Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >> Druskininkai: kolūkio demokratija, bolševikinė teisybėKonstantinas REČKOVAS,
TS-LKD Tarybos narys, 
Nacionalinės Jaunimo reikalų tarybos narys


   Užvaldyta savivaldybė, kurioje gali pasijausti nebegyvendamas demokratinėje teisinėje valstybėje, nėra vien Druskininkų realijos. Tačiau čia jos – itin ryškios ir matomos visai Lietuvai. 
 

   Liberaliosios demokratijos samprata, kaip ir euopietiškumo nuostatos skirtingose viešojo gyvenimo srityse yra ir liko svetimi Druskininkų valdantiesiems. Juos, nepriklausomai nuo amžiaus ar užimamų pareigų, vienija akivaizdus bendrasis homo sovieticus mentalitetas, kurio dvi apraiškas verta paminėti. Mero Ričardo Malinausko paskutinis dalyvavimas savivaldos forume Kijeve labai nustebino – ne tuo, kad dar 2014 m. jis aiškiai smerkė Ukrainą palaikančius druskininkiečius, bet tuo, kad pats forumas buvo skirtas demokratijai savivaldoje. Kol kas labiau panašu, kad demokratijos savivaldoje Druskininkai stropiai mokėsi iš miesto-partnerio Dzeržinsko, o greičiau – iš to miesto vardo kaltininko Felikso Edmundovičiaus. 
   „Demokratija“, galiojanti Druskininkuose, yra ne vien buldozerinė. Ji savo esme yra giliai kolūkinė. Neseniai prof. Vytautas Landsbergis taikliai pastebėjo: „kolūkiečiai niekada nebalsuodavo prieš kolūkio pirmininką ir neturėjo net minčių, kad gali būti kitaip, negu pirmininkas liepia“.  Mintys, taikytos situacijai, susiklosčiusiai Seime, puikiai tinka Druskininkų kontekstui. Tarybos nariai, per dvi-tris kadencijas ne tik nepateikę nė vieno sprendimo projekto, bet ir nė karto nesinaudoję teisę į klausimą ar repliką svarstymuose, klusniai spaudžia mygtukus „už“ mero ir administracijos paruoštus dokumentus arba „prieš“ – kai svarstomas bet koks opozicinių frakcijų pasiūlymas. Nėra vietos abejonei. Dar daugiau – nėra vietos mąstymui.     Viskas aišku iš anksto – gėris ir blogis turi aiškias apibrėžtis. Kolūkio demokratijoje nėra vietos drįstantiems oponuoti – todėl savaime aiškūs ir kalbėjimo taryboje laiko apribojimai reglamente: saviems nereikia, o svetimus užtildysim. Kolūkio demokratijoje daugumos tiesą nustato pirmininkas. Išties, visos tarybos kolūkiečių replikos taryboje ar išstenėti tekstai propagandiniame leidinyje tėra „nepartinio judėjimo“ lyderio minčių atkartojimas.   Kolūkio žodynas ribotas ir, tiesą sakant, rėžia ausį girdėjusiems bent kiek labiau išlavintą politinę retoriką.
   Mano kolegos Antano Balkės neseniai minėta bolševikinė teisybė yra tokios kolūkio demokratijos pasekmė. Logika čia yra geniali: mūsų daugiau, todėl mes ir teisūs.   Priimsime tokius sprendimus, kokių norime – urmu, kolūkiškai. Kalbant atvirai, mane stebina Druskininkų valdančiųjų jautri reakcija į šį žodį: jie yra tikrų tikriausi bolševikai, negirdintys jokių argumentų, nepripažįstantys jokios kritikos ir nuolat bandantys jėga užčiaupti oponentus. Tiesa, šiandienos vietiniai bolševikai turi ribotas priemones. Tačiau jeigu mažuma, prisiminus mūsų laikų klasiką, nedrįsta klausytis daugumos ir nuolankiai tylėti, galima rasti būdų. Kai sovietinis populiarus būdas griauti įvaizdį fake news (melagingomis naujienomis) šiukšliadėžės dugno verto propagandinio laikraščio puslapiuose neveikia, galima pasitelkti kitas turimas galias. Daugumos antras bandymas teisme panaikinti opozicinių tarybos narių mandatus. Etikos komisija, štampuojanti nepalankiems politikams etikos pažeidimus už kritiką viešuosiuose straipsniuose, inicijuojanti tyrimus prokuratūroje dėl jų išsilavinimo įgijimo teisėtumo, tapo puikiu įrankiu. Sunku būtų neįžvelgti sąsajų su bolševizmo apraiškomis Seime. Etikos komisijos pirmininkė Nadiežda Oleinik yra Druskininkų Agnė Širinskienė – arši opozicijos galių ribojimo ir siaurinimo iniciatorė. Vietinių Gaižauskų, Skardžių ir Gražulių apstu Druskininkų valdančiųjų frakcijoje. Na, o apkalta opozicijai in corpore yra ne kas kita, kaip praktikoje realizuota žaliavalstiečių lyderio R. Karbauskio nesena svajonė.
   Šiandienos Druskininkų politinės realijos aiškiai ženklina pavojų demokratinei savivaldai visoje Lietuvoje. Tai ne Europos savivaldos chartijos vietinė demokratija, bet bjauri putininė fake demokratijos grimasa. Tačiau jos gali ir turi būti pakeistos: skaidrios žiniasklaidos, principingos teisėsaugos, aktyvios opozicijos ir ypatingai – neabejingos pilietinės visuomenės – žmonių, nebijančių reikšti savo nuomonės ir imtis iniciatyvos, pastangomis. Prisiminkime Sąjūdžio, kurio 30-metį ką tik šventėme, šūkį - „Tik nereikia mūsų gąsdinti“!


PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.