Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  „Didelę įtaką mano kūrybiniams sprendimams daro ne tik
  spalva, bet ir šviesa“ 
- teigia žinomas Druskininkų dailininkas ir dailės pedagogas Virginijus Sutkus, kurį „Druskonis“ pašnekino jo tapybos parodos atidarymo proga. 


Virginijus ir Genutė Sutkai su sūnumis Marium ir Antanu, dukra Ieva


Sveikina galerijos „Studio“ šeimininkė Rūta Cikanavičienė


Balandžio 6-oji Druskininkų galerijoje “Studio” (M.K.Čiurlionio g. 34)                                                               Gintaro Žilio nuotr.
                                                                   
   - Balandžio 6-ąją dieną Druskininkų galerijoje „Studio“ atverta tavo tapybos paroda primena nuosavos patirties 55-ąjį sukaktį bei atranda naują mūsų miestelio ekspozicijų erdvę, kurioje kiekvienas kūrinys deramai pateiktas ir apšviestas, kaip pats atidaryme pasidžiaugei. 
Suprantama, naujos parodos esmė – tavo kūryba, kurią tiek menotyrininkai Adelbertas Nedzelskis, tiek Danutė Kašėtaitė apibūdina spalvinėmis būsenomis, kurios aprėpia gerokai daugiau nei pagrindinis tavo tapybos įkvėpėjas – gamta. Banalokai klausiu, tačiau vis dėlto – ar turi mėgiamas spalvas, kuriomis dažniausiai improvizuoji arba groji, kaip pats išsireiškei? 
  
- Apie spalvų reikšmę, įvairiapusę įtaką ne tik dailininkams, bet ir kiekvienam iš mūsų yra daug prirašyta, prikalbėta... Kiek pamenu, studijų laikotarpiu mėgau tamsoką žalsvai rusvą, žalsvai gelsvą koloritą. Buvo laikotarpis, kai drobėse dominavo raudona spalva, o pastaruoju metu greičiausiai baigiasi mėlynų spalvų dažų atsargos. Turiu pripažinti, kad didelę įtaką mano kūrybiniams sprendimams daro ne tik spalva, bet ir šviesa, jos kryptis, stiprumas, paviršiai, ant kurių ji nugula.
   - Daugelis parodos atidarymo dalyvių pastebėjo tavo kūrinių rimtį, tapatindami ją su autoriaus, kantraus dailės pedagogo ir nuoseklaus menininko, charakteriu ir būdu. Neretai tasai kuklumas ar ramybė tavo kūriniuose plyksteli emocingais sodriais spalviniais proveržiais. Kokios būsenos tai sukelia? 
   - Aš daugiau galvoju apie vidinę rimtį, kuri man yra ir, ko gero, liks siekiamybė. Turint omenyje nepaprastai intensyvų šiuolaikinį gyvenimo tempą, didžiulius pačios įvairiausios informacijos kiekius, vienokį ar kitokį aplinkos poveikį, išlaikyti vidinę rimtį, dvasinę pusiausvyrą man nėra lengva, o kartais tampa tikru iššūkiu. 
   Dėl sodresnių atspalvių, tirštesnio potėpio mano darbuose būna įvairiai. Kartais tai tiesiog padiktuoja motyvas, kurį natūraliai pastebiu savo aplinkoje – šviesos srautas ant spalvingesnio objekto, įdomesnio paviršiaus, rupesnės faktūros. Bet kokios srities menininkas, manau, pirmiausia yra geras stebėtojas, nuolatinis atradėjas – spalvų, formų, linijų, reiškinių, santykių tarp žmonių ir pan. Man pačiam šis stebėjimas yra natūralus procesas, svarbus ne tik kūrybiniu požiūriu, bet padedantis tiesiog įdomiau gyventi. Mūsų aplinkoje apstu įdomiausių dalykų... Prieš keletą dienų pamačiau nerealaus geltonumo spalvą, nors šios spalvos gėlių žiedų dar nebuvo nė kvapo. Tai buvo pirmosios smulkutėliausios žiedadulkės, surinktos ant bičių kojelių... Tai nereiškia, kad aš, paveiktas šio vaizdo, skubėsiu tapyti bites ant lazdyno šakelių, bet šis spalvinis santykis – vaiskios, sunokusios citrinos ir dar gana santūrių žemės pilkšvų atspalvių derinys neatsiras kokioje nors drobėje.
   Sodresnių atspalvių ar ryškesnio potėpio savo darbuose nesiečiau su išskirtinėmis būsenomis. Kai esu sudirgęs, susierzinęs, kūryba užsiimti tiesiog negaliu.
   - Įstrigo parodos atidaryme balandžio 6-ąją pasakyti tavo žodžiai „jei esi nuoširdus – nepasislėpsi“, kuriais tarsi patvirtinai, jog tapyba – tai tavo akistata su savimi, kur esi visiškai sąžiningas? 
   - Nuoširdumas man yra viena didžiausių vertybių. Žiūrint į mano darbus, gali atrodyti, jog esu didelis optimistas, tačiau taip tikrai nėra. Aktyviai domiuosi, kas vyksta ne tik man po kojomis, bet ir mus supančioje aplinkoje, šalyje, pasaulyje. Yra daug dalykų, kurie savaip veikia, - žavi, stebina, jaudina, piktina, sukrečia...
   Kūrėjo reikalas, į ką jis atkreipia dėmesį labiau ir ką nori parodyti žiūrovui. Gerbiu menininkus, kurie nori atskleisti, parodyti visuomenei aktualias problemas, suranda būdus, kaip tai padaryti, bet kokiomis aplinkybėmis sugeba išlikti savimi. Turiu omenyje ne tik dailininkus, bet ir režisierius, rašytojus, fotografus. Štai Šarūnas Sauka meistriškai tapo pragaro scenas žemėje, Marija – Teresė Rožanskaitė labai įtaigiai atskleisdavo absurdiškus sovietinio gyvenimo momentus, prieš kuriuos kiti užsimerkdavo. Nenoriu nė iš tolo lygintis su minėtais menininkais, lygiai taip pat nenoriu gilintis, iš kur man atsiranda noras kūryboje atsigręžti į šviesiąją gyvenimo pusę... 
   - Prieš 5-erius metus savo 50-ojo jubiliejaus proga „Druskoniui“ atsivėrei, kad Druskininkų miškų paunksmėje pasiilgsti gimtosios Žemaitijos erdvių, kurios turtingesnės šviesos ir dangaus atspalvių. Ko gero, Dzūkijoje daugiau spalvinės gyvasties pažemiui nei viršuj? 
   - Ir dabartinėje mano kūrybos darbų parodoje yra keli paveikslai, įkvėpti Žemaitijos erdvių. O Dzūkijoje tikrai atrandu mielų sau vietų, kompozicijų, faktūrų, spalvinių derinių. Argi galima nesižavėti svaiginančio kvapo ir nuostabiausių atspalvių žydinčiais viržynais?
   - Be įprastų padėkų parodos atidarymuose, padėkojai taipogi dailės pedagogei žmonai Genutei bei savo šeimai, kurioje trys sūnūs ir dukra, jog buvo kantrūs, kai dėl poreikio kūrybai vis nugvelbdavai bendrus laisvalaikius. Matyt, artimieji jau apsiprato, kad kūryba neatskiriama nuo apmąstymų ir saviraiškos vienatvės? 
   - Esu dėkingas savo šeimai, kad priima mane tokį, koks esu, toleruoja mano atsiribojimus, „užsivėrimus“. Tačiau nesijaučiu tokiu dideliu menininku, kad pateisinčiau save už visas tas kūrybai nuo šeimos nugvelbtas valandas...
   Mano žmona yra baigusi dailės mokyklą, aukštojoje mokykloje studijavo lygiai tuos pačius mokslus kaip ir aš, puikiai išmano visas reikalingas dailės technikas, yra sukūrusi tekstilės, grafikos darbų, tapo, lieja akvareles, užsiima keramika ir, jei neprisiimti buitiniai rūpesčiai, esu tikras kūrybos srityje ji gali puikiai atsiskleisti. 

Šnekino Arūnas ZURLYS


PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui
Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.