Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  „Su fotoaparatu einu į žmones“

Linas Mankauskas (šeštas iš kairės) savo fotoparodos “Druskininkiečiai švenčia” atidaryme

   Šią savaitę jau įprastoje Druskininkų fotografų ekspozicijų erdvėje-restorane „Vitaminas B12“ atidaryta Lino Mankausko fotografijos paroda „Druskininkiečiai švenčia“. Iš surengtų keleto autorinių fotografijos parodų druskininkiečiui L.Mankauskui bene labiausiai įsiminė pati pirmoji 1991 m. senojoje Druskininkų bibliotekoje, na, ir paskutinioji, surengta 60-ojo jubiliejaus proga 2012-aisiais metais prancūziškoje kepyklėlėje. Tiek pastarosios pavadinimas „Druskininkų gulbės“, tiek kiekvienais metais savo lėšomis išleidžiamas kalendorius su paties Lino nuotraukomis metų laikų tema tarsi liudytų, jog gamtos tema jam – pati artimiausia, tačiau taip nėra, nes nevaržo savęs atskiromis temomis, o aprėpia beveik viską, kas vyksta šalia mūsų ir su mumis. Šįkart eksponuojamas 12 nuotraukų apibendrina parodos pavadinimas „Druskininkiečiai švenčia“, nes jai atrinkti momentai, užfiksuoti įvairiose masinėse mūsų miestelio šventėse per keletą pastarųjų metų. Tai ir Kurorto, ir Rudenėlio švenčių, ir įvairių koncertų, ir plovo gaminimo čempionato epizodai, kuriuos autoriui L.Mankauskui atrinkti parodai padėjo Druskininkų fotografų klubo vadovas Rimantas Kvaraciejus bei dailininkas Andrius Mosiejus. Nuo 1994 m. nuolatos mūsų mieste apsigyvenęs L.Mankauskas visuomet noriai dalyvauja Druskininkų fotografų klubo narių bendrose parodose – drauge su jais savo nuotraukas eksponavo Vilniuje, Gardine, Varėnoje, Lazdijuose ir kt. 
   „Žinoma, gyvenant Druskininkuose, miškingame mieste, be nuotraukų gamtos tema neapsieisi. Man įdomiausia fotografuoti ankstyvą pavasarį, kai gamta po truputį bunda, - sako L. Mankauskas. - Medžių ir paukščių apsupty nesunku užsidaryti gamtos nuotraukų rate. Su fotoaparatu einu į žmones ir į renginius, kur atsiranda reportažinės nuotraukos, portretai ir kt.“
   65-erių metų L.Mankauskas neabejoja, jog pasirinkti fotografo-fototechniko specialybę jį paskatino mokyklinės patirtys, kai penktokas Linas, Kibyšių aštuonmetės mokyklos fotobūrelio narys, pradėjo fotografuoti „Smena“ bei ryškinti nuotraukas draugo fotolaboratorijoje. Įgūdžiai fotografuoti buvo paklausūs ir besimokant Merkinės vidurinėje mokykloje, ir tarnaujant kariuomenėje. Tad fotografijos studijos Vilniaus technologijos technikume buvo nuoseklus pasirinkimas. Pasak Lino, fotostudijos buvo gana kūrybingos – teko pažinti ir dailę, ir kiną, patiems piešti ir filmuoti. Ypač įsiminė garsaus menininko Rimanto Dichavičiaus fotokompozicijos paskaitos. Pagal paskyrimą dirbti pasiliko Vilniuje – Kolūkių statybos projektavimo institute, kur sėkmingai praleido 18 metų. Šio instituto fotografų grupės vadovas L. Mankauskas fotografavo be paliovos ir poilsio savaitgaliais, nes kvietė vestuves, krikštynas, šeimos šventes įamžinti. Kai darbovietė ir panašūs institutai buvo panaikinti, fotografavimas išgyventi padėjo, nors teko persikvalifikuoti į staliaus specialybę, padirbėti juvelyru. 1994 m. persikėlė į Druskininkus, kur gyveno tėvai. Įsidarbino stalium „Atgimimo“ pradinėje mokykloje. Druskininkuose fotografuodamas, patirdavo ne vietinių kolegų, o didmiesčių fotografų konkurenciją. Kai baigė darbinę karjerą, teliko fotografavimas laisvalaikiu. Tuo nuolatos užsiima, tuo sudomino savo vaikus – dukrą Džiuljetą ir sūnų Dainių, kurie irgi fotografuoja. 

„Druskonio“ inf.


Lino MANKAUSKO nuotraukos iš parodos „Druskininkiečiai švenčia“

 

  Estetikos ir erdvės sandūros

Šiaulietis menininkas Alvydas Šalkauskas praėjusį savaitgalį Druskininkuose atidarė dvi savo fotoparodas: „Natūra Mix3“ Draugystės sanatorijos fitobare ir „Žaidimas šviesa“ SPA Vilnius konferencijų centre

Ričardas JAKUTIS
„Laiptų galerijos“ renginių organizatorius

   Taip galima pasakyti apie Alvydo Šalkausko foto parodą „Natūra mix“. Visas šio fotomenininko kelias nusėtas įvairiausių ieškojimų ir atradimų. Pavyzdžiui, šioje parodoje fotografijų serija „Žaidimas šviesa“ ar atskiri foto kūriniai „Išplaukus iš debesų“, „Įsiskverbimas“, „Tarp dviejų tikėjimų“ ir kt. apie tai akivaizdžiai byloja. Kiekvieną fotografiją būtų galima pavadinti maža novele ar muzikiniu opusu - iš atskirų dalių sukomponuotu vienu vaizdu.
Koncepcijos ir estetikos ieškantis žvilgsnis tikrai nepraslys pro šiuos kūrinius ir netgi ilgiau prie jų susilaikys. Fotomenininko kūriniai atsiduria tarp pasaulio realumo ir virtualumo, tarp praeito, esamo ir būsimo laiko.
   Nežiūrint visų parodos autoriaus ieškojimų, visgi pavadinčiau jį tradiciniu fotomenininku, palydinčiu ateinančias ir praeinančias madas, kuriančiu šiuolaikiškai, dinamiškai, pozityviai, tai yra foto kūryboje nenubraukiant nei vieno taško nuo „i“ ir kartu neatstumiant visų šio laikmečio iššūkių. Įdomu, kad fotografuojant aktus, menininkui pavyksta drauge apnuoginti žmogaus kūną ir dvasią, nors viskas apgaubtuose šydu ar rūku kūriniuose tarsi turėtų būti atvirkščiai. Regi, kad kiekvieną užfiksuotą momentą fotomenininkas stengiasi pajusti dvasiškai. Tai ir gražus kadras, ir gilesnio potyrio vaizdas. Alvydo Šalkausko fotografija vertinga dvasiniu požiūriu, reikalaujanti supratimo, stebinanti, išsiskirianti šiandieninės atskirties pasaulyje.
   Kiekviena fotografijos paroda tarsi iškelia klausimą, ar šiandien dar reikalinga fotografija. Į šį klausimą neseniai atsakė vienas prancūzų laikraštis, išleidęs numerį, kuriame vietoj iliustracijų buvo paliktos tuščios „spragos“. Taip norėta atkreipti dėmesį į fotografijų svarbą.
   Alvydas Šalkauskas fotografiją apgina savo kūrinių nuoseklumu, pradžia ir pabaiga ir kas svarbiausia – grožiu. Jauti, kiek tai reikalavo laiko ir darbo. Kiekviena jo fotografija kažkuo netikėta, daugiasluoksnė, iššaukta iš vidinės gilumos. 
   Grožis kviečia. Ką reiškia išgirsti gražią muziką? Ji jus apžavi. Norite prisėsti ir klausytis. Tą patį galima pasakyti apie gražų sodą ar gamtovaizdį. Ir apie meno kūrinį. Jūs norite tokiame sode būti, meno kūrinį regėti. Grožis guodžia. Jame yra kažkas giliai gydančio. Charles Baudelaire‘as rašė: „Radau Grožio – savojo Grožio – apibrėžimą. Tai kažkas aistringa ir liūdna, kažkas neapibrėžta, kas teikia erdvės vaizduotei. Jei norite, savo mintis pritaikysiu regimam objektui, pavyzdžiui, pačiam įdomiausiam visuomenės objektui – moteriai“. Pagalvojau, jog šie garsaus rašytojo žodžiai labai tinka apibūdinant Alvydo Šalkausko parodą.

PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui
Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.