Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  „Gyvenu tokiu pat ritmu – atostogos ir ilgieji savaitgaliai –
  Švendubrėje, darbas – Klaipėdoje“

Šiais metais Vasario 16-osios – Valstybės atkūrimo dienos proga Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo Juozą Šikšnelį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje. Dešinėje – žmona Teresė Bužokaitė-Šikšnelienė, kairėje - sūnus Petras ir anūkė Kotryna


Juozo Šikšnelio drožiniai 

   Po ilgokos pertraukos „Druskonis“ vėl šnekina žemietį rašytoją, skulptorių, bibliotekininką Juozą Šikšnelį, savo vasaras praleidžiantį gimtojoje sodyboje Švendubrėje. Daugumos J.Šikšnelio arba slapyvardžiu Raidas Dubrė (perfrazuojant Raigardo ir Švendubrės pavadinimus) pasirašančio autoriaus kūrinių pabaigoje įvardijama jų sukūrimo vieta „Švendubrė-Klaipėda“. 

   - Šįmet apie jus druskininkiečiams priminė jūsų žmonos Teresės Šikšnelienės meninės fotografijos paroda apie patį seniausią ir tvirčiausią Švendubrės apylinkių ąžuolą, augantį laukuose prieš jūsų namus. Kadangi „Druskonyje“ senokai jus šnekinome, teiraujamės, ar vis dar Švendubrėje esat klaipėdietis, o Klaipėdoje – švendubrėnas? Gal pastaraisiais metais tapot sėslesnis gimtajame kaime, o gal darbingame uostamiestyje?
  
- Nors jau esu beveik laisvas paukštis (darbuojuosi eiliniu, 0,5 etato), bet gyvenu tokiu pat ritmu – atostogos ir ilgieji savaitgaliai – Švendubrėje, darbas - Klaipėdoje. Mat darbinė užduotis – sukurti 70-mečio bibliotekos istoriją – reikalauja, kad medžiagos šaltiniai būtų po ranka. Kai prisirankioju iš archyvų ar viešai prieinamų sankaupų pakankamai medžiagos, turiu pagal darbo sutartį galimybę darbuotis nuotoliniu būdu, tada vėl suku į Švendubrę. Tikriausiai panašiai bus visą likusį gyvenimą: kol esu čia, noriu būti ten, kol esu ten, noriu būti čia. Tik tenka susitaikyti su realybe: metams bėgant, senatvei sparčiai artėjant, privalu nenutolti nuo pirminės sveikatos priežiūros centrų, kurie anksčiau vadinosi poliklinikomis. 
  - Pirmiausia sveikiname jus šiemetinio apdovanojimo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu Vasario 16-osios – Valstybės atkūrimo dienos proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje. Mūsų žiniomis, esat Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas, Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro Nidoje iniciatorius. Kai paskutinįsyk kalbinome, jau buvote 16-os išleistų knygų autorius, I. Simonaitytės ir Žemaitės literatūrinių premijų už romaną „Kryžiau žalio medžio“ laureatas, Lietuvos Respublikos Vidaus Reikalų Ministerijos premijų už geriausius 1992 m. ir 1996 metų detektyvinius kūrinius „Nuogas lietaus nebijo“ ir „Pyro pergalė“ laureatas. 2014 m. jums įteikta „Varpų“ literatūrinė premija. Gal kokio nors jums itin svarbaus apdovanojimo nepaminėjom? Kokia pastaruoju metu jūsų parašyta knyga pretenduotų į geriausio nuosavo romano titulą, o gal tokio dar nesat sukūręs?
 
- Ačiū už sveikinimus. Jau nesu Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas, išbuvau dvi kadencijas – atsikandau, tegul tą duoną ragauja kiti. Jei apie apdovanojimus, tai šiemet dar iš Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio rankų gavau Gabrielės Petkevičaitės Bitės atminimo medalį „Tarnaukite Lietuvai“, kiek anksčiau Publikos premiją Jurgio Kunčino skaitymuose „Imbiero vakarai“, Rotary klubo „Concordia 1826“ Vėtrungės ženklą už nuopelnus kultūrai, Klaipėdos miesto kultūros magistro žiedą, memelenderių iš Vokietijos sidabro medalį. Vienu žodžiu, vien apdovanojimai užima nemažai vietos, tad neužteks vietos rašyti apie nuveiktus darbus. Atrodys, kad nepelnytai buvau pagerbtas.
   Dabar tų knygų gerokai virš dvidešimt, sudėtos į lentyną greit užims beveik metrą – patogus būdas skaičiuoti knygas, nebandžiau sverti, bet, ko gero, kilogramas turėtų būti.
   Kiekvienas nors kiek savikritiškas rašytojas atsako, jog geriausio kūrinio dar nesukūrė, bet būtinai sukurs. Šiemet išleidau romaną „Praeities dulkės – mirties šešėliai“. Man jis visai mielas, bet tai ne tas atvejis, kai „varnai visi jos vaikai gražūs“. Šiame romane galima rasti visko, ko tik skaitytojo širdelė geidžia: ir detektyvinės intrigos, ir istorijos bei bandymų ją pateikti savaip, ir fantastikos, o viską vainikuoja smagūs dialogai bei ironija. Bet aš ne kritikas, formuojantis visuomenės nuomonę ir teigiantis, jog žino, kas yra literatūra, o kas ne.
   - Kokios dar pastaruoju metu jūsų iškaltos arba išdrožtos skulptūros, be ankstesnio M.K.Čiurlionio ir kitų, iš gimtosios sodybos „žvelgia“ į Raigardo slėnį? Ar vis dar kalate ir drožiate? Ar dar vis rengiate savo skulptūrų parodas? 
  
- Dabar, jei galima taip sakyti, nuo monumentalių perėjau prie kamerinių darbelių, tad sodelyje stovi anksčiau sukurti. Be to, iš akmens jau seniai nebekalu – tam reikia ne tik specialios technikos, bet ir sveikatos. Parodų esu surengęs nemažai, prieš keletą metų ištisus metus viena medinukų paroda keliavo po Vakarų Lietuvos bibliotekas ir kita po Karaliaučiaus srities kultūros įstaigas. Šiemet Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje Klaipėdoje su žmona Terese surengėme jos fotografijų ir mano medinukų parodą „Skulptūra ir faktūra“. Drožiu tik Švendubrėje iš klevo, alksnio, ąžuolo, liepos, lazdyno, guobos, koks medgalis pasitaiko po ranka ir pašnabžda apie paslėptą formą. Tada nuimu nereikalingą sluoksnį ir lieka keistos formos žmogysta. Esame sutarę su Druskininkų savivaldybės bibliotekos direktore, kad vasarą priims mano darbelių parodą.
   - Kaskart iš Klaipėdos į Švendubrę atsigabendamas šūsnis knygų, turėjote viltį atkurti gimtojo kaimo biblioteką, kurioje augote... Ar ši viltis dar rusena?
   - Parūpinau ne tik knygų, bet ir lentynų, su fanfaromis surengėm bibliotekos atidarymą, nesėkmingai bandėm išrūpinti pusę etato. Čia kaip gyvam organizmui – reikia palaikyti gyvybę, reikia entuziasto, kuris turėtų tuo rūpintis, puoselėti. Manyčiau, kad kaime yra norinčių skaityti. Dabar bijau, kad viltis miršta...nors ir paskutinė.
   - Anąkart, prieš daugiau nei 10 metų, liūdnokai atsiliepėt apie gimtosios Švendubrės dabartį. Ar pakartotumėt tuometinius pastebėjimus apie savo kaimą, tapusį pasienio zonos, valdžios, priblėsusios vietinės iniciatyvos įkaitu? 
   - Panašu, kad dabar kaime niekam nieko nereikia, tad ko verkti, kad valdžia kalta, pinigų nėra ir panašiai. Jau sakiau ir dar linkęs pasikartoti: jeigu kaimas nepagimdė entuziasto, kuris dirba ne tik neatlygintinai, bet ir iniciatyviai su kaimo vardu lūpose bei širdyje, tad belieka vegetuoti. Visai neseniai Švendubrė turėjo tokį žmogų, tik, deja, bendruomenė to nevertino ir nesuprato, todėl dabar nei matau, nei jaučiu, jog bendruomenėje yra iniciatyvos nuveikti ką nors naudingo, kelti kaimo prestižą ir taip toliau. Sėdėkime rankas sudėję ir virkaukime, kad niekas mumis nesirūpina.

„Druskonio“ inf.


PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.