Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Mūsų Antanas 


Antanas Lankelis


A. Lankelis su Druskininkų gidais Leipalingyje


Po ansamblio “Vakarėjant” muzikinio sveikinimo

Izabelė ŪSIENĖ

   Žinia, kad Antanas Lankelis šį pirmadienį skaitys paskaitą, aplėkė greitai – nereikėjo nė skelbimų laikraščiuose. Balandžio 15-tą dieną Druskininkų TAU dalyviai rinkosi jau šventiškai nusiteikę dėl šios malonios priežasties. Betgi tai kartu ir ,,mūsų Antano“ gimtadienio pažymėjimas. Kai kas dar paspėliojo, kiek jam metų stuktelėjo, pasistebėjo, kad gal netiesa – būtų davę geru dešimtmečiu mažiau. Kol mes dėliojomės paskutinius taškus ant kelionių datų ir lankytinų objektų, A. Lankelis vaikštinėjo susikaupęs – mintyse dėliojo paskutinius taškelius ant galimų paskaitos akcentų. Tokia įprasta jo veido ir netgi kūno laikysenos pozicija – susikaupimas.

  
Buvome įpratę girdėti jo ramų balsą, išgirsti daugybę žinių iš gamtos, vietovių, istorijos ir kitų svarbių dalykų. Paskui paskaitinėti internete ir rasti daug mažiau. Šio žmogaus erudicija gražiai derinasi su žmogiškomis savybėmis. Jis kuklus, lyg ir nepastebimas, bet labai reikalingas ir svarbus. Šįkart jo paskaitėlė buvo visai kitokia – autorius pasirinko labai išmintingą temos kryptį, o įgyvendino, pritaikydamas šventiniam susibūrimui. Ekrane sušvito keli sakiniai: 
   * Vienui vienas rasotą rytą paliko pėdų brydę.
   * Nuėjusi grupė žygeivių išmynė taką.
   * Nužygiavęs kareivių pulkas – dykynę.
   Apie parašytus žodžius lektorius neaiškino, juolab nemoralizavo. Atvirkščiai –jis rodė mūsų gyvenimo akimirkas. Kur buvome, keliavome, ką pamatėme ir kaip mums ten buvo smagu. Trumpi komentarai, pastebėjimai, komiškos ar rimtos detalės. Salėje gausiai susirinkę žmonės šventiškai šurmuliavo, šypsojosi, matydami save ekrane, ar kaip kitaip reagavo, nes jau visus tokiu metu apsėdusi kelionių karštinė. Ir žinojimas, kad mūsų lūkesčiais pasirūpins Onutė Malaškevičienė – išspręs problemas, kilusias dėl mūsų norų kaitos.
   Juk ,,mūsų Antanas“ TAU yra įvardijamas daugiskaitinėmis kategorijomis. Pirmiausia įvairius nuopelnus suminėjo rektorius Jonas Valskys. A.Lankelis - tai mūsų lektorius, fotografas, straipsnių miesto spaudoje autorius, mūsų bėgančio laiko fiksuotojas – kasmet džiaugiamės kalendoriais su mūsų kultūrinio gyvenimo akimirkomis. Kitos sveikintojos emocionaliai vardijo A.Lankelio žmogiškuosius privalumus: džentelmenų džentelmenas, rūpestingas, globėjiškas, atidus ir dėmesingas kiekvienai prašytojai. Asmeniškai aš visada prašydavau, kad bent kelias nuotraukas padarytų būtent Antanas – žinojau, kad šios bus meniškos, o fotografas visada laikysis žodžio ir tą pačią dieną atsiųs į mano elektroninį paštą. Daug gerų žodžių prikalbėjome, mintyse jubiliatą palyginau su kita svarbiu asmeniu – profesoriumi Liudu Mažyliu. Gerai prisimename susitikimą su šiuo žmogumi, kuris nėmaž nesipuikavo. Neilgai trukus apstulbino Lietuvą suradęs Lietuvos Nepriklausomybės aktą. Išoriniai panašumai - žinoma, ne tik. Sveikintojų būryje neatsiliko ir ansamblio ,,Vakarėjant“ dainininkės. Jos džiaugėsi, kad buvo pageidavimas padainuoti.   Šįkart sveikindamos palygino jubiliatą su medžiu – kaip vyriškumo simboliu. Medis tvirtai įsikibęs į gimtinės žemę, šakomis apglėbęs teikia prieglobstį artimiesiems, ramybę ir gerumą visiems, ką ištiko rūpestis ar bėda. Ta proga išmokome naują dainą ,,Pasodink ąžuoliuką, liepaitę, berželį“. Priedainį tuoj pagavo visi dalyviai - pamaloninome jubiliatą visi kartu. O ,,Ilgiausių metų“ skambėjo itin darniai.
   Betgi liaukimės būti tokie ,,savininkiški“. A.Lankelis toli gražu nėra tik mūsų TAU reikalingas ir svarbus. Iš sveikintojų būrio prasmingai išsiskyrė Audronė Stanikienė – ji gausiais argumentais pagrindė nuomonę, kad A.Lankelis visų pirma yra mokslininkas. Moksliniame leidinyje ,,Lietuvos geografai“ A.Lankeliui skirta išties solidi vieta. Čia nėra publicistinių pastebėjimų – tik svarūs faktai apie nuveiktus darbus mokslo srityje:
   *  Nuo 1972 m. miškų ūkio inžinierius. Trejus metus išdirbo Kėdainių rajone. 
   *  Nuo 1978 m. – girininkas inžinierius Varėnoje.
   *  Nuo 1985 m. – Čepkelių rezervato direktorius.
   * 1990 – 1994 m.– Dzūkijos nacionalinio parko direktoriaus pavaduotojas.
   *  Nuo 1994 m. – dirba Druskininkų ,,Girios aide“, kuris tapo mokymo ir informacijos centru.
   * 1987 m. apgynė gamtos mokslo daktaro disertaciją. 
Daktaro laipsnį patvirtino daugybe tyrimų gamtosaugos srityje, parašė per 40 mokslinių straipsnių, skaitė pranešimus šalyje ir užsienyje organizuotose konferencijose.
   A.Stanikienė pasidžiaugė, kad A.Lankelis yra, be kita ko, ir Druskininkų gidų asociacijos prezidentas. Gera buvo klausyti ir papildyti savo žinias apie ,,mūsų Antaną“. Kiek daug nuveikta, pasidarbuota šalies ir miesto labui. Vėl skambėjo daina ,,Kada matai medžius“, jau visų išmokta, nes kiekvienam žmogui pritinka. Matai medžius, girdi paukščius, raikai duoną, jauti namų židinio šilumą – ir t.t. Čia smagu paminėti ansamblio vadovės Virginijos Šedienės edukacinę veiklą. ,,Mūsų Virginija“, - irgi jau įprasta sakyti. 
  Renginio pabaigoje laukė kava, arbata ir saldžios vaišės. Kukliai šypsojosi Antano žmona Onutė- simpatiška, rami ir miela moteris. Buvo kartu su mumis, stebėjo, dainavo, klausė vyrui skirtų pagyrimų. 
   Gražus jubiliejinis 70-asis gimtadienis artino prie Velykų – didžiosios Prisikėlimo šventės. Skirstėmės įgiję panašumo su tos dienos pavakario gamta. Išeidami pajautėme, kad ,,saulelė vėl atkopdama budino svietą“, o vėjas paliovė skleisti piktokas šalčio grimasas.  Džiaugsmas mokyti (-s) ispanų kalbos

Mokytoja G.Stukienė (pirmoji kairėje) ir “Ryto” gimnazijos mokinių komanda, kuri tapo moksleivių olimpiados „Ispanakalbis pasaulis ir aš“ nugalėtoja


Druskininkiečiai su olimpiados varžovais iš Kauno


“Ryto” gimnazistai sprendžiant olimpiados užduotis
                                                                 J.Petronio nuotraukos


Gitana STUKIENĖ, 
ispanų kalbos ir kultūros būrelio vadovė „Ryto“ gimnazijoje 

   Balandžio 3 dieną Vytauto Didžiojo universitete vyko III-oji moksleivių olimpiada „Ispa nakalbis pasaulis ir aš“. Olimpiada skirta visų klasių moksleiviams, kurie savo mokyklose lanko ispanų kalbos ir kultūros užsiėmimus. Olimpiadą, kuri yra ispaniškos kultūros festivalio „Primavera en espanol“ (liet. Ispaniškas pavasaris) dalis, organizuoja Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas bei VDU Užsienio kalbų institutas, bendradarbiaudami su Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje.

  
„Ryto“ gimnazijos mokinių komanda į olimpiadą vyko jau antrą kartą. Komandos „Peregrinos del mundo“ (liet. Pasaulio piligrimai) nariai – Vaida Cerebiejūtė, Mindaugas Česnulevičius, Gabrielė Jauneikaitė, Titas Gapševičius ir Augustė Salanavičiūtė, juos lydėjo anglų kalbos mokytoja bei ispanų kalbos ir kultūros būrelio gimnazijoje vadovė Gitana Stukienė.
   Ispanų kalbos mokymas ir nuolatinis mokymasis, ispanakalbių šalių kultūros ir tradicijų pažinimas ir dalijimasis žiniomis su savo mokiniais man pačiai teikia daug laimės. Gimnazijoje mokiniai gali lankyti ispanų kalbos ir kultūros būrelį ir mokytis ketvirtos pagal populiarumą pasaulyje kalbos pradmenų. 
   Gavę kvietimą dalyvauti III-oje moksleivių olimpiadoje, nedvejojome – gražūs prisiminimai iš I-osios olimpiados ir tuomet laimėta trečioji vieta dar labiau skatino norą pasiruošti ir kovoti. Šių metų olimpiadoje dalyvavo 5 komandos iš Kauno ir Druskininkų. Vieni dalyvavo pirmą kartą, kiti jau turėjo panašios veiklos patirties. Mūsų laukė klausimai apie ispanakalbio pasaulio istoriją, geografiją, muziką ir bendruosius faktus. Išskirtinis klausimų turas - stereotipai apie ispanakalbį pasaulį - privertė moksleivius pasukti galvas ir padiskutuoti tarpusavyje. Kova tarp penkių komandų vyko taškas į tašką. Galutinis rezultatas mus, druskininkiečius, ypač nudžiugino – iškovota 1-oji vieta! Be asmeninių dovanėlių, dar gavome ir saldų prizą kaip azartiškiausia olimpiados komanda. Štai jums ir santūrūs lietuviai!
   Važiuodami namo, aptarinėjome olimpiados užduotis, (ne) teisingus atsakymus, džiaugėmės laimėjimu. Apgailestavome, kad keturi iš komandos narių kitąmet, deja, negalės dalyvauti tokiame konkurse – Vaida, Gabrielė, Mindaugas ir Titas yra abiturientai.  Štai kelios olimpiados dalyvių mintys:
   Vaida: „Ispanų kalbos pradėjau mokytis 10-oje gimnazijos klasėje, nes norėjau praplėsti savo gebėjimą bendrauti su kitataučiais. Ši kalba yra plačiai vartojama pasaulyje, todėl jos mokytis ne tik įdomu, bet ir naudinga. Besimokydama susižavėjau ir Ispanijos kultūra – užsiėmimų metu mokėmės ne tik ispanų kalbos, bet ir įgijome žinių apie valstybės tradicijas, nacionalinę virtuvę, geografiją, istoriją. Paskatinti mokytojos Gitanos, prieš dvejus metus pirmąkart dalyvavome VDU ispanų kalbos olimpiadoje. Tada visi likome sužavėti olimpiados struktūra, todėl nusprendėme dalyvauti ir šiemet. Nors man tai buvo paskutinė olimpiada, viliuosi, jog mūsų mokyklos komanda dar ne vienus metus dalyvaus ir vis daugiau mokinių susidomės ispanų kalba.“
Mindaugas:„Tai buvo įdomi patirtis, nes per dvi olimpiadas mes praplėtėme geografijos, istorijos ir muzikos žinias apie ispanakalbes šalis. Būtų šaunu sudalyvauti dar kartą.“
   Gabrielė: „Ispanų kalba kalbama keturiasdešimt penkiose pasaulio valstybėse ir kiekviena jų yra labai skirtinga. Man yra įdomios kiekvienos ispanakalbės šalies kultūra, istorija ir tradicijos, todėl olimpiada man suteikė galimybę šias žinias pagilinti ir gerai praleisti laiką.“
   Titas: „Nuoširdžiai kalbant, olimpiada man patiko. Tai nauja patirtis ir įžvalgos apie ispanų kalbos bei kultūros populiarumą Lietuvoje. Kam rekomenduočiau mokytis ispanų kalbą? Visiems, kas tik nori, nes tai graži ir populiari kalba pasaulyje.“
   Augustė: „Šioje olimpiadoje dalyvavau pirmą kartą. Buvo smagu praleisti laiką su žmonėmis, kurie yra daugiau pažengę už mane. Sužinojau daug įdomių ir naujų dalykų, kurių turbūt nebūčiau norėjusi išmokti, jei ne ispanų kalbos būrelis. Esu labai dėkinga savo mokytojai Gitanai už suteiktą progą dalyvauti olimpiadoje. Ir tai tikrai nebuvo mano paskutinis kartas!“
   Dėkoju savo mokiniams už entuziazmą ir sumanumą dalyvaujant ispanakalbėje olimpiadoje. Tikiu, kad jie ir toliau aistringai mokysis ispanų kalbos ir patirs pažinimo džiaugsmą.

PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

Įstaiga išsinuomotų biuro patalpas ilgam terminui.
Pageidavimai: apie 12–15 kv. m,
1 aukštas, geras privažiavimas ir
prieinamumas, arčiau miesto centro.
Tel. (8-656) 12176.


IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.