Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Paskutinis skambutis TAU

TAU dainininkės ir gaspadinės (apačioje)
Vakaronės vedėjos Janina Šarkuvienė ir Janina Klimienė

Izabelė ŪSIENĖ

   Skambutis TAU rektoriaus Jono Valskio rankose skelbė šio susibūrimo pradžią. Gamtoje tikros vasaros šėlsmas, kuris šią savaitę jau privertė visus sunerimti. Visgi birželio 5 – tą atlėgo piktas karštis. Mėgavomės malonia vėsa. Rektoriaus sveikinimo žodžiuose tradicinis paraginimas – būkime sveiki, vertinkime kiekvieną akimirką, džiaukimės susitikimais. Pabaigiame mokslo metus TAU. Daug nuveikta.

   Viską detaliai vardija Ona Malaškevičienė – kultūrinės veiklos koordinatorė. Paminėsiu temų įvairovę: bendravimo menas, korupcijos prevencija, šilumos ir energetikos paskirstymas ir atsiskaitymas, filmo apie Dainavos partizanus stebėjimas, apie Ievą Simonaitytę, Užgavėnės K. Dineikos parke, su kino aktoriumi R. Adomaičiu, proto mūšis istorijos klausimais, nemažai paskaitų apie žmogaus kūno fizinę būklę, šventė ,,su moters diena“, moteris poezijoje, maisto kokybė viešojo maitinimo įstaigose, greitoji medicinos pagalba, sutrikus sveikatai, minkštos motinos rankos, bet sunkios jos ašaros, kelionė po zanavykų kraštą, susitikimas su ekspedicijos dalyviais ir knygos pristatymas, su profesoriumi Liudu Mažyliu, su Mindaugu Lapele ir jo nepakartojamais pasakojimais apie kelionę Nemuno upe, nuostabią gamtą ir žmones, kelionė į Trakus ir Užutrakio dvarą, karališkasis Gardinas, jei nori būti sveikas – keisk sąmonę, Lietuvos piliakalniai, Nemunas – gyvybės kelias, po Alytaus apylinkes, cukrinis diabetas ir profilaktika, pabėgėlių problemos Lietuvoje, Advento vakaronė su kunigu Kęstučiu. Pagaliau - mokslo metų atidarymas ir uždarymas – mūsų veiklos savotiškas įrėminimas. O kur dar nepertraukiama K.Dineikos pasekėjų veikla: mankštos, varžybos, susitikimai ir šventės, dalyvavimas miesto Šimtmečio renginiuose ir daug kitų dalykų. Galima teigti, kad pagyvenusių žmonių kolektyvai uoliai talkino kultūrinių veiklų projektams įgyvendinti. Gera, kad galime vykdyti savo credo: manome, kad žmogus yra gyvas, kol myli, kuria ir turtina sielą. Smagu, kad esame ir visuomenei svarbūs, reikalingi. 
   Toks labai glaustas veiklos išvardijimas – jau prabėgusių laiko žingsnių aidas. Mes susitinkame kiekvieną ketvirtadienį su nebyliu klausimu - o kas šiandien? Tie susitikimai margi kaip genio apdaras. Jie padeda mums įprasminti savo ypatingą gyvenimo atkarpą.
   Ir labai trumpai apie šios vakaronės vyksmą. A,B,C,D,E stalai, už kurių būriavosi grupelės žmonių: gerosios gaspadinės, asorti salotų interpretatorės, dainininkės, kūrybos atstovai, visi popietės dalyviai. Parengtos programos buvo žaismingos. Kaip dabar sakoma – integruotos. Kūrėjai pateikė eilėraštį apie druskos miestą, legendą apie akmenis ir meilę, paskaitė humoreską apie seimūnų elgesio įpročius tarpukario Lietuvoje. O atrodė, kad kalbama apie mūsų seimo darbininkus šešėlių naikinimo įkarštyje.  Gerosios gaspadinės dainavo kupletus apie mūsų universiteto lyderius ir ragino visus nepamiršti pasivaišinti, pasibaigus programėlei. Grupelė moterų asorti salotas, pagamintas Janinos Žibūdienės, išrutuliojo į šmaikščią humoreską. Dainininkės maloniai pasveikino ir šįkart padainavo keletą romansų. Nuošaly po medžiu puikavosi tradicinis blusturgis, kurio iniciatorės ir rėmėjos prinešė tikrai vertingų daiktų. Neliko nė vieno daiktelio po iškerojusia pušimi. Kelios moterys džiaugėsi už visa šita gera uždirbusios, regis, 5 eurus su trupučiu. Iš šio turgelio dalyvės ,,pirko“ ne sau – dovanojo kitoms, numanydamos, kas galėtų tikti. Beje, tokių vertingų daiktų nerasime „Maximoje“ ir kitose daiktų saugyklose. 
   Rektorius J. Valskys padėkojo visiems, o ypač dainininkėms ir jų vadovei Virginijai Šedienei. Po intensyvių repeticijų per visus mokslo metus pasiekta puikių rezultatų, dalyvauta daugelyje renginių. Priėjęs dar teiravosi, gal ko nepaminėjęs. Patikinau, kad visi buvo pastebėti ir įvertinti. Kelionės, paskaitos, vakaronės, susitikimai, šventės ir kiti susibūrimai niekada nepraeina be tikrų entuziastų.
   Šventė baigėsi – gyvenimas tęsiasi. Turime, kaip ir visi Lietuvos žmonės, įveikti gamtos iššūkius, euro paspęstas žabangas ir daug kitų dalykų. Esame gyvenimo pilnatvės paliesti. Ir būkime toliau.

 

  Patrankos šūvis aistringų keliautojų garbei 

Druskininkiečiai Ilzenbergo dvare                Antano Lankelio nuotr.

Zita ALEKSONIENĖ

   Druskininkų Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai – aistringi keliautojai. Keletą kartų per mokslo metus išsiruošia į kelionę tai po Lietuvą, tai už jos ribų. Gražus pavasaris šią gegužę išviliojo iš auditorijos dukart. Gegužės 3 - 5 dienomis didelė grupė mėgavosi įspūdžiais, patirtais aplankant Krokuvą, Veličkos druskos kasyklas, Zakopanės kurortą, Zalypės kaimą, kur gyvena mėgstantys piešiniais gražinti savo trobesius žmonės, Čenstakavos vienuolyną, garsėjantį stebuklinguoju Juodosios madonos paveikslu. O gegužės 30 d. nemažas būrys smalsių keliautojų patraukė per Aukštaitiją iki pat Lietuvos – Latvijos pasienio. Tikslas – susipažinti su dvarų istorija, kultūriniu palikimu.
   Po kelių valandų kelionės besižvalgant į Aukštaitijos kalvų vaizdus, pasiekėme pirmąjį lankytiną objektą – Rokiškio dvarą, istoriniuose dokumentuose minimą nuo XV amžiaus pabaigos, statytą ir perstatinėtą iki XX a. pradžios, buvusią grafų Tyzenhauzų, vėliau Pšezdeckių giminės rezidenciją. Pirmiausia mums buvo pasiūlyta susipažinti su liaudies skulptoriaus Liongino Šepkos, pradėjusio kurti tik sulaukus 40 metų, gyvenimu ir kūryba. Nustebino darbų įvairovė: keliuose ekspozicijos kambariuose skirtingais kūrybos etapais išdrožtos žmogaus ūgio įdomiai ornamentuotos skulptūros, originalūs kryžiai, paukščių ir žvėrių figūrėlės, išskaptuoti tekstai… Įdomu buvo klausytis gidės apie šio neeilinio žmogaus sudėtingą gyvenimo ir kūrybos kelią.
   Paskui susipažinome su klasicizmo stiliaus Rokiškio dvaro rūmų istorija, atkurta aplinka, nepalankaus laiko paliktais pėdsakais, paskutinės dvaro šeimininkės drabužių kolekcija. Ekskursija baigėsi edukacine programa – ragavome Rokiškio sūrių, žiūrėjome filmuką apie tai, kaip nuo šio dvaro prasidėjo ir vystėsi „Rokiškio sūrinė“, kurios produktai žinomi toli už Lietuvos ribų, klausėmės pasakojimo apie surinktus sviestui gaminti skirtus senuosius prietaisus… Pasigėrėjome prakartėlių ekspozicija.
   Kitas kelionės objektas – prie sienos su Latvija, tarp Apvalaso ir Ilgio ežerų įsikūręs Ilzenbergo dvaras. Jis savo istoriją skaičiuoja nuo XVI amžiaus pradžios. Per ilgus amžius keitėsi jo savininkai, daugiausia vokiečiai, tik XIX a. pabaigoje jie atiteko bajorų Dimšų giminei. Paskutinėms dvaro savininkėms teko bėgti nuo sovietų valdžios, kuri konfiskavo dvarą. Naujieji šeimininkai, aišku, čia tvarkėsi savaip, negailestingai keisdami interjerą ir aplinką. Dabartiniai savininkai tvarko angliško tipo parką, reprezentacines rūmų erdves, čia veikia biodinaminis ūkis. Mus žavėjo skoninga patalpų prabanga, būsimi veiklos planai. Klausydamiesi gidės pasakojimo, aplankėme ne tik rūmų sales, apartamentus, bet ir pasivaikščiojome nuo vasariškos kaitros slepiančiame parke, Ilgio ežero pakrantės takais, pasigėrėjome liepų alėjomis, į Meilės salą vedančiu tilteliu, pasidžiaugėme mūsų garbei skirtu vienos iš trijų patrankų šūviu, pasisėmėme stiprybės iš Gamtos paveldo objektu paskelbto Ilzenbergo ąžuolo… O pabaigę ekskursiją, prie dvaro ribų įsikūrusioje parduotuvėlėje lauktuvėms pirkome dvaro ūkyje gaminamų produktų: įvairių sūrių, užtepėlių, ruginės duonos...
   Iš Ilzenbergo teko skubėti (diena ritosi į antrą pusę) į paskutinį numatytą objektą – į netoli Taujėnų esantį prezidento Antano Smetonos šeimos dvarą, įsikūrusį vaizdingoje Lėno ežero pakrantėje. Jo istorija prasidėjo nuo 1935 m., kai švenčiant 60-ąjį Prezidento gimtadienį, už surinktus pinigus buvo nupirktas ir jam padovanotas žemės sklypas netoli jo gimtųjų vietų. Pastačius gyvenamuosius rūmus ir kitus pastatus, nuo 1937 m. čia vasarodavo A.Smetona su šeima. Emocingas dvare įsikūrusio muziejaus darbuotojos pasakojimas, parodyti filmuoti Prezidento kasdienybės ir dalyvavimo šventėse epizodai, ekskursija po gana kuklius kambarius, kuriuose gausu medžiagos apie šeimos gyvenimą, visuomeninę veiklą, daugeliui iš mūsų atvėrė gal ne visiems žinomą šios asmenybės pusę. Buvo įdomu pamatyti ir viename kambaryje ekspoziciją apie ikikarinių laikų dviračius.
   Viskas turi pabaigą. Taip ir mes, patyrę daugybę įspūdžių, šiek tiek nuvarginti vasariškos saulės, tačiau nepraradę gero ūpo, dėkingi TAU rektoriui J.Valskiui ir A.Lankeliui už turiningą kelionę, grįžome į kasdienybę. Ir ne bet kaip, o su dainomis.

PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.