui. Lapkričio 3 d. paskelbta pastarojo nutartis - nepalanki R.Malinauskui. 
   Kaip rašoma Druskininkų m. apylinkės teismo nutartyje, R. Malinauskas „teismo posėdyje nurodė, kad nuardžius apie 3 metrus tvoros nuo kranto linijos iki žemės sklype buvusių statinių, toliau ardyti tvorą buvo neprotinga, todėl sprendė klausimą dėl kranto linijos atstatymo, kas leidžia spręsti, jog jis suprato, kad turi nuardyti 5 metrus tvoros nuo kranto linijos, tačiau jis nusprendė pakrantės apsaugos juostoje likusios tvoros negriauti, o ties tvoros galais pakrantėje bei upės vagoje sudėti akmenis, kuriuos sudėjus pasikeitė upės kranto linija“. 
   Teismas nusprendė, kad R. Malinauskas, „gavęs privalomąjį nurodymą, žinodamas, jog jis yra teisėtas ir turi būti įvykdytas, suprasdamas jo įvykdymo tvarką bei būdą, nesiaiškindamas susidariusios situacijos ir jos galimų kitų išsprendimo būdų bei galimybių, ką prieš atlikdamas kitokius veiksmus nei numatyta privalomajame nurodyme privalėjo daryti, savo neveikimą pateisindamas privalomajame nurodyme nurodytų reikalavimų neprotingumu bei jo įvykdymu kitokiu būdu, siekė išvengti pareigos tinkamai įvykdyti privalomąją nurodymą“. 
   Druskininkų teismas lapkričio 3 d. nutarė palikti aplinkosaugininkų nutarimą nepakeistą ir R.Malinausko skundo netenkino. Ši nutartis per 20 dienų gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui.

„Druskonio“ inf.


PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui
Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.