Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Dešimtą kartą suvažiavome į Cimakavą 


Alfreda PIGAGIENĖ 

   Šeštadienio rytą Ratnyčios šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčios klebonas kunigas Žydrius Kuzinas ir kunigas Steponas Tunaitis gražiai aukojo šv. Mišias už gyvuosius ir į Amžinybę išėjusius Cimakavo bendruomenės narius. 
   Cimakave visus pasitiko kryžius, kuris nuo 2005 m. saugo šio išnykusio kaimelio gyventojų atminimą. Tai jau 10-asis mūsų bendruomenės suvažiavimas. Tylos minute pagerbėme į Amžinybę išėjusius kaimelio gyventojus ir susitikimų dalyvius. Sudainavome Cimakavo himną (autorius Mindaugas Ivanauskas). Organizatorė Alfreda trumpai priminė kaimelio istoriją, susitikimų datas, nuveiktus darbus. Romas, Alvydas, Birutė ir Virginija prisiminė savo tėviškę, dar rado jau užžėlusius vaikystėje vaikščiotus takelius. Didžiausią ilgesį savo gimtinei jaučia Vilniuje gyvenantis Romas Basalykas. Juk jį su motina „kur baltos meškos“ išvežė dar nepilnametį. Likimas taip lėmė, kad į Lietuvą Romas grįžo neseniai, bet tėviškės neužmiršta. Ir šį kartą, nors ir pavėlavo (pastaruoju metu tai ne vienam pasitaikė), bet su giminaičiais susitiko. Birutė ir Virginija pasakojo, kad buvo liūdna, kai liko tik dvi šeimos. Į Randamonių mokyklą ėjo tik abi seserys. Vėliau gimė broliai, ir jų šeima paliko Cimakavą. Alvydas savo tėviškę lanko dažniau, nes čia mėgsta grybaut. Prisiminėme iškiliuosius savo gentainius - profesorių Alfonsą Basalyką, net Pietų Afrikoje atsidūrusią jo tetą Eleną, Didžiojoje Britanijoje – Vandą, kurios po 1940 m. tremties į Sibirą daugiau nematė savo gimtųjų vietų, ir kitus. Didžiuojamės ir dabartinių susitikimų dalyviais. Lina, keletą kartų savo senelės Elžbietos tėviškėje susitikusi su giminaičiais, yra pirmoji moteris Nepriklausomos Lietuvos kariuomenės istorijoje, kuriai suteiktas pulkininko leitenanto laipsnis. Birutės sūnus Darius dirba Briuselyje. Tądien su motina ir teta negalėjo dalyvauti suvažiavime, tik perdavė visiems linkėjimus. Su žmona ir motina į savo senelio tėviškę atvažiavo kauniečiams gerai žinomas Vilius. Šiame Dzūkijos kampelyje jis dažnai lankosi. Džiaugiamės ir kitais giminaičiais. Nuoširdžiausiai atsiprašė ir perdavė linkėjimus telefonu vyriausias šio kaimelio gyventojas Juozas, kuriam ryte sušlubavo sveikata, kaip ir dar dviem nariams po šv. Mišių. 
   Šioje giminių sueigoje (nė vienos nepraleido) labai trūko Stasės Basalykaitės skambaus balso, jos senovinių dainų, prisiminimų, jos vyro Juozo, ne tik gero dainininko, bet ir smagiausio šokėjo. Juos į savo dangiškąją karalystę prieš 7 ir 6 mėnesius pasiėmė baltieji angelai. Just. Marcinkevičius rašė: 
   Kiekvienas paliekam pėdas žemėj, 
   Kai einam laukais. 
   Jei gilios – ilgai jos išlieka, 
   Jei teisingos – jos tampa keliais. 
  Tai a.a. Stasės sukviesti 2004 m. pirmą kartą į šį išnykusį kaimelį suvažiavo giminaičiai. Turime ir knygą „Cimakavas“ su genealoginiu medžiu ir 500 palikuonių iš buvusių 8-ių sodybų.   Pagal šviesaus atminimo Stasės pasakojimus ir Malvinos paaiškinimą prieš mėnesį Alfreda surado taip ilgai ieškotus giminaičius. 
   Šioje paukštelių ir žvėrelių karalystėje toliau mokėmės ir prisiminėme dzūkų tarmę. Mažosios kaimelio proanūkėlės Ernestukė ir Robertukė už gražius piešinukus, surinktus ir padovanotus žolynėlius gavo dovanėles. Visi dalyviai – po rašiklį ir sąsiuvinį atsiminimams ir įspūdžiams įamžinti. 
   Pusdienis gamtoje pralėkė lyg akimirka. Džiaugėmės dar susitikę, pabendravę. Iki naujų susitikimų!

 

  Piligrimystė prie Dievo Motinos paveikslo, garsėjančio
  stebuklais


Genovaitė ČIURLIONIENĖ 

   Kasmet rugsėjo pradžioje vyksta Trakų Dievo Motinos, Lietuvos globėjos, atlaidai. Trakų Dievo Motinos paveikslas garsėja stebuklais – tai liudija ten patalpintos padėkos. Viduramžiais aprašytos net 23 stebuklingos šio paveikslo malonės. Ant lino drobės nutapytą XV amžiuje arba XVI a pirmoje pusėje paveikslą prieš 300 metų rugsėjo 4 d. karūnavo Popiežius Klemensas 11-asis. Stebuklais ir malonėmis pagarsėjusį Dievo Motinos paveikslą kunigaikščiui Vytautui jo krikšto metu padovanojo Bizantijos imperatorius. 1667 m. paveikslas iš Vilniaus katedros šv.Kazimiero koplyčios sugrąžintas Trakams. 
   Šįmet rugsėjo 1-8 d. vykusiuose atlaiduose Trakuose dalyvavo ir Druskininkų parapijos 32 piligrimai, vadovaujami Vito Martinonio. Juolab pirmoji atlaidų diena buvo skirta mūsų Varėnos dekanato, kuriam priklauso ir Druskininkų bažnyčios, parapijoms. Atlaidų intencija „Ugdyk mūsų žemėje ir širdyse savo Sūnaus karalystę..“. Meldėme išminties pažinti Dievo valią ir drąsos ją priimti. Šv.Mišias aukojo buvę druskininkiečiai - Varėnos dekanas Justinas Aleknavičius bei kunigas Bronius Krakevičius. Druskininkų piligrimų vadovas V.Martinonis šv. Mišių metu skaitė Dievo žodį. Po iškilmingų šv.Mišių sočiai užkirtom kibinų, aplankėm Trakų pilį ir grįžom namo, nuoširdžiai dėkodami mūsų parapijos kunigui Kęstučiui Masevičiui, visokeriopai remiančiam piligrimystę, vadovui V.Martinoniui už rūpestingumą, vairuotojui Stasiui už paslaugumą ir kantrumą, „Kautros“ vadovui – už patogų transportą. 
   Kaip jau pranešta, rugsėjo 3 d. Trakų bažnyčiai šv. Tėvas Pranciškus savo dekretu suteikė bazilikos vardą. Tai 8-oji bazilika Lietuvoje.

PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.