Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Sutarti dėl Lietuvos: stabdyti demokratijos eroziją

Diskusijoje „Skaidri ir demokratinė savivalda“ (iš kairės): Seimo narys Mantas Adomėnas, TS-LKD Druskininkų skyriaus pirmininkas Konstantinas Rečkovas, Seimo narė Rasa JuknevičienėKonstantinas REČKOVAS
TS-LKD Druskininkų skyriaus pirmininkas 

   Lapkričio 24 d. Druskininkuose buvo pradėtas renginių ciklas „Sutarti dėl Lietuvos“. Tai TS-LKD inicijuotas ir visoje Lietuvoje vykstantis projektas, kurio metu partijai atstovaujantys Seimo nariai atvyksta į regionus ir susitinka su vietos bendruomenėmis, diskutuodami apie reikalingus Lietuvai pokyčius ir reformas. Jau iki gruodžio vidurio Tėvynės Sąjunga planuoja organizuoti panašius renginius visose šalies savivaldybėse. Druskininkuose „Sutarti dėl Lietuvos“ prasidėjo diskusija „Skaidri ir demokratinė savivalda“, kurioje dalyvavo Seimo nariai Mantas Adomėnas ir Rasa Juknevičienė. Į diskusiją atėjo savivaldybės tarybos opozicijos nariai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, miesto sąjūdiečiai, neseniai parašę viešą laišką valstybės vadovams. Daugiau nei dvi valandas Seimo nariai atsakinėjo į druskininkiečių klausimus nuo iššūkių švietimui iki grėsmių nacionaliniam saugumui, tačiau demokratijos erozijos Lietuvos savivaldoje tema tapo šios diskusijos ašimi.
   Diskusija vyko SPA Vilnius konferencijų salėje, nors renginio organizatoriai beveik prieš dvi savaites teiravosi apie galimybę surengti diskusiją Druskininkų viešosios bibliotekos patalpose. Dėl šios bibliotekos nuolatinio atsisakymo įsileisti opoziciją dažnai šaipomasi įvairiose internetinėse diskusijose. Ne vieną kartą susitikti su skaitytojais nebuvo leista Arvydui Anušauskui, o praėjusių metų vasarą dėl neva remonto darbų buvo atsisakyta suteikti erdvę pristatyti planą Lietuvai Gabrieliui Landsbergiui ir jo komandai. Šis kartas taip pat nebuvo išimtis. „Druskininkų savivaldybės viešoji biblioteka savo atvirose erdvėse organizuoja tik kultūrinio pobūdžio renginius, parodas, susitikimus su rašytojais ir poetais, kuriančia miesto bendruomene. Ši veikla vykdoma pagal iš anksto parengtą metinį veiklos renginių planą. Taigi politinio pobūdžio renginiams maloniai siūlytume mieste paieškoti kitų, labiau jiems tinkamų erdvių,“ – tokį atsakymą organizatoriams, likus vos dienai iki diskusijos, atsiuntė viešosios bibliotekos direktorė Laima Žėkienė. 
   Renginyje sakiau, kad yra toks filmas „Šioje šalyje nėra vietos senukams“. Druskininkų atveju tai yra „Šiame mieste nėra vietos politikams”. Tačiau, matyt, kuriančiai miesto bendruomenei, apie kurią kalba direktorė, atstovauja LVŽS Seimo nariai arba vicemeras Linas Urmanavičius.
   Diskusijos metu buvo iškeltas klausimas dėl vasarą prokremliškame Dūmos deputato Sergėjaus Šargunovo valdomame portale „Svobodnaja pressa“ pasirodžiusio Druskininkų mero Ričardo Malinausko pozicijos „Zapad-2017“ atžvilgiu pristatymo. „Druskininkų savivaldybės meras, svarstydamas apie šias baimes, ironizavo, užsimindamas apie išsigandusių politikų ypatingą psichinę būseną,“ – štai taip R. Malinausko požiūriu atrodo Lietuvos politikų susirūpinimas šalies saugumu. Atsakydama į šį klausimą, R.Juknevičienė kalbėjo atvirai: „Tokia politikos sankloda, kurią išpažįsta ponas Malinauskas, yra rusiška. Tai yra Putino „demokratijos“ modelis. Šiam žmogui artimas šiandieninės Rusijos mentalitetas, gyvenimo supratimas. Jūsų mero mąstyme nėra jokių demokratijos daigų. Tai, kad jį cituoja tokiam kontekste, rodo šį artumą. Ačiū Dievui, šio žmogaus darbas nėra susijęs su užsienio politika, su gynyba. Jis yra prorusiškas ir taškas. Tokie žmonės atsiskleidžia, atėjus dienai X. Taip buvo ir 1940-aisiais – iš kur buvo atsiradę Paleckis, Sniečkus?“. 
   Diskusijoje nuskambėjo ir Jono Valskio klausimas apie tai, kaip mąsto rinkėjai, balsuojantys savivaldos rinkimuose: „Kad Druskininkuose nėra demokratijos, aišku seniai. O kas gi renka tą daugumą Druskininkuose? Jeigu juos paklausti, kas yra demokratija, jie susimėtytų ir neatsakytų“. „Jie nesupranta, kiek daug praranda. Tai, apie ką kalbam, peržengia „iššluotas gatves“. Kalbam apie laisvę nebūti bauginamiems, laisvę nebūti išmetamiems į gatvę už pažiūras, laisvę, kad gyvenimas nebus uždarytas vienoje savivaldybėje ar vienoje valstybėje dėl to, kad kam nors neįtikai. Mes labai greitai pamirštame, ką reiškia būti nelaisvam. Reikia perduoti tą laisvės vertę per kartas,“ – atsakinėjo į šį klausimą M.Adomėnas. „Reikia stiprinti demokratiją savivaldoje. Tikiuosi, po kitų rinkimų turėsime Seimą, kuriame Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininku būtų ne Povilas Urbšys, kuris blokuoja visus demokratiją savivaldybėje stiprinančius projektus, kuris bando uzurpuoti Panevėžį Druskininkų pavyzdžiu. Tie, kurie tokiomis sunkiomis sąlygomis stengiasi čia išlaikyti laisvą žodį, mano akyse yra tikri didvyriai,“ – teigė R.Juknevičienė.

PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui
Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.