Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Z.Streikus mašinai išlaikyti skyrė beveik 8 tūkst. eur
  parlamentinių išlaidų

Ištrauka iš ataskaitos apie Seimo narių 2019 m. sausio-gruodžio mėn. išlaidas, susijusias su parlamentine veikla

   Seimūnas nuo Druskininkų Zenonas Streikus išgarsėjo ne tik keistais sveikinimais Kovo 8-osios proga, bet ir įspūdingai atrodančiomis parlamentinėmis išlaidomis. Naujienų portalas DELFI, neseniai paskelbęs informaciją apie praėjusiais metais parlamentarų išleistus pinigus, atkreipė dėmesį ir į druskininkietį: „Bene daugiausia transporto priemonei išlaikyti skyrė valstietis Zenonas Streikus – per 8 tūkstančius eurų“. 
   Seimo narių parlamentinės išlaidos praėjusiais metais vėl įspūdingos – beveik pusantro milijono eur. DELFI akcentuoja, jog panašu, kad daugiausia parlamentarai išleidžia automobilio reikalams, nors už automobilio nuomą po keleto skandalų iš parlamentinių lėšų atsiskaityti negalima, tad moka už degalus, remontą ar draudimą. Vieni šias lėšas leidžia suvenyrams, kiti – gėlėms ar viešinimo paslaugoms. Kiekvienam parlamentarui per visus 2019 m. buvo skirta beveik 12 tūkst. eur siekianti suma (11 960,46 Eur). Sutapimas ar ne, tačiau ne viena dešimtis narių išleido visą skirtą sumą, iki paskutinio cento. Z.Streikus išnaudojo taip pat beveik maksimumą – 11 tūkst. 254 eur. Nė euro iš skirtų lėšų nenaudojo tik trys parlamentarai: TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis, konservatorių frakcijai priklausanti Ingrida Šimonytė ir LSDDP pirmininkas Gediminas Kirkilas. 
   „Remiantis Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pateiktais praėjusių metų Seimo narių išlaidų duomenimis, vėl kyla klausimas – galbūt verta koreguoti parlamentinių lėšų sistemą? Kad, kaip sakė buvęs ilgametis Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas, „neįsijungtų žmogiškumas“ – kiek duoda, tiek ir išleidi. Iki paskutinio cento“, - rašo DELFI.
   Bene visų parlamentarų didžiausios išlaidos yra skirtos transporto priemonių eksploatavimo reikmėms, techninei apžiūrai ir remontui. „Bene daugiausia transporto priemonei išlaikyti skyrė valstietis Z.Streikus – per 8 tūkst. eurų“, - nurodė DELFI, pridūręs, kad Z.Streikui nepavyko „įveikti“ tik rekordininko Petro Gražulio. Pastarasis transporto priemonės išlaidoms išleido per 10 tūkst. eur.
Buvęs Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas A. Salamakinas DELFI sakė, kad, žvelgiant į sumas, kurias Seimo nariai išleidžia automobiliui eksploatuoti, verta galvoti apie dabartinės tvarkos keitimą. „Mano akimis, reikia grįžti prie to, kad Seimo narys turi gauti tarnybinį automobilį, kaip buvo 1993–1996 metais, atvažinėjama, grąžinama atgal į garažą. Jei tas Seimo narys neišrenkamas, tada kitas juo naudojasi. Kai mes kiekvieną kadenciją kaitaliojame tas tvarkas, ten velnias koją nusilauš. Sako valstiečiai, kad uždraudė nuomotis automobilius, tai dabar bus viskas gerai. Bet kas iš to, kad uždraudė, jei vis tiek bene visi parlamentarai visas lėšas išleidžia“, – aiškino jis. „Visas mūsų sutaupymas ir deklaracija, kad neleidus nuomotis automobilių bus liuks, tai nieko liuks nebus. Gavus tuos pinigus, vis tiek yra noras išleisti. Ir išleidžia, nieko čia nepakeisi“, – DELFI sakė jis. 
Kiekvieną mėnesį parlamentarams skirta suma pervedama į atskirą sąskaitą. O jei ta suma nebūna išnaudojama, grįžta atgal į Seimo kanceliariją. 
  Kaip liudija ataskaita, Z.Streikus, mašinos išlaikymui per metus skyręs beveik 8 tūkst. eur, suvenyrams išleido 1 tūkst. 843 eur. Seimūnas mašinos draudimui deklaravo sumokėjęs 929 eur, telekomunikacijų paslaugoms skyrė 206 eur, knygoms – 52 eur. 
Parlamentaras Z.Streikus per visą Lietuvą nuskambėjo prieš trejus metus. Filmuotus sveikinimus kiekvienai pasitaikiusiai progai kepęs ir į YouTube dėjęs Seimo narys iš Druskininkų buvo tapęs humoristų taikiniu. Kai naujasis Seimo narys į internetą įkėlė savo sveikinimą Kovo 8-osios proga, jo parodija su sparnuotais posmais, kad be moterų vyrai taip ir netaptų žmonėmis, o be mylimųjų vyrijos gyvenimas būtų pliokščias, pasirodė „Dviračio šou“.

„Druskonio“ inf.


PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.