Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Padėkota dar vienai „Racilukų“ laidai...


Eglė ŠALENGAITĖ

   Visi, kurie susiję su folkloro ansambliu „Racilukai“, žino, kad kiekvieną gegužę teks, nori nenori, išlydėti abiturientus, ir, padėkojant už kartu praleistą laiką, surengti jiems vakaronę. Šiemet tai įvyko gegužės 10-ąją.
   Nors renginys, kaip įprasta, vyko „Ryto“ gimnazijos aktų salėje, ne viskas buvo taip pat kaip visada – ne tik savaitės vidury, bet dar ir pro langus stebint krentantį sniegą. Gegužę! Be to, ne kasmet tenka atsisveikinti net su šešiais žmonėmis – Simona, Morta, Žilvinu, Pauliumi ir dviem Gabijomis.
   Su publika užmegzti kontaktą buvo lengva, kadangi pasisvečiuoti atvyko visi jau pažįstami – ansambliečių giminės, draugai ir Merkinės jaunimo etnokultūros klubas „Kukumbalis“, pas kurį ir patys „Racilukai“ lankėsi ne kartą. 
   Nepaisant neįprastos datos ir dar keistesnių orų, vakaronė prasidėjo visai nekeistai – klausinėjant, ar gerą kelią svečiai keliavo. Paminėdami lietuvių meilės deivę Mildą (jos šventė minima gegužės 13 dieną), „Racilukai“ padainavo, pašoko ir leido svečiams pasirodyti. Įdomu buvo pasiklausyti „Kukumbalio“ – liaudies dainas jie atliko savaip, pritardami dviem gitaromis ir mušamaisiais.
   Kaip jau minėta, gegužės vakaronė išskirtinė tuo, kad abiturientams skiriama daug dėmesio. Ypač išskiriamos mergaitės- jos papuošiamos jaunesnių ansambliečių pintais vainikais. Šįkart net keturis vainikus nupynė Živilė. Kai ansamblio merginos jau buvo papuoštos, visiems abiturientams teko laikyti egzaminą: kiekvienas iš jų gavo individualius klausimus. Žiūrint į nuotraukas, kuriose žmonių veidai buvo uždengti, reikėjo prisiminti, kada ir kur tai įvyko, ir, žinoma, atpažinti kiekvieną nuotraukų dalyvį.  Sunkiausia užduotis teko Žilvinui, nes jis priklausė „Racilukams“ ilgiausiai ir turėjo galvoje išlaikyti labai jau daug informacijos.
Du keisti dalykai – savaitės diena ir sniegas – jau buvo pasirodę, bet trys yra mistiškesnis skaičius, todėl, žinoma, turėjo įvykti ir trečia keistenybė – Mortai skirta egzamino dalis prapuolė. Tiesa, kiek vėliau dingusios skaidrės atsirado, todėl atsakinėti gavo ir ji.
   Praktinės egzamino dalies metu šeši išeinantieji gavo tekstą dainos, kurios posmai buvo „išbarstyti“. Teko greitosiomis pasiruošti ir ją atlikti – skambėjo sklandžiai. Tai nebuvo vienintelė užduotis, sugalvota senbuvės ansamblietės Agnės, – jiems buvo užrištos akys ir liepta pašokti šokį, kurį atpažinti reikėjo tik išgirdus mokytojo Edvino Vilko armonikos garsus. Abiturientai puikiai susidorojo ir su šia užduotimi ir smagiai pašoko „Suktinuką“. Kita svarbi dalis – priesaika. Laikydami po žvakę, visi šeši prisiekė niekada neapleisti liaudies dainos, klausinėti apie savo mėgstamiausio valgio sėklas prieš kiekvieną valgį ir dėkoti svociutei už saldzius prinaskus kiekvieną kartą pavalgę. Ant priesaikos, kurią vienuoliktokas Matas neįtikėtinai kaligrafišku raštu kūrė dvi valandas, pasirašė tiek abiturientai, tiek liudininkai.
Įtikinę visus, kad ansamblyje išmoko visko, ko reikia, dvyliktokai gavo po diplomą iš vadovės Linos Dudulienės, o jauniausieji „Racilukų“ nariai mergaitėms padovanojo po keraminį angeliuką, vaikinams- po suvenyrinę knygelę. Dovanų kolektyvui, laikydamiesi „Racilukų“ tradicijų, buvo paruošę ir patys abiturientai – nuotraukų rinkinį, pilną prisiminimų. Kartu su juo abiturientai paskelbė ir savo palikimą – išdalino šypsenas, šokių partnerius ir garbingas vietas. Be to, ansamblio abiturientai patys paruošė mini koncertą- puikiai padainavo tris savarankiškai išmoktas liaudies dainas, pritardami būgnu, kurį ritmingai mušė Gabija.
  Tuomet beliko vaišės ir linksmybės. Susirinkusieji apdainavo ant stalo sukrautą maistą, o po to vaišinosi stebėdami nuostabiai keistą orą už lango, šoko ir žaidė dar porą valandų. Kadangi tiek renginio organizatoriams, tiek svečiams liaudies šokiai nesvetimi, mažai ką reikėjo mokyti ir visi galėjo tiesiog linksmintis šokdami, kol pavargo ir prisiminė, kad kita diena bus ketvirtadienis. Prieš išsiskiriant ne tik buvo sudainuota atsisveikinimo daina „Rod buvo“, bet ir pažadėta aplankyti „Kukumbalį“ Rasų šventėje.
   Nors oficialiai šeši dvyliktokai ir buvo išlydėti, su jais neatsisveikinta visam laikui. Šiaip ar taip jie taip pat prisiekė kasmet apsilankyti devyniose „Racilukų“ vakaronėse ir devyniose repeticijose. Tiesa, tam, kad sudarytų sąlygas įgyvendinti priesaiką, pats ansamblis turės pasitempti ir surengti keliomis vakaronėmis daugiau nei paprastai.

PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.