Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Kultūra
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Susitikom po 50-ies metų 

Stasys Juozulynas su bendraklase Onute Lukoševičiene


Monika Lukaševičienė su Kapčiamiesčio muziejininke Jūrate Samuoliene

Izabelė ŪSIENĖ

   Šįmetinės liepos pabaigoje, jau prieš pat Šv. Onas, į Kapčiamiestį rinkosi žmonės, mokyklą baigę prieš 50 metų. 
  
Visada sugrįžti į tėviškę, susitikti su klasės draugais, pasisveikinti ir atpažinti vieni kitus ne tik smagu, bet ir įdomu. Laiko dailininkas veiduose įbrėžė pėdsakus, koregavo vertybes ar pažiūras, bet mokyklos gyvenimo akimirkų atgaivinimas po šitiek metų kiekvienam yra nepakartojamas. Iš baigusių 29-ių susirinko 10, su antrosiomis pusėmis ir svečiais – jau ir 20. Gražu ir šiais laikais reta.
   18-os laidos abiturientai susitikimą pradėjo nuo muziejaus, įsikūrusio po mokyklos stogu, lankymo. Čia erdvu - vietos daug, tik gaila, kad mokinių beliko vos keliasdešimt. Užtat krašto istorijai atskleisti tikrai geros sąlygos. Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykla kiekvienais mokslo metais aktyviai bendradarbiauja su šalia esančiu muziejumi (direktorė Odeta Barkauskienė). Muziejuje vyksta edukaciniai renginiai, etninės kultūros pamokos. Mokiniai lanko įvairiausias parodas, renginius, skirtus savo krašto žmonėms prisiminti, vyksta kūrybinės popietės. Dažnas atvykėlis stengiasi muziejų aplankyti. Juolab po 50 metų pažvelgti į savo mokyklą, kuri transformavosi į kultūrinę pažinimo erdvę. Muziejaus darbuotoja aiškino krašto istoriją, rodė senovinius daiktus, pasakojo apie etnografinę praeitį, atkreipė dėmesį į šio krašto šviesuolius. Tautodailininkės Monikos Lukaševičienės kūriniams irgi skirta svarbi erdvė. Matome ir jos knygą ,,Diena iš dienos, metai iš metų“. Prieš metus šis leidinys buvo pristatytas Druskininkuose. Jaunutė darbuotoja džiugiai nustemba, pamačiusi pačią autorę.  Padėkojame. Kitas šios laidos dalyvis - Stasys Juozulynas - muziejui taip pat padovanoja savo knygą. Tai dviejų brolių – Algio ir Stasio – prisiminimai apie tuos laikus, kai dar viešpatavo L. Brežnevas, iki mūsų dienų. Jau istorinė praeitis.
   Per gerą valandą apžiūrime eksponatus ir skubame į bažnyčią. Klebono dėka ji išpuoselėta, atnaujinta, pagražinta. Kunigas Jonas Alesius aukoja mišias, džiaugiasi ir pagiria, kad svarbūs gyvenimo momentai vyksta kartu su Dievo palaima, kad malda suvienija žmones, patikina jų dvasinę giminystę. Bičiuliškai pakalbina.
   Ilgiau užtrunka vaikščiojimas po kapines. Iš 29-ių, baigusių tuometę Onos Sukackienės vidurinę mokyklą, nebėra 9-ių. Aplankome ir mirusių mokytojų kapus. Jų irgi daug. 
   Pasižmonėti, pasidalinti įspūdžiais susirenkame į jau gerai žinomą Edgaro Valentos kaimo turizmo sodybą. Susitikimo organizatorės Angelė Krištopaitienė (Rudzikaitė ) ir Onutė Lukoševičienė (Jurkonytė) pirmiausia žodį suteikia auklėtojai Janinai Dailidavičienei (Kemežytei). ,,Jai turime būti dėkingi, kad per daugelį metų nepraradome ryšio – susitikimai vyko sistemingai, patirta daug gerumo akimirkų – ir ne tik. Palydėta į amžinybę, guosta ligos metu ir kitais gyvenimo atvejais“, - padėkojo organizatorė. Paprašyta pasisakyti mokytoja J.Dailidavičienė, kaip buvusi matematikos mokytoja, aiškino skaičių filosofiją. Ieškojo ir rado juose daug gėrio ir šviesos. 
Sklaidėme M.Lukoševičienės knygą – albumą ,,Diena iš dienos, metai iš metų“. Autorė priminė kūrybos situacijas, kurios sugulė į leidinio puslapius. Mačiau, kaip Monikai gera tarp bendraklasių, kaip džiugu aiškinti medžio prakalbinimą, juostos spalvų derinį ar kitas savo meno raiškas. Visiems bendraklasiams Monika padovanojo po knygą.
   Liejosi kitų susitikimo dalyvių prisiminimai, akimirkos, kurios gali nutikti tik sugrįžus į tą ypatingą gyvenimo tarpsnį – mokyklinius metus. Visus susitikimo dalyvius pamalonino ir Stasys Juozulynas. Jis taip pat kiekvienam padovanojo po neseniai išleistos savo knygos elektroninį variantą. Kilę iš gausios šeimos – augo 8 broliai ir viena sesuo – Algis ir Stasys Juozulynai knygoje dalijasi prisiminimais dar iš ,,tų laikų“, kai skaičiavome sovietinius rublius ir centus. Iki šių dienų. Sugrįžę bendraklasiai dar sklaidys puslapius, prisimins ir prabėgusius metus, stabtelės prie savo ištakų.
   Man, kaip buvusiai lietuvių kalbos mokytojai, labai rūpėjo išgirsti pirmųjų mokinių vertinimus apie tai, kaip sekėsi perteikti literatūros ir kalbos žinias. Juk buvau tik ką baigusi studijas ir atėjau dirbti po patyrusios specialistės. Pasirodo, mokiniams svarbiau tai, kaip žiūrima į juos kaip žmones, kiek leidžiama reikštis individualumui. Moterys juokdamosi priminė, kaip tada jos džiaugėsi, kad nematavau žvilgsniu jų sijonų ilgio... Juk tuomet buvome visos tokios panašios, uniformuotos...
   Žiūrėjau į savo mokinius. Laiko pėdsakai įbrėžė išminties ženklus išvaizdoje, elgsenoje, patvirtino vertybes, kurtas nuo vaikystės, kaip nejučia gyvenimo takelis atvedė į užtarnautą poilsį. Kad galėtų džiaugtis gamta, užaugintais vaikais ir anūkais. Pasodintais medžiais, kūrybos vaisiais, žmonėmis, sutiktais gyvenimo kelyje. Ir, žinoma, mokslo draugų bičiulystės šviesa.

 


PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.